Saltar al contenido

Jak ustawić i używać filmu jako tapety na moim komputerze Windows 7, 8, 10

12 de diciembre de 2021

Czy jesteś fanem dostosowywania swojego komputera? Czy chcesz maksymalnie zmodyfikować swój cyfrowy pulpit? Jeśli tak, pokażemy Ci funkcję systemu Windows, aby spersonalizuj swój pulpit w wyjątkowy i oryginalny sposóbW tamtym czasie wyjaśniliśmy coś podobnego w przypadku Maca, artykułu, który został powszechnie zaakceptowany przez użytkowników.

Tym razem nauczymy jak to zrobić komputery z Windows 7,8,10 na temat filmów, ponieważ jest to pierwsza rzecz, którą widzisz po uruchomieniu systemu operacyjnego i tym, co zarządza Twoją aktywnością.

Bez wątpienia najbardziej uderzającą cechą pulpitu jest tapeta, każdy znajdzie coś dla siebie, w tym fanów sportu. Zwykle ma wystawione przez nas zdjęcie, aby nadać mu niepowtarzalny wygląd. Ale aby awansować pod względem dostosowanie Twojego systemu operacyjnego, Polecamy następującą sztuczkę. W tym artykule pokażemy, jak umieścić wideo, animowany obraz lub dowolny plik multimedialny jako tło pulpitu.

Ten tryb dostosowywania wysadzi mózgi twoich znajomych i sprawi, że twój pulpit wyjątkowe wrażenia wizualne i spektakularne. W tym artykule zobaczysz:

  • Pliki do pobrania, aby włączyć opcję dostosowywania.
  • Szczegółowe kroki, dzięki którym można zainstalować i w pełni skonfigurować komponenty w systemie operacyjnym.

Ostrzeżenia, o których należy pamiętać podczas dostosowywania tła pulpitu

  • Należy pamiętać, że ta modalność może: spowolnić funkcjonalność i płynność twojego systemu operacyjnego, ponieważ jeśli nie ma niezbędnych zasobów, może zużywać większość jego działania.
  • Zalecamy sprawdzenie właściwości komputera w celu uzyskania szczegółowych informacji i zasobów, w ten sposób zobaczysz pojemność swojego systemu operacyjnego i sprawdzisz, czy obsługuje on dostosowanie, które chcesz dokonać.

Biorąc to wszystko pod uwagę, KROK DO ZMODYFIKOWANIA TŁA NASZEGO KOMPUTERA:

Metoda ustawiania tapety filmu

Musisz dokładnie wykonać każdy z kroków, aby jak najlepiej skonfigurować tryb dostosowywania i aby nie mieć żadnych problemów. Wykonaj poniższe czynności, aby użyć wideo jako tła pulpitu:

Krok 1: Przejdź do oficjalnej strony systemu WindowsPowinieneś przejść do oficjalnej strony systemu operacyjnego Windows 7 w domyślnej przeglądarce. W witrynie Microsoft będziesz mógł zobaczyć wszystkie wtyczki dostępne dla tego systemu operacyjnego. Będziesz musiał wejść do sekcji «DreamScene», która pozwoli nam skonfigurować nasz pulpit i tapetę.Tam zobaczysz specyfikację modułu, który musisz pobrać.

Ciekawostką jest to, że ten moduł dostosowywania był domyślnie dostępny w systemie operacyjnym Windows Vista, w którym można było umieścić wideo tapeta bez pobierania zasobu wyżej wymieniony. Jednak ten sam moduł został wycofany z wersji Windows 7 i nowszych ze względu na wysokie zużycie zasobów, co spowalniało komputery o mniejszej pojemności i zasobach.

Krok 2: Zainstaluj idealne wtyczki, po zakończeniu pobierania pliku, aby uruchomić moduł, musisz go otworzyć. Powinieneś poszukać go w folderze, w którym pobrałeś go na swój komputer, zwykle znajduje się on w folderze pobierania. Przeglądaj swój komputer, aby znaleźć instalator. Gdy go znajdziesz, kliknij prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny, aw wyskakującej karcie musisz kliknąć dostęp, aby uruchomić jako administrator.

Pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o dostęp administratora. Będziesz musiał nacisnąć „tak”, w ten sposób uruchomi się instalator. Zobaczysz wtedy zakładkę instalacja wtyczkiW tym celu będziesz musiał wyrazić zgodę w każdym pojawiającym się segmencie, a następnie rozpocząć instalację, która trwa kilka minut.

metoda krok po kroku, aby dostosować tło pulpitu na komputerze PC

W przypadku, gdy pod koniec instalacji poprosi Cię o ponowne uruchomienie komputera, musisz zaakceptować. Następnie urządzenie zostanie automatycznie zrestartowane, dzięki czemu po ponownym uruchomieniu systemu zostaną na nim zainstalowane komponenty programu. W przypadku, gdy system straci kontrolę i zawiesi się, należy: naciśnij Ctrl + Alt + Usuń polecenia. Za pomocą tych poleceń otworzy się menedżer zadań, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  • Będąc w zakładce menedżera zadań, musisz wejść do sekcji
  • Następnie otworzy się wyskakujące okienko i będziesz musiał kliknij tam, gdzie jest napisane nowe zadanie.
  • W zakładce, która się pojawi należy wpisać następujący link: exe. Następnie naciśnij przycisk akceptacji.

W ten sposób, automatycznie uruchomi się ponownie system operacyjny, do czasu ponownego uruchomienia, system zasymilował zainstalowane moduły.

Krok 3: Przejdź do zakładki „Start” Po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu systemu należy przejść do zakładki uruchamiania systemu operacyjnego, a następnie przejść do zakładki PC. Następnie należy utworzyć nowy folder z plikami wideo, które mają być wyświetlane na tapecie. Tam będziesz musiał przenieść pliki, które chcesz projektować do modułu.

Krok 4: Ustaw tło, które lubisz Po zorganizowaniu folderu, w którym będą przechowywane pliki multimedialne, które muszą być w formacie „WMV” lub „MPG”. Musisz kliknąć plik multimedialny prawym przyciskiem myszy i w rozwijanym menu, które się pojawi, pojawi się opcja o nazwie Ustaw jako tło pulpitu.

W ten sposób m.inWideo będzie wyświetlane na dole pulpitu i uruchomi się za każdym razem, gdy go otworzysz. Tylko wtedy możesz maksymalnie cieszyć się kolorowym i spersonalizowanym pulpitem, zalecamy poszukanie w Internecie filmów, które będą bardzo dobrze wyglądać na Twoim pulpicie, ponieważ niektóre filmy nie będą kompatybilne z właściwościami ekranu.

Mogą wyglądać na zamazane lub ucięte, w tym celu musisz wybierz film w dobrej rozdzielczości. W przypadku odcięcia płynności działania komputera, który działa bardzo wolno, zalecamy wyłączenie modułu ze względu na procesor komputera.

dołącz do naszego kanału telegram