Skip to content

Jak usunąć kontakt na LinkedIn? – Zmniejsz moją sieć zawodową

16 de marzec de 2022

LinkedIn jest obecnie najczęściej używanym profesjonalnym serwisem społecznościowym dla łączyć firmy i pracownikówponieważ ma wiele funkcji i narzędzi, które pozwalają użytkownikom znaleźć pracę lub znaleźć potencjalnego pracownika.

Jednak bardzo często zdarza się, że ludzie nie wiedzą, jak prawidłowo korzystać z platformy LinkedIn, a nawet z podstawowych rzeczy, takich jak usuwanie kontaktu na LinkedIn. Więc jeśli usunąć połączenie na LinkedInbędziesz musiał wykonać tylko kilka prostych kroków, ale najpierw musisz wziąć pod uwagę konsekwencje, jakie może to mieć po usunięciu kontaktu LinkedIn.

Jeśli chcesz usunąć kontakt na LinkedIn, musisz mieć świadomość, że po usunięciu kontakt przestanie być kontaktem pierwszego stopniai nie będą się już pojawiać w sekcji Kontakty. Ponadto rekomendacje pomiędzy obydwoma kontaktami zostają wycofane.

Rekomendacje między obiema stronami zostają wycofane

Ważne jest, aby przed usunięciem kontaktu wziąć pod uwagę, że po usunięciu tego kontaktu automatycznie wszelkie istniejące rekomendacje lub walidacje zostaną wycofane między tobą a tym kontaktem. Jeśli później zechcesz ponownie dodać go jako swój kontakt, zalecenia między Tobą a tym kontaktem nie zostaną zresetowane.

Czy kontakt zostanie poinformowany, że został usunięty?

Jeśli obawiasz się, że usunięty kontakt będzie wiedział, że go usunąłeś, możesz spać spokojnie, ponieważ platforma po usunięciu kontaktu nie powiadomi kontaktu, że go usunąłeś. W przypadku, gdy chcesz powiadomić kontakt, musisz zostawić wiadomość lub skontaktować się z nim w inny sposób.

Aby usunąć kontakt, wystarczy zaloguj się na swoje konto LinkedIn, z komputera lub urządzenia mobilnego. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do swojego konta LinkedIn z telefonu, musisz mieć zainstalowaną aplikację LinkedIn, w przeciwnym razie musisz pobrać aplikację mobilną LinkedIn ze sklepu z aplikacjami na swoim urządzeniu.

Z profilu konkretnego kontaktu

 1. Otwórz witrynę LinkedIn.
 2. Zaloguj się na swoje konto LinkedIn.
 3. Przejdź do profilu kontaktu, który chcesz usunąć.
 4. Kliknij przycisk „Więcej” a następnie przejdź do sekcji prezentacji.
 5. Wybierz „Usuń kontakt”.
 6. Po usunięciu kontaktu pamiętaj, aby wylogować się z konta LinkedIn.

Na stronie Zarządzaj moją siecią

 1. Przejdź do serwisu LinkedIn.
 2. Następnie zaloguj się na swoje konto LinkedIn.
 3. Przejdź na górę ekranu i kliknij ikonę „Moja sieć”.
 4. Po lewej stronie musisz kliknąć „Kontakty”.
 5. Następnie kliknij ikonę „Więcej” obok kontaktu, który chcesz usunąć, a następnie wybierz w „Usuń kontakt”i otworzy się wyskakujące okienko.
 6. W wyskakującym okienku usuwania kontaktu kliknij „Usuń”.
 7. Następnie pamiętaj, aby wylogować się z konta LinkedIn.

Korzystanie z urządzenia mobilnego

 1. Otwórz aplikację LinkedIn na swoim telefonie.
 2. Zaloguj się na swoje konto LinkedIn.
 3. Przejdź do profilu kontaktu, który chcesz usunąć.
 4. Naciśnij przycisk „Więcej”.
 5. Kliknij „Usuń kontakt”, a otworzy się wyskakujące okienko.
 6. Następnie naciśnij „Usuń kontakt”, aby potwierdzić akcję.
 7. Po usunięciu poszukiwanego kontaktu musisz wylogować się z konta LinkedIn na urządzeniu mobilnym.

osoba korzystająca z telefonu i komputera

Różnica między usunięciem a przestaniem obserwowania kontaktu jest bardzo prosta, ponieważ kontakty to użytkownicy, którzy się znają lub że mają pewien stopień powiązania z LinkedIn, więc oboje mogą zobaczyć Twoje posty lub aktualizacje. Ponadto aplikacja pozwala również obu użytkownikom na wysyłanie do siebie wiadomości.

Jeśli przestaniesz obserwować użytkownika LinkedIn, zobaczysz tylko zmianę na swojej stronie głównej, ponieważ gdy obserwujesz osobę, masz tylko opcję zobaczenia treści, które udostępniają na LinkedIn. Więc kiedy przestaniesz obserwować kogoś przestaniesz tylko widzieć posty i artykuły na swojej stronie głównej.

dołącz do naszego kanału telegram