Skip to content

Jak usunąć aplikację Telegram z iPhone’a – zdecydowanie

9 de Listopad de 2021

Platforma Telegram zyskała popularność, ponieważ ta usługa wiadomości błyskawicznych nie tylko umożliwia kontakt z bliskimi i przyjaciółmi. Możesz także czatować wideo, wysyłać i odbierać pliki, notatki głosowe i wiele więcej. Co więcej, to jedna z najlżejszych aplikacji w porównaniu z konkurencyjnym WhatsApp.

Jednak być może z jakiegoś powodu chcesz pozbyć się tej aplikacji i nie udało Ci się tego osiągnąć. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, czytaj dalej ten artykuł, aby naucz się usuwać aplikację Telegram z urządzenia iPhone w ostateczny sposób.

Jakie kroki należy wykonać, aby usunąć aplikację Telegram na iPhonie?

Usunięcie aplikacji jest bardzo łatwe. Jednak ważne jest, aby proces przebiegał prawidłowo, tak aby nie było śladu po aplikacji na urządzeniu, która niepotrzebnie przeciąża pamięć. W przypadku posiadaczy urządzenia iPhone i chcących usunąć konto Telegram, mogą to zrobić w ustawieniach aplikacji oraz w aplikacji zainstalowanej w sklepie. Następny, Nauczymy Cię jak to zrobić w każdym przypadku:

Bezpośrednio w ustawieniach Telegrama

Aby wykonać tę procedurę, najpierw otwórz aplikację Telegram, przejdź do Ustawień, kliknij nazwę, w której pojawia się Twoja nazwa użytkownika. Później, wchodzisz w opcję prywatność i bezpieczeństwoTa sekcja pozwala nie tylko usunąć konto, wykonując każdy krok, ale możesz również wprowadzić zmiany, aby Twoje konto zostało automatycznie usunięte, jeśli go nie używasz, wybierając przybliżony okres.

Podkreślając ten punkt, kontynuujemy proces. Na urządzeniu iPhone wykonaj następujące czynności: Wejdź do Telegramu, kliknij Ustawienia. Następnie klikasz wyloguj i musisz potwierdzić czynność, ponownie klikając wyloguj. Wreszcie, musisz potwierdzić, że opuściłeś swoje konto Telegram. W ten sposób usunąłeś aplikację z telefonu komórkowego.

Z Twojej aplikacji zainstalowanej w App Store

Aplikacja App Store oferuje katalog kolekcji wszystkich aplikacji, które możesz pobrać, takich jak Telegram. Ale jeśli nie chcesz mieć tej aplikacji, możesz ją usunąć z tej biblioteki cyfrowej. Aby to zrobić, wejdź do App Store i w rozwijanym menu kliknij Moje aplikacje i gry i dalej Kolekcja.

W tym oknie będziesz mógł zobaczyć wszystkie aplikacje, które dodałeś do katalogu kolekcji App Store. Obok każdej aplikacji znajduje się przycisk instalacji i X do usunięcia, wystarczy kliknąć X obok Telegrama, a następnie potwierdzić akcję, klikając OK. W ten sposób jest usuwany z aplikacji zainstalowanej w App Store.

Dlaczego Telegram nie pozwala usunąć konta z iPhone’a?

Jeśli próbowałeś usunąć aplikację Telegram z iPhone’a, ale nie powiodło się. Powinieneś prawdopodobnie udać się do pamięci podręcznej aplikacji i wyczyścić ją. Idziesz do Ustawienia, Dane pamięci, a następnie Użycie pamięci i kliknij Wyczyść pamięć podręczną telegramów. Wskazane jest również opróżnienie czatów aplikacji i przejście do wyeliminowania Telegrama, wykonując czynności opisane na początku artykułu. Uruchom ponownie urządzenie i sprawdź.

usuń telegram

Jak się dowiedzieć, czy Twoje konto Telegram Web również zostało usunięte?

Możesz usunąć swoje konto Telegram z urządzenia mobilnego. Ale jeśli chcesz wiedzieć, czy Twoje konto internetowe Telegram zostało również usunięte, musisz potwierdzić tę akcję, wprowadzając aplikację z Internetu. Jeśli nie zostanie usunięty, możesz wykonać prośba o natychmiastowe usunięcie. Aby to zrobić, musisz podać numer telefonu powiązany z kontem i kliknąć Dalej.

Po otrzymaniu kodu należy go wpisać w małym okienku, które się wyświetli i kliknij Zaloguj się, po hiszpańsku Zaloguj się. I natychmiast konto internetowe Telegram zostanie usunięte. Powinieneś wiedzieć, że ten proces usuwania konta Telegram jest nieodwracalny. Dlatego, jeśli chcesz ponownie pobrać aplikację, pojawisz się jako nowy użytkownik, a ci, którzy mają dodany Twój numer telefonu, zostaną powiadomieni, że Twoje konto zostało usunięte lub że nie masz Telegrama.