Skip to content

Jak ustawić prywatność moich zdjęć, filmów i relacji na Instagramie

20 de marzec de 2023

To, co zobaczymy w tym artykule, to jak kontrolować prywatność Instagram Stories lub Instagram Stories. Jest to jedna z najczęściej używanych opcji przez użytkowników Instagrama. Domyślnie historie mogą być przeglądane przez wszystkie osoby, które Cię obserwują i jednocześnie mogą na nie odpowiadać. Możesz nawet udostępnić to innym osobom.

Dobrą rzeczą jest to, że mamy kilka opcji, aby móc to zmodyfikować i zapewnić im lepszą prywatność. W ten sposób możemy nawet kontrolować, które osoby oglądają historie na Instagramie. Cały ten temat zobaczymy krok po kroku poniżej.

Jak skonfigurować historie na Instagramie

Jeśli chcemy uniemożliwić niektórym osobom zobaczenie naszej historii, musimy wejść na nasz profil w sieci społecznościowej. Następnie po prostu naciskamy trzy punkty, które pojawiają się w prawej górnej części i wchodzimy do menu konfiguracji.

Teraz naciskamy na dole, gdzie jest napisane „Ustawienie” i przechodzimy do sekcji „prywatność i bezpieczeństwo”. Następnie należy nacisnąć „Sterowanie historią”, aby móc skonfigurować wszystko, co chcemy.

Teraz w kontrolkach historii będziemy mogli skorzystać z bardzo ciekawej opcji o nazwie „Ukryj historię do”i tutaj będziemy mogli wybrać, kogo nie chcemy oglądać naszej historii. Możesz dodać tyle osób, ile chcesz, aby po opublikowaniu historii osoby te nie mogły jej zobaczyć. Jednak inni ludzie będą mogli to zobaczyć.

Kto może odpowiedzieć na historię

Inną z dostępnych opcji jest „Zezwalaj na odpowiadanie na wiadomości”. W ten sposób możesz wybrać, które osoby mogą odpowiadać na historie za pośrednictwem wiadomości prywatnej. Domyślna konfiguracja polega na tym, że każdy może to zrobić. Ale możesz wybrać, czy niektórzy ludzie mogą to zrobić, czy bezpośrednio, że nikt nie może.

Możesz także skonfigurować, aby użytkownicy mogli lub nie mogli udostępniać Twoje historie innym osobom. Aby go skonfigurować, musisz przejść do opcji, która mówi „pozwolenie na udostępnianie” tuż pod tytułem sekcji „udostępniona zawartość”. Ta opcja, jak wspomnieliśmy nieco powyżej, jest już domyślnie aktywowana. Ale jeśli uruchomisz przełącznik, zostanie on dezaktywowany.

Po dezaktywacji nikt nie będzie mógł udostępniać Twoich historii ani wysyłać Twoich treści do nikogo innego.

Jak zawsze, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości jak ustawić prywatność moich relacji na Instagramie Możesz zostawić to w komentarzach nieco poniżej.

Prywatność w sieciach społecznościowych jest niezbędna do dbania o nasze dane osobowe, zdjęcia, filmy itp. Wiele osób nie przywiązuje do tej kwestii wystarczającej uwagi, podczas gdy w rzeczywistości powinni wziąć pod uwagę, że nie każdy powinien mieć tak łatwy dostęp do rzeczy zbyt osobistych (chyba, że ​​jest to profil służbowy).

Dlatego zamierzamy zobaczyć jak ustawić prywatność na instagramie abyś mógł opuścić swój profil w sposób, który uważasz za najwygodniejszy i abyś w ten sposób mógł kontrolować, kto widzi wszystko, co robisz.

Ustaw prywatność na Instagramie

pierwszą rzeczą, którą powinieneś założyć na instagramie jest, jeśli chcesz mieć swoje konto prywatne lub publiczne. Jeśli chcesz, aby było to publiczne, wszystkie osoby odwiedzające Twój profil będą mogły zobaczyć wszystko, co publikujesz: zdjęcia, filmy, historie itp.

Oprócz tego będą mogli podążać za tobą bez konieczności zatwierdzania absolutnie czegokolwiek. Dlatego nie kontrolujesz żadnej swojej prywatności i każdy będzie mógł Cię śledzić i widzieć absolutnie wszystko, co robisz.

Jeśli chcesz zmienić tę opcję, aby mieć więcej prywatności, wystarczy przejść do opcji Instagrama w swoim profilu. W tym samym oknie opcji zobaczysz opcję o nazwie „Prywatne konto” i będziesz mógł przełączać się między prywatnym a publicznym tyle razy, ile chcesz, wystarczy przesunąć ikonę w prawo lub w lewo. Kiedy jest w kolorze niebieskim, oznacza to, że jest prywatny, a gdy jest w kolorze szarym, oznacza to, że jest publiczny.

Po wprowadzeniu zmian nowi obserwujący będą musieli zostać przez Ciebie zatwierdzeni, aby mogli skutecznie Cię obserwować.. Ci, którzy już cię śledzą, będą to robić nadal.

Jak skonfigurować historie na Instagramie

Historie na Instagramie są dziś bardzo popularne, więc ich poprawna konfiguracja jest niezbędna.

Dobrą rzeczą w Instagram Stories jest to, że po 24 godzinach od ich opublikowania znikają, ale w ciągu tych 24 godzin każdy może je zobaczyć.Czy chcesz skonfigurować swoją prywatność? To bardzo proste, pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest przejście do naszego profilu, a następnie do opcji konfiguracji.

Będziemy przewijać, aż znajdziemy opcję z napisem „Ustawienia historii”.

W tej sekcji możesz skonfigurować kilka rzeczy: przed kim chcesz ukryć swoje historie, pozwolić im na wysyłanie prywatnych wiadomości z ich powodu i jeśli na to zezwolisz, kto może je wysłać (wszyscy, osoby, które obserwujesz lub bezpośrednio dezaktywuj to ).

Ustawienie wszystkiego tutaj jest stosunkowo proste. Jeśli chcesz zablokować komuś możliwość oglądania historii, po prostu wpisz jego nazwę użytkownika i to wszystko. Nie będzie mógł zobaczyć Twoich relacji ani transmisji na żywo, które prowadzisz.

Jeśli tak zdecydujesz Wszystko może komentować Twoje historie, każdy może wysłać Ci wiadomość na ten temat.

ustaw zdjęcia prywatności

Jeśli zdecydujesz się skonfigurować go tak, aby tylko Osoby, które obserwujesz to zrobi, tylko osoby, które obserwujesz, będą mogły wysłać Ci wiadomość związaną z tą historią.

Ale jeśli zdecydujesz dezaktywować Dzięki tej opcji absolutnie nikt nie będzie mógł wysłać Ci wiadomości o tej historii, niezależnie od tego, czy jest obserwatorem, czy nie.

Teraz, jeśli zejdziesz na dół, zobaczysz opcję „Treść udostępniona” Jeśli zdecydujesz się aktywować przełącznik, każdy może podzielić się swoimi historiami z kimkolwiek za pośrednictwem prywatnych wiadomości. Jeśli chcesz pozostawić tę opcję wyłączoną, nikt nie będzie mógł w żaden sposób udostępniać twoich historii.

Jak skonfigurować zdjęcia, na których się pojawiasz

W podobny sposób, jak w przypadku innych sieci społecznościowych, może pojawić się Twój profil zdjęcia, na których inne osoby Cię oznaczyły. Możesz kontrolować, czy chcesz, aby pojawiały się na Twoim profilu w stosunkowo prosty sposób.

W ten sposób możesz uniemożliwić komukolwiek automatyczne pobieranie zdjęcia, na którym Cię oznaczono, aby pojawiło się w Twoim profilu, a tym samym mieć kontrolę nad tym, co naprawdę chcesz, aby było wyświetlane na Twoim koncie.

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, aby skonfigurować tę opcję, jest przejście do Twojego profilu. Będąc w swoim profilu, musisz przejść do opcji Instagrama, które znajdują się w prawej górnej części ekranu.

Teraz zobaczysz wszystkie opcje konfiguracji i wszystko, co musisz zrobić, to przejść do sekcji Konto. Tam zobaczysz, że istnieje opcja o nazwie „Zdjęcia, na których się pojawiasz”.

Klikając tę ​​​​opcję, przechodzimy do nowego menu, w którym widzimy, że mamy dwie opcje. Domyślnie jest ustawiony na „dodać automatycznie” to, co musimy tutaj zrobić, to zmienić to na „Dodaj ręcznie” w ten sposób za każdym razem, gdy ktoś doda Cię na zdjęciu lub oznaczy Cię tagiem, będziesz musiał zatwierdzić to ręcznie i nie pojawi się to na Twoim profilu, chyba że tego chcesz.

Podobnie, jeśli chcesz ukryć zdjęcia, na których zostałeś wcześniej oznaczony, wystarczy, że ukryjesz te zdjęcia w sekcji.

Kiedyś opcja ukryć zdjęcia. Musisz po prostu wybrać jeden po drugim, aby to osiągnąć, a następnie potwierdzić. Nie martw się, możesz to zrobić tyle razy, ile chcesz, a zdjęcia, które już ukryłeś, mogą być widoczne w dowolnym momencie.

ustawić historie prywatności

Jak blokować osoby lub użytkowników Instagram

Kolejna dość ciekawa opcja kontrola prywatności polega na blokowaniu ludzi że nie chcesz, aby widzieli cokolwiek o Tobie, nawet komentarze do zdjęć lub coś podobnego. Nie ma znaczenia, czy Twoje konto jest prywatne czy publiczne, gdy kogoś zablokujesz, ta osoba nie będzie mogła się z Tobą w żaden sposób komunikować.

Aby to zrobić, wystarczy przejść do profilu tej osoby. Kliknij ikonę opcji, która byłaby trzema pionowymi punktami w prawej górnej części.

Zobaczysz wyskakujące okienko z napisem „Blok” wystarczy nacisnąć, aby zablokować tę osobę. Pojawi się komunikat potwierdzający i to wszystko.

Jeśli chcesz odblokować tę osobę, wszystko, co musisz zrobić, to ten sam proces. Zamiast pojawiać się opcja blokowania, pojawi się odblokowanie.

Skonfiguruj komentarze na Instagramie

Kolejna rzecz, która jest niezwykle ważna, jeśli chodzi o kontroluj prywatność na Instagramie są komentarze, coś niezbędnego do komunikowania się w tej sieci społecznościowej. Zobaczmy, jak je skonfigurować w sposób chroniący naszą prywatność.

Pierwszą rzeczą, którą zamierzamy zrobić, to wrócić do naszego profilu i przejść do prawej górnej części ekranu w opcjach Instagrama.

Teraz musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz sekcję Konfiguracja, w której zobaczysz opcję Komentarze, kliknij ją.

Otworzy się nowe okno gdzie Możesz skonfigurować wiele różnych sekcji. Od zezwalania na komentarze od wszystkich, osób, które obserwujesz i obserwujących, osób, które obserwujesz lub tylko obserwujących. To już jest twój wybór.

Zamierzamy również szczegółowo wyjaśnić te opcje, abyś mógł wybrać tę, która Twoim zdaniem jest wygodna.

Wszystko: oczywiście każdy, niezależnie od tego, czy Cię obserwuje, czy nie, będzie mógł skomentować Twoje zdjęcia lub filmy.

Ludzie które obserwujesz lub obserwujących: w tym przypadku tylko osoby, które Cię obserwują i które Ty również obserwujesz, będą mogły komentować.

Ludzie które obserwujesz: tylko osoby, które obserwujesz, będą mogły komentować, ale nie Twoi obserwatorzy, chyba że Ty też ich obserwujesz.

Twoi wyznawcy: Tylko ci, którzy Cię obserwują, będą mogli komentować, ale nie ci, których obserwujesz.

Najlepszą opcją w takich przypadkach do kontrolowania prywatności są „Osoby, które obserwujesz i Twoi obserwatorzy”.

Podobnie, jeśli ktoś Ci przeszkadza lub zostawia komentarze, które Ci się nie podobają, nie musisz zmieniać wszystkich ustawień, pozostawiając wiele osób na boku, aby uniknąć tylko jednej.

W takich przypadkach możesz przejść do drugiej opcji, która mówi „blokować komentarze od” iw tej sekcji możesz skonfigurować nazwę użytkownika osoby, którą chcesz zablokować, aby nie mogła zostawiać żadnych komentarzy.

Kolejną interesującą opcją, która pozwala nam kontrolować Instagram, są filtry. AleCzym są filtry? W kilku słowach jest to system, który odpowiada za automatyczne blokowanie komentarzy, które można uznać za spam lub które zawierają treści, które sztuczna inteligencja Instagrama uzna za obraźliwe.

Można go również skonfigurować tak, aby działał tak, jak chcesz i mamy trzy opcje konfiguracji, które postaram się wyjaśnić poniżej.

automatyczny filtr. Krótko mówiąc, jest to filtr, który będzie próbował automatycznie blokować wszystkie komentarze, które zostaną uznane za obraźliwe, rasistowskie, zawierają obelgi itp.

filtr ręczny. W takim przypadku możesz napisać grupę słów kluczowych, w ten sposób wszelkie komentarze zawierające te słowa kluczowe zostaną ukryte, więc nie musisz się martwić kontaktami z osobami używającymi wcześniej ustawionych słów kluczowych.

Użyj domyślnych słów kluczowych. Tutaj Instagram blokuje słowa kluczowe, których zdecydowana większość użytkowników nie chce publikować w komentarzach, jest to rodzaj bazy danych słów, które większość użytkowników decyduje się zablokować ze wszystkich swoich profili, jest to przede wszystkim całkiem przydatne i skuteczne.

dołącz do naszego kanału telegram