Skip to content

Jak ustawić czas trwania tekstu używanego w TikTok? – Android lub iPhone

14 de listopad de 2021

Filmy TikTok są sensacją chwili. Wiele osób korzysta z tej aplikacji, aby edytować swoje filmy przedstawiające zabawne sytuacje i udostępniać je swoim obserwatorom. Aplikacja daje możliwość Dodaj tekst opowiadać historie które uchwycisz w swoich śmiesznych szortach. W artykule dowiesz się, jak ustawić czas trwania tekstu za pomocą TikTok.

Jaki jest maksymalny czas na wideo TikTok?

Ta sieć społecznościowa jest bardzo znana z nagrywania krótkich filmów, ustalając maksymalny limit czasu trwania z tych filmów. Wcześniej można było stworzyć tylko 30- i 60-sekundowe wideo, ale teraz dominująca platforma dla filmów krótkometrażowych ich czas trwania wydłużył się, do 3 minut. W ten sposób będziesz mieć więcej czasu na uchwycenie swojej historii w tym filmie. Z tego powodu jest to sieć społecznościowa preferowana przez miliony użytkowników.

Jak umieścić czas trwania tekstu na TikTok?

Aplikacja TikTok ma wbudowane narzędzia, które umożliwiają edycję filmów w zabawny i kreatywny sposób. Nie tylko pozwala na dodawanie filtrów i innych efektów które sprawiają, że Twój film staje się wirusowy w sieciach, ale także możesz wstawić tekst i ustawić czas jego trwania. Możesz nie wiedzieć, jak wykonać ten krok, więc nauczymy Cię, jak to zrobić.

Niech się pojawi

Wejdź do aplikacji TikTok i kliknij ikonę plus +, aby utworzyć nowy film. Przytrzymując środkowy przycisk, przechodzisz do nagraj wideo, po nagraniu naciśnij litera Aa Aby dodać tekst do wideo, wybierz format czcionki i zacznij pisać.

Następnie klikasz pole tekstowe i wybierasz opcję Ustaw czas trwania. Na czerwonym pasku pokazanym poniżej możesz ustawić czas trwania tekstu podczas zawijania i skracania go oraz moment, w którym tekst się pojawi, przesuwając pasek po lewej stronie. Palcami przystępujesz do dostosowania miejsca, w którym będzie tekst.

Zniknij tekst

Aby ustawić czas trwania tekstu, aby można go było przewijać na ekranie. Musisz kliknąć czerwony pasek, aby przyciąć i edytować segment wideo, dostosować tekst wybierając moment, w którym zniknie. Aby to zrobić, musisz przesunąć przesuń się na najdalszą prawą stronę, czyli ostatni takt.

To dostosowuje efekt tak, że tekst znika w określonym czasie. Wykonując ten krok, kliknij zaznaczenie, aby zatwierdzić zmiany. W ten sposób ustawisz czas trwania tekstu w filmie i jest on gotowy do przesłania i udostępnienia w aplikacji.

filmy z edytowanymi tekstami na tiktok

Jak sprawić, by tekst sam się czytał?

Platforma TikTok jest tak kompletna, że ​​pozwala na samodzielne czytanie tekstu towarzyszącego Twoim filmom, co jest bardzo interesujące, ponieważ nie będziesz musiał uciekać się do dubbingu głosu ani innych aplikacji, które modulują teksty dodane do swoich filmów. Bardzo łatwo to zrobić, tylko że w języku hiszpańskim nie jest tak płynnie, ale jest to zabawne.

Musisz najpierw włącz funkcję zamiany tekstu na mowę co przetłumaczone oznacza zamianę tekstu na mowę. W Ustawieniach zmieniasz język na angielski. Otwierasz aplikację, klikasz + nagrywasz wideo, przechodzisz do ikony litery Aa i piszesz żądany tekst, na końcu klikasz Gotowe.

Następnie kliknij właśnie dodany tekst i wybierasz tekst na mowę. Czekasz kilka sekund, aż aplikacja przyswaja i analizuje tekst, będziesz mógł usłyszeć, jak TikTok odczytuje go na głos. Gdy to zrobisz, kliknij Dalej, a następnie Opublikuj, aby opublikować wideo.

Co zrobić, aby dodać różne efekty w TikTok?

Aplikacja TikTok obfituje w efekty, które można dodać do swoich filmów. Otwierasz aplikację, klikasz ikonę +, aby nagrać wideo, gdy masz krótki, przejdź do lewego dolnego rogu i kliknij Efekty. Możesz tam wybierać spośród całej różnorodności dostępnej w aplikacji oraz licznych filtrów i efektów. Ty wybierasz ten, który chcesz dodać, a w pozostałych segmenty wideo dodaj inne efekty. Możesz zastosować, co chcesz. Na koniec kliknij Zapisz.

dołącz do naszego kanału telegram