Skip to content

Jak ustawić prywatność dla moich zdjęć i na Facebooku – Android lub iPhone

23 de październik de 2021

Jeśli chcesz wiedzieć, jak skonfigurować prywatność swoich zdjęć na Facebooku i znaczenie utrzymania dobrej kontroli o tym, kto widzi Twoje zdjęcia. W tym artykule pokażemy Ci procedurę, którą musisz wykonać, aby ukryć zawartość swojego konta na Facebooku.

W ten prosty i praktyczny sposób możesz kontrolować, kto widzi Twoje zdjęcia i informacje na Twoim profilu na Facebooku. W ten sposób zachowaj bezpieczeństwo prywatności konta.

Dlaczego ważne jest, aby zachować kontrolę nad tym, kto widzi Twoje zdjęcia na Facebooku?

Facebook to bardzo popularna sieć społecznościowa na całym świecie, która jest używany przez miliony użytkowników codziennie, dlatego ważne jest, aby Twój profil zapewniał jak najwięcej bezpieczeństwa i prywatności.

Dzięki temu możesz uniemożliwić niechcianym osobom dostęp do treści, które udostępniasz na swojej ścianie, zarówno do zdjęć, jak i danych osobowych.

Nie zezwalaj nieznajomym na dostęp do informacji na Twoim profilu na Facebooku, ponieważ może służyć do wymuszenia lub rabunkuDlatego upewnij się, że masz dobrą kontrolę nad tym, kto może zobaczyć zdjęcia, które publikujesz na swoim koncie na Facebooku.

Ważne jest, aby skonfigurować środki bezpieczeństwa i prywatność, którą oferuje Facebook, dzięki czemu możesz mieć lepszą kontrolę podczas publikowania swoich osobistych zdjęć. Możliwość kontrolowania tego, kto ogląda Twoje zdjęcia na Twoim koncie na Facebooku, pomoże Ci uniemożliwić nieznajomym dostęp do nich i może zostać wykorzystany do wyrządzenia Ci krzywdy moralnej.

Jak wygląda procedura ukrywania treści z mojego profilu na Facebooku?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak ukryć swoje dane osobowe w swoim profilu przed kontem na Facebooku, tutaj pokażemy Ci, jak to zrobić.

Wiemy, że wiele razy założenie konta na Facebooku wiąże się z koniecznością podania danych osobowych, takich jak adres pokoju, numer telefonu, e-mail, adres służbowy, data urodzenia i inne informacje osobiste.

Wszystkie te dane będą widoczne na naszym profilu na Facebooku i mogą być w każdej chwili widoczne dla innych niechciani użytkownicy.

Aby tego uniknąć, musisz wykonać szereg kroków i skonfigurować prywatność swojego konta, aby uniemożliwić nieznajomym dostęp do Twoich danych osobowych.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do profilu swojego konta na Facebooku. Kiedy jesteś w swoim profilu, musisz kliknij w zakładkę „Informacje” znajduje się na pasku menu Twojego profilu, znajdziesz tam kolumnę, w której znajdują się wszystkie sekcje, w których znajdują się wszystkie Twoje dane osobowe.

Następnie musisz kliknąć sekcję każdej z danych osobowych, które chcesz skonfigurować. Następnie otworzy się małe okno, w którym musisz wybrać, komu chcesz widzieć swoje dane osobowe, ponieważ mogą to być:

prywatność zdjęcia na facebooku

 • Publiczny: Na Dzięki tej opcji informacje o Twoich danych będą widoczne dla każdego na Facebooku i poza nim.
 • Przyjaciele: Tutaj Twoje informacje będą widoczne tylko dla Twoich znajomych z Facebooka.
 • Przyjaciele z wyjątkiem: Tutaj możesz wybrać, kto z Twoich znajomych na Facebooku może zobaczyć Twoje dane osobowe.
 • Konkretni przyjaciele: W tej opcji możesz wybrać, komu z listy Twoich znajomych chcesz zobaczyć swoje dane osobowe.
 • Tylko ja: Tylko tutaj będziesz mógł zobaczyć swoje dane osobowe.
 • Znany: Tylko Ty i Twoi spersonalizowani znajomi będziecie widzieć Twoje informacje.

Tę procedurę należy wykonać z każdymi danymi osobowymi, które chcesz skonfigurować, aby były widoczne tylko z użytkownikami Twoich preferencji. A tym samym masz większą prywatność swoich danych osobowych.

Jak mogę edytować prywatność moich zdjęć i postów na Facebooku?

Facebook daje Ci możliwość otwarcia konta za pomocą aplikacji mobilnej na niektórych urządzeniach. poza tym możesz edytować prywatność swoich zdjęć i postów, bez konieczności dostępu do komputera. Tutaj pokażemy Ci niektóre z nich.

Dzięki aplikacji mobilnej na Androida

Musisz wprowadzić swoje konto na Facebooku z aplikacji na Androida i wybrać opcję zdjęć znajdującą się w profilu Twojego konta na Facebooku, a kliknij „Albumy” lub „Przesłane zdjęcia”. Tam wybieramy album lub zdjęcie, które chcesz edytować, klikamy opcję „Edytuj prywatność” i wybieramy, kto zobaczy Twoje zdjęcia.

Jeśli chcesz edytować swoje publikacje, musisz kliknąć swój profil i wybrać opcję „Ustawienia konta„A w opcji”Prywatność„Wybierz, kto będzie mógł oglądać Twoje publikacje.

prywatność zdjęć na facebooku

Korzystanie z aplikacji na iPhone’a

Aby skonfigurować prywatność zdjęć i publikacji z konta Facebook na iPhonie, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz swoje konto na Facebooku na Twoim iPhonie.
 2. Przejdź do menu aplikacji i wybierz opcję „Ustawienia”, a następnie kliknij ustawienia konta, tam otworzy się małe okno, w którym musisz kliknąć „Prywatność”.
 3. Wybierz pierwszą opcję „Sprawdź kilka ważnych opcji ustawień”.
 4. Wybierz, kto z publiczności będą mogli zobaczyć Twoje publikacje i zdjęcia z Twojego konta na Facebooku.
 5. Po wybraniu, kto będzie widział Twoje posty i zdjęcia, kliknij opcję „Gotowy”, aby zakończyć konfigurację.

Ze strony internetowej

 • Aby zmienić prywatność swoich publikacji lub zdjęć ze strony, wystarczy zalogować się na swoje konto na Facebooku ze swojego komputera.
 • robić kliknij swoje zdjęcie profilowe, a następnie wybierz „Zdjęcia”I wybierz zdjęcie, dla którego chcesz zmienić ustawienia prywatności.
 • Następnie wybierz opcję „Edytuj prywatność publikacji”. Wybierz, kto będzie mógł zobaczyć Twoje publikacje.

Jak mogę edytować prywatność moich albumów opublikowanych na Facebooku?

Bardzo ważne jest, aby Twoje zdjęcia na Facebooku miały bezpieczne ustawienia prywatności, abyś mógł kontroluj, kto widzi Twoje zdjęcia. W tym celu musisz wykonać szereg kroków, które wyjaśnimy poniżej.

 1. Musisz kliknąć swoje zdjęcie profilowe, znajdujące się w prawej górnej części konta na Facebooku.
 2. Wybierz opcję „Zdjęcia” oraz „Albumy”.
 3. Wybierz album, dla którego chcesz edytować ustawienia prywatności.
 4. Kliknij w prawym górnym rogu, a następnie opcję „Edytuj album”.
 5. Wybierz „Bieżące ustawienia prywatności” (na przykład tylko ja).
 6. Wybierz nowych odbiorców chcesz zobaczyć swoje zdjęcia.
 7. Kliknij „Zapisz”.

ustaw prywatność zdjęć na facebooku

W przypadku, gdy niektórzy znajomi z Facebooka oznacz cię na zdjęciu i chcesz usunąć tag lub go usunąć. Wystarczy wpisać swoją biografię i wybrać opcję „Zgłoś / usuń tag„Znajduje się w menu. Następnie wybierz opcję „Chcę usunąć tag”, jeśli jest to publikacja. Jeśli jest to zdjęcie, wybierz opcję „Chcę się odtagować”

Co mogę zrobić, jeśli moje urządzenie nie pozwala na zmianę prywatności moich zdjęć?

Jeśli chcesz zmienić ustawienia prywatności swoich zdjęć na Facebooku, a nie możesz tego zrobić ze swojego urządzenia, ponieważ nie pozwala na to lub ma błąd, możesz to zrobić, wchodząc do sieci ze swojego komputera i postępuj zgodnie z wymienionymi krokami powyżej. Tam zrobisz to szybko i łatwo.