Skip to content

Jak usunąć konto zmarłego na Facebooku?

7 de luty de 2022

Facebook to jedna z największych sieci społecznościowych i nie chodzi o to, że jest ich niewiele, ale jest to jedna z pierwszych, która wywołuje takie poruszenie, jak to ma miejsce dzisiaj. Będąc tak dużym, nie można zaprzeczyć istnieniu w niej naturalności i nic bardziej naturalnego niż śmierć w człowieku. Bardzo możliwe, że musieliśmy zobaczyć profil zmarła osoba na facebooku, ale co dzieje się z Twoim profilem?Co dzieje się z profilem osoby, która zmarła na Facebooku?

Jedna z głównych opcji, które mogą być wziąć pod uwagę jest eliminacja profilu osoby zmarłej lub zamknięcie jej profilu. W ten sposób Twoje zdjęcia, publikacje lub statusy nie będą już widoczne w żadnym miejscu w sieci społecznościowej. Jednak nie jest konieczny dostęp do konta innej osoby ani żadnego urządzenia, aby odinstalować Facebook Messenger lub coś podobnego

Co musisz zrobić, aby poprosić o zamknięcie konta na Facebooku?

Śmierć jest jedyną rzeczą, której jesteśmy pewni w naszym życiu w momencie narodzin, a profile osób, które zmarły, są bardzo powszechne w sieciach społecznościowych. Facebook odpowiada za dawanie opcji rodzinie i przyjaciołom z profilem zmarłej osoby. Z bardzo ludzkiego punktu widzenia jest to doskonała decyzja, pozwalająca dzielić żal w tak bolesnej sytuacji.

Inna droga dalej jest stworzenie pamiątkowego profilu, który będzie wyróżniał się sposobem prezentacji. Zamiast wypowiadać wprost imię zmarłej osoby, zostanie ono przedstawione z napisem „W pamięci”, a następnie nazwiska, pod którymi dana osoba została zidentyfikowana.

W takim przypadku nie będzie konieczne odzyskiwanie usuniętych rozmów lub wiadomości, ponieważ informacje nadal tam będą, jedyne, co się zmieni będzie typem profilu na Facebooku. Krewni i znajomi danej osoby będą mogli wykorzystać tę przestrzeń do dzielenia się wspomnieniami lub zdjęciami z osobą, dla której został wygenerowany profil pamiątkowy.

opcje, które Facebook daje po śmierci użytkownika

Skontaktuj się z pomocą techniczną

Niemniej jednak, Facebook dając tę ​​opcję również dał możliwości wielu żartów w złym guście, a także daje możliwość zachorowalności w najdelikatniejszych dla osoby chwilach, takich jak pożegnanie ukochanej osoby. Aby temu zaradzić, Facebook stworzył formularz z pomocy technicznej.

Z tego formularza osoba zgłaszająca śmierć innej osoby musi dodać odpowiednie informacje, praktycznie kopię danych, które Facebook ma o Tobie.

Wypełnij wniosek i złóż akt zgonu

Po wpisaniu linku do aktu zgonu należy wypełnić wniosek o to, w którym należy umieścić swoje dane. Pełne imiona i nazwiska mogą, ale nie muszą być takie same jak w a oddzielne konto na Facebooku.

Musisz podać adres e-mail, który musi być używany cyklicznie, aby Facebook mógł się z Tobą skontaktować. Należy wpisać imię i nazwisko osoby, która zmarła, a raczej pełne imię i nazwisko profilu zmarłej osoby.

Należy podać adres URL profilu osoby, której śmierć jest zgłaszana. aby Facebook dokładnie zrozumiał z jakiego profilu zostanie anulowana lub zmieniona na profil pamiątkowy.

Jak powinieneś postępować, jeśli jesteś menedżerem lub następcą swojego konta na Facebooku?

Jeśli masz konto na Facebooku, nie będzie większego problemu, ponieważ wiesz już, jak działa profil na Facebooku. Jeśli jednak nie masz profilu na Facebooku, zawsze możesz uzyskać dostęp do Facebook lite na PC.

co musisz wiedzieć, aby zarządzać kontem osoby zmarłej

Konta pamiątkowe są odpowiedzialne za możliwość upamiętnienia osób, których już z nami nie ma, a które odeszły wspomnienia na Twoim profilu na Facebooku. Konta te umożliwiają płacenie daniny, udostępnianie zdjęć, filmów i statusów zmarłej osobie. Wszyscy znajomi dodani przez profil będą mogli dzielić się wspomnieniami z daną osobą.

dołącz do naszego kanału telegram