Skip to content

Jak uruchomić stare niezgodne programy lub aplikacje w systemie Windows 10

31 de styczeń de 2021

Czasami pojawiają się wątpliwości, takie jak proces instalacji programu 32-bitowego na 64-bitowym komputerze z systemem Windows lub w jaki sposób uruchomić stare, niezgodne programy lub aplikacje w systemie Windows 10. W odniesieniu do starych programów, dzisiaj pokażemy Ci najłatwiejsze metody ich uruchamiania.

Procedura uruchamiania niekompatybilnych programów lub aplikacji w systemie Windows 10

Opcje kompatybilności, które przedstawia nam system Windows 10, są zróżnicowane, chociaż najbardziej podstawowe i zwykle działają najlepiej, to „Tryb zgodności”. W tym trybie można uruchomić program z niezbędnymi zależnościami zgodności dla starych systemów operacyjnych.

Właściwe byłoby wybranie systemu operacyjnego, dla którego została przygotowana stara aplikacja niekompatybilna z Windows 10. W większości przypadków dokonanie takiej konfiguracji pozwala na wykonywanie starych programów. Ale wcześniej jest to konieczne aktywuj tryb zgodności.

Włącz tryb zgodności dla starszych systemów operacyjnych

Proces jest bardzo prosty, wystarczy przejść do pliku wykonywalnego lub skrótu programu. Po zlokalizowaniu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Właściwości”. Oto wszystkie opcje konfiguracyjne skrótu lub pliku wykonywalnego, tym razem musisz naciskać „Zgodność”.

Przejdź do zakładki „Tryb zgodności” i włącz opcję „Uruchom program w trybie zgodności z:”. Teraz musisz wybrać system operacyjny, który najlepiej pasuje do aplikacji, którą chcesz uruchomić. Kliknij opcję „Zastosuj”, a następnie „OK”.

Wykonując powyższy proces, będziesz mógł uruchamiać stare programy w większości przypadków, co jest najbardziej optymalną opcją zalecaną w takich przypadkach.

Opcje obecne w opcjach zgodności z systemem Windows

Tryb zgodności nie jest jedynym dostępnym w zakładce „Zgodność” systemu Windows. W rzeczywistości istnieją inne opcje, które można wziąć pod uwagę i które mogą pomóc w uruchamianiu starych programów.

  • Zredukowany tryb koloru: tryb zredukowanego koloru może pomóc w uruchamianiu bardzo starych aplikacji. Z tego powodu, jeśli masz aplikację sprzed 1995 r., Spróbuj włączyć jedną z tych opcji, jeśli nie działa ona poprawnie.
  • Uruchom z rozdzielczością ekranu 640 X 480: stare aplikacje działały w rozdzielczości znacznie niższej niż obecne. Z tego powodu włączenie tego trybu niskiej rozdzielczości może pomóc w niektórych aplikacjach.

Inne opcje uruchamiania niezgodnych programów w systemie Windows 10

Oprócz codziennych opcji kompatybilności możesz także wypróbować inne metody uruchamiania starych programów. Spróbuj wykonać poniższe czynności, jeśli powyższe opcje zgodności nie działają.

Wykonaj jako administrator

Może się to wydawać bardzo podstawową opcją, ale często program nie działa poprawnie, ponieważ wymaga uprawnień administratora. Na szczęście to rozwiązanie jest bardzo podstawowe. Aby uruchomić program jako administrator, musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy plik wykonywalny i wybrać opcję „Wykonaj jako administrator”.

Pamiętaj, że przez większość czasu podczas uruchamiania programu jako administrator system Windows poprosi nas o potwierdzenie. Wystarczy, że zaakceptujesz zgłoszenie iw ten sposób zweryfikujesz, czy program działa poprawnie.

stare oprogramowanie windows 10

Z drugiej strony, jeśli chcesz trwale skonfigurować wykonywanie programów jako administrator, możesz wejść do menu zgodności, jak pokazaliśmy wcześniej. Tam wybierz opcję „Uruchom ten program jako administrator” i zapisz zmiany.

Użyj emulatorów / maszyn wirtualnych

Jeśli żadne z powyższych nie zadziałało, zawsze istnieje możliwość użyj maszyny wirtualnej. Aby to zrobić, musisz zainstalować system Windows na maszynie wirtualnej. Pamiętaj, że możesz zainstalować dowolny system operacyjny na maszynie wirtualnej iw większości przypadków uruchamiać programy bez problemów.

Zaleca się również poznanie podstaw, takich jak zwiększanie rozmiaru dysku twardego w maszynie wirtualnej. Może to nawet pomóc w zainstalowaniu wielu starych aplikacji niezgodnych z systemem Windows 10

Z kolei jeśli nie chcesz sobie tak bardzo komplikować, pamiętaj, że istnieje możliwość uruchomienia aplikacji na Androida na PC, dotyczy to również programów z innych systemów operacyjnych. Dlatego bada w celu sprawdź, czy istnieje emulatorcoś, co zawsze ułatwia sprawę.

dołącz do naszego kanału telegram