Skip to content

Co to jest adres IP i jak mogę się dowiedzieć, co to jest na moim komputerze z systemem Windows lub Mac?

30 de sierpień de 2022

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak poznać adres IP swojego komputera? Musisz wtedy wiedzieć, że masz szczęście. Cóż, w tym artykule pokażemy Ci absolutnie wszystkie informacje, które musisz wziąć pod uwagę. Oczywiście pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć, jest to, że adres IP jest unikalnym identyfikatorem, który mają wszystkie komputery podczas łączenia się z Internetem.

Rzeczywiście, adres IP nie jest powtarzany z jednego urządzenia na drugie, aby uniknąć problemów w sieci i jest przypisywany przez router lub modem, z którego korzystamy w domu. Więc absolutnie każdy ma jeden na zespół. Ideą tego artykułu jest to, że jeśli potrzebujesz znać swój adres IP z jakiegoś powodu możesz wiedzieć, jak uzyskać te dane, nie poświęcając zbyt wiele czasu.

Co to jest adres IP?

IP oznacza „Protokoły internetowe”jest to liczba identyfikująca określone urządzenie w sieci, może to być komputer, router, drukarka itp.

Adres IP składa się z czterech liczb do trzech cyfr oddzielonych kropką. Wartości tych liczb mogą wahać się od 0 do 255.

Moje IP

Jaki jest adres IP mojego komputera PC, komputera lub notebooka?

Na początek musimy powiedzieć, że są dwa sposoby poznania IP komputera, zaczynając od tzw. prywatnego IP, które działa w sieci LAN, czyli takiego używanego w sieciach domowych lub firmowych. Aby poznać ten adres IP, wystarczy wejść do przeglądarki, zwykle Chrome, i napisać w przeglądarce https://localhost. Lub przejdź do Start, Uruchom, cmd, ipconfig.

Co to jest publiczny adres IP?

Jest to liczba, która logicznie i hierarchicznie identyfikuje interfejs urządzenia w sieci, identyfikując punkt połączenia internetowego.

W przypadku kilku komputery w sieci, publiczny adres IP to ten, który ma router, niezależnie od tego, czy jest to kabel, czy adsl i niezależnie od podłączonych komputerów. W przypadku, gdy mamy podłączony tylko jeden komputer, publiczny adres IP będzie adresem komputera.

Co to jest prywatny adres IP?

jest adres należący do sieci prywatnej. Zazwyczaj jest to adres IP karty sieciowej komputera, routera itp.

Należy pamiętać, że nawet jeśli urządzenie ma prywatny adres IP, po przejściu do Internetu będzie miało również publiczny adres IP.

Jak uzyskać adres IP mojego telefonu komórkowego lub komputera z Androida?

Teraz, jeśli chcesz poznać swój adres IP telefonu komórkowego lub komputera bezpośrednio ze smartfona z Androidem, musisz wiedzieć, że jak to często bywa, istnieje specjalnie do niego opracowana aplikacja. Jest o Mój adres IP. Aplikacja, która jest dostępna w sklepie Google Play za darmo i którą można bez problemu pobrać z tego linku.

Niektóre inne zapytania, które użytkownicy zwykle zadają w takich tematach, a które mogliśmy zaobserwować w sieciach społecznościowych i forach, są następujące:

  • adres ip mojego komputera windows 7
  • Jak poznać adres IP mojego routera?
  • adres ip mojego komputera windows 10
  • Jak poznać adres IP osoby?
  • Jak poznać mój adres IP telefonu komórkowego?
  • Jak poznać adres IP modemu lub jak poznać adres IP routera Wi-Fi.

Jak zobaczyć publiczny adres IP mojego komputera z systemem Windows lub MAC?

Aby zobaczyć, czym jest publiczny adres IP, możesz to zrobić za pośrednictwem różnych stron internetowych wyspecjalizowanych w tej sprawie. Możesz użyć na przykład sieci vermiip.es

Jak zobaczyć prywatny adres IP mojego komputera z systemem Windows lub MAC?

Aby znaleźć prywatny adres IP urządzenia, procedura różni się w zależności od używanego systemu operacyjnego.

Windows NT / 2000 / XP / 2003 / Vista

W takim przypadku musisz przejść do Start > Uruchom, a następnie wpisać cmd. Raz w ekran z poleceniami w stylu MS-Doswpisz ipconfig / all, stamtąd będziesz mógł zobaczyć konfigurację wszystkich urządzeń lub kart sieciowych swojego komputera.

Windows 9X

Z tego systemu operacyjnego przechodzimy do Start > Uruchom i wpisujemy winipcfg, a następnie pojawia się okno z danymi połączenia IP.

Linux Ubuntu

Wchodzimy do Aplikacje > Akcesoria > Terminal i wpisujemy ifconfig, pojawia się konfiguracja wszystkich urządzeń sieciowych.

Prochowiec

Kliknij logo Apple, które pojawia się w lewym górnym rogu ekranu i przejdź do Preferencje systemowe> Sieć> Konfiguruj, wybierz kartę sieciową, której używamy i kliknij TCP/IP, stamtąd możemy zobaczyć prywatny adres IP naszego komputera i inne dane konfiguracyjne sieci.

Moje IP

Ukryj mój publiczny adres IP

Najłatwiejszym sposobem ukrycia publicznego adresu IP jest skorzystanie z serwera proxy. Ci, którzy nie mają serwera proxy, mogą to zrobić za pośrednictwem bezpłatnych rozwiązań proxy sieci Web. Są to witryny internetowe, które umożliwiają dostęp do adresów URL anonimowo.

Ciekawostką, o której musisz wiedzieć, jest to, że za pomocą adresu IP możesz zlokalizować osobę korzystającą z urządzenia z połączeniem internetowym. Nie ma znaczenia, czy jest to telefon komórkowy, tablet, smartfon czy komputer, możesz poznać adres i zlokalizować tę osobę po jej adresie IP. Jeśli jesteś zainteresowany, jak to zrobić, możesz wejść tutaj i przeczytać o tym.

Jeśli chcesz poprawić bezpieczeństwo swojego urządzenia i chronić swój adres IP przed innymi, możesz wybrać Wyczyść historię przeglądania.

dołącz do naszego kanału telegram