Skip to content

Jak usunąć niechciane częste czaty z telefonu komórkowego na WhatsApp?

18 de listopad de 2021

WhatsApp oferuje kilka funkcji do czatów, które tworzysz ze swoimi kontaktami. Każdy z wiadomości, które wysyłasz do konkretnej osoby w WhatsApp zostaną zapisane na czacie. Obejmuje to również takie rzeczy, jak pliki wideo, pliki audio, dokumenty, obrazy itp.

Przed przesłaniem treści każdego z tych czatów do chmury zaleca się usunięcie niepotrzebnych lub nawet niechcianych czatów do oszczędzaj miejsce w chmurze. Następnie pokażemy, jak usunąć najczęstsze czaty w WhatsApp, jak usunąć wiele czatów razem i nie tylko.

Jak usunąć częste czaty z nowych grup na WhatsApp?

Najczęstsze czaty, zarówno indywidualne, jak i grupowe, są zawsze na górze lista wszystkich czatów, dzięki czemu można je łatwo usunąć. Proces usuwania czatu w aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych zmieni się nieco w zależności od systemu urządzenia.

Na przykład w przypadku Androida należy wykonać określone czynności, ale z drugiej strony w przypadku telefony komórkowe z systemem iOS te kroki ulegną zmianie. Jednak właśnie dlatego wkrótce pokażemy kroki, które należy podjąć na obu urządzeniach:

Na iOS

W przypadku telefonów komórkowych z systemem iOS kroki, które należy wykonać, aby usunąć czaty, są bardzo proste. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwórz aplikację WhatsApp, po:

 • Przejdź do sekcji „Czaty” po lewej stronie sekcji „Stany”.
 • Znajdź czat, który chcesz usunąć.
 • Gdy go znajdziesz, przesuniesz go w lewo.
 • Teraz naciśnij opcję „Więcej”.
 • W dodatkowych opcjach, które będą tam wyświetlane, wybierz tę, która mówi „Usuń czaty”.
 • Na koniec kliknij zaakceptuj okno, które się pojawi z pytaniem, czy chcesz wykonać akcję.

Dzięki temu cały proces usuwania czatu indywidualnego lub czatu grupowego z aplikacji WhatsApp na iOS dobiegłby końca. W przypadku, gdy aplikacja nie pozwala na usunięcie czatu, możesz zrobić dwie rzeczy, które są wyczyść pamięć podręczną aplikacji Lub usuń aplikację, aby ją ponownie zainstalować.

Do wyczyść pamięć podręczną aplikacjiMusisz wprowadzić ustawienia mobilne, przejść do sekcji „Aplikacje”, znaleźć aplikację WhatsApp i ją nacisnąć. Teraz poszukaj opcji „Wyczyść pamięć podręczną”. Jeśli to nie pomoże w rozwiązaniu problemu, spróbuj odinstalować aplikację i zainstalować ją ponownie, ale jeśli to nie zadziała, skonsultuj się z pomocą techniczną WhatsApp.

telefon z systemem Android

Korzystanie z Androida

Na urządzeniach z Androidem wszystkie kroki są trochę bardziej skomplikowane i inne. Proces komentuje wchodząc do aplikacji WhatsApp, a następnie:

 • Poszukaj sekcji „Czaty” obok sekcji „Stany”.
 • Następną rzeczą jest znalezienie czatu, który chcesz usunąć.
 • Gdy go znajdziesz, przytrzymaj go.
 • W opcjach, które pojawią się na górze, wybierz jedną o nazwie „Usuń”.
 • Na koniec wystarczy kliknąć „Usuń” w oknie dialogowym, które pojawi się z pytaniem, czy na pewno chcesz usunąć czat.

Za każdym razem, gdy chcesz usunąć czat w WhatsApp, wystarczy powtórzyć ten proces, o którym mowa powyżej. Nawiasem mówiąc, należy zauważyć, że istnieje sposób na usunięcie aplikacji WhatsApp bez konieczności usuwania każdego z czatów.

Jak usunąć jednocześnie wiele niechcianych czatów WhatsApp?

Wcześniej pokazano, jak ręcznie usuwać czaty WhatsApp, ale jeśli chcesz usuń wiele czatów jednocześnie, postępuj zgodnie z następującymi wskazówkami:

 • Wejdź do aplikacji WhatsApp.
 • Naciśnij i przytrzymaj jeden z czatów, które chcesz usunąć, aby móc go wybrać.
 • Teraz przejdź do innych czatów i wybierz je.
 • Po wybraniu wszystkich czatów, które chcesz usunąć, kliknij opcję „Usuń” u góry aplikacji.
 • Aby zakończyć, po prostu kliknij „Usuń” w oknie dialogowym z pytaniem, czy na pewno chcesz usunąć wszystkie te czaty.

Dzięki temu procesowi możesz usunąć pojedyncze czaty i grupuje się szybko. Jeśli chcesz pewnego dnia utworzyć grupę WhatsApp, możesz utworzyć taką, w której tylko administrator będzie wysyłać wiadomości. W ten sposób nie będziesz mieć komplikacji, a tym bardziej irytacji częstymi wiadomościami.

czat WhatsApp

Jak automatycznie ukrywać nowe czaty na WhatsApp?

Jeśli nie chcesz usuwać nowych czatów WhatsApp, istnieje możliwość ich archiwizacji. Nie ma konkretnego sposobu, aby automatycznie ukrywaj czaty Nowy, ale istnieje sposób na szybkie ukrycie tych czatów. Gdy otrzymasz wiadomość ze starego czatu, wystarczy nacisnąć i przytrzymać ten czat, a następnie nacisnąć opcję „Archiwum”, która znajduje się w opcjach nad WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram