Skip to content

Jak ustawić tapetę pulpitu na moim komputerze z systemem Windows 10? -Łatwe rozwiązanie

20 de styczeń de 2022

Tapeta twojego komputera, jest to zasób, który pozwala na wydrukowanie autentyczności i spersonalizowanego dotyku na twoim komputerze. Istnieją jednak środowiska korporacyjne, które wymagają utrzymania tło bardziej zgodne z tożsamością firmy, w takich przypadkach możemy zastosować tę samą tapetę na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci roboczej.

Osiągnięcie tego nie oznacza, że ​​indywidualnie podmieniasz obraz tapety na każdym urządzeniu w sieci, a nie wtedy, gdy możesz korzystać z zasad grupy (GPO), aby ujednolicić tapetę i uniemożliwić jej wymianę; ograniczenie tej opcji do określonych typów użytkowników. Dzisiaj wyjaśnimy, jak szybko i łatwo ustawić tapetę na komputerach z systemem Windows.

Jak włączyć obiekty GPO potrzebne do tapet?

System operacyjny Microsoft Windows Server oferuje ogromne korzyści w realizacji ważnych zadań, zwłaszcza na poziomie korporacyjnym. Zastosowany w dziedzinie estetyki pulpitu na komputerach, znajdziemy kilka opcji dostosowywania, które obsługuje szybką konfigurację dla wszystkich urządzeń w ramach określonej domeny.

Rozumiejąc to, Twoim celem jest ustanowienie wyjątkowa tapeta na wszystkich komputerach stacjonarnych, przed rozpoczęciem procesu powinieneś wiedzieć, jak usunąć historię tapet. W ten sposób unikniesz pozostawiania tła wcześniej ustalonego przez użytkownika, po czym możesz przystąpić do wykonania każdego z poniższych kroków.

Korzystanie z polecenia „uruchom”

Przed otwarciem menedżera polityk, w którym skonfigurujesz reguły tapet dla zestawu urządzeń, najlepiej zacząć od utworzenia folderu współdzielonego (w którym wszyscy użytkownicy należący do domeny, której dotyczy problem, nadadzą im uprawnienia do odczytu) oraz wprowadź w nim plik JPG wybrany jako „regulacyjny” obraz tapety.

Upewnij się, że obraz ma odpowiednią rozdzielczość i unikaj dysfunkcji, w każdym razie ważne jest, aby wiedzieć, jak dostosować rozmiar obrazu tapety. Potem nadejdzie czas, aby uruchamianie tworzenia zasad grupy, który pozwoli Ci zaimplementować ustawienia tapety, najłatwiej to zrobić:

  • Jednocześnie naciśnij klawisze „WIN + R”, tylko otrzymasz nowe okno poleceń Uruchom.
  • Wpisz następujący „gpmc.msc”, dzięki temu będziesz miał kierownik ds. zasad grupy.

Od menedżera zasad GPO

Teraz, gdy jesteś w konsoli zasad grupy, musisz kontynuować wykonywanie następujących kroków, aby pomyślnie zmodyfikować tapetę, za pośrednictwem obiektów zasad grupy:

  • Wyświetl następującą trasę Las> Domeny> domena.lokalna> Obiekty zasad grupy. Zapamietaj to domena.lokalna odnosi się do prawdziwej nazwy Twojej domeny.
  • Teraz na „Obiekty zasad grupy” kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy”. Nadaj polityce nazwę, przykładem może być „Zasady dotyczące tapet”, kliknij przycisk OK.

jedna tapeta dla wszystkich

Jak ustawić tapetę na komputerze z systemem Windows 10?

W systemie operacyjnym Microsoftu możesz chcieć zrozumieć, jak wyłączyć rozmycie tła na ekranie startowym, aby mieć szersze pojęcie o typowych błędach, które występują podczas ustawiania tapety na komputerze z systemem Windows. Teraz, po pomyślnym utworzeniu zasad grupy, musisz skonfigurować unikalny obraz dla wszystkich urządzeń w domenie jako tapetę. To wymaga, edytuj dana polityka, aby umożliwić komponentom co nas w tym interesuje.

Z „Włącz aktywny pulpit”

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to zlokalizować nowo utworzoną politykę (na wzór „Polityka tapet”) w lewym panelu konsoli i kliknąć prawym przyciskiem myszy, wybrać edytuj. Przejdź do następującej ścieżki Konfiguracja użytkownika > Zasady > Szablony administracyjne > Active Desktop > Active Desktop. Teraz powinieneś „Włączyć Active Desktop”, znajdziesz go w lewej części panelu. Ten proces pozwala użytkownikom nie mieć w tej chwili dostępu do modyfikowania tła pulpitu.

Jak wybrać obraz z menedżera GPO?

Pozostaje tylko wejść na ścieżkę obrazu, odbywa się to dokładnie w oknie włączenie „Tapety pulpitu”, tak, najpierw zaznacz włączoną opcję, po drugie, wprowadź ścieżkę folderu współdzielonego, utworzonego na początku procesu, po trzecie wybierz styl tapety, który możesz wybrać Dopasowany, Wyśrodkowany, mozaikowy lub inny, chociaż najbardziej zalecany jest zawsze dostosowywany.

Aby uniemożliwić użytkownikom domeny modyfikowanie wszystkich ustawień Active Desktop, należy wyświetlić następującą ścieżkę „Konfiguracja użytkownika> Zasady> Szablony administracyjne> Panel sterowania> Personalizacja”, tam należy włączyć „Zapobiegaj zmianie tapety”, w ten sposób kończysz całą konfigurację GPO, aby ustanowić standardową tapetę.

zarządzaj komputerami według własnego uznania

Do sprawić, by polityka była skuteczna wyprodukowane, możesz wybrać pomiędzy, poczekać, aż wszyscy użytkownicy zamkną się i zalogują się na urządzeniach, lub kliknąć prawym przyciskiem myszy domenę, w lewym panelu konsoli administratora zasad grupy wybrać „Link do istniejącego obiektu GPO”, wybrać modyfikację tapety polityki i kliknij akceptuj.