Skip to content

Jak zaktualizować telewizor Smart TV do najnowszej wersji — łatwo, szybko i bezpiecznie?

27 de lipiec de 2022

Smart TV to połączenie telewizji cyfrowej, usług przeglądania Internetu i Blu-Ray. Dzięki „inteligentnej telewizji”, przetłumaczonej na język hiszpański, użytkownik może korzystać z tradycyjnego telewizora, komputera i odtwarzacza Blu-Ray lub CD.

The telewizory inteligentne są zaprojektowane w technologii Android który umożliwia przeglądanie Internetu jako urządzenie mobilne lub komputer, możliwość pobierania aplikacji, takich jak Google Play, a nawet pobierania Chrome. Główne branże opisują Smart TV jako rewolucyjną technologię w sprzęcie AGD.

Oprócz tego technologia, z którą zostały one wykonane zrobiłem smart tv oprawia szeroką gamę komponentów, dzięki czemu jakość obrazu jest kolejnym ważnym punktem do podkreślenia. Ostrość ekranu pokazuje każdy przedmiot, miejsce lub osobę z najwyższą precyzją i szczegółem.

Jak łatwo zaktualizować oprogramowanie Smart TV?

Zaprojektowany z wykorzystaniem inteligentnej technologii, Smart TV takich marek jak SONY, LG, Samsung, Hisense umożliwia połączenie z siecią Wi-Fi jak każde inne urządzenie mobilne; oprócz dostępu do zawartości platformy w Internecie. Z tego powodu Twoja poprzednia konfiguracja wymaga aktualizacji systemu operacyjnego lub oprogramowanie.

Dlatego dostęp do treści premium niektórych kanałów lub pakietów programów wymaga, aby działały na maksymalnym poziomie. Ale dla niektórych użytkowników proces aktualizacja oprogramowania uważają, że jest to nieco nudne i skomplikowane, jednak w rzeczywistości jest to bardzo proste.

Kroki aktualizacji oprogramowania telewizora Smart TV

Pierwszą kwestią do podkreślenia jest to, że urządzenie musi być połączone z Internetem, aby aktualizacja była możliwa. Po spełnieniu tego zasadniczego wymagania należy postępować zgodnie z następującą procedurą:

 • naciśnij przycisk „Menu” na pilocie.
 • W zależności od typu posiadanego telewizora Smart TV wybierz opcję „Pomoc techniczna” zarówno „Frekwencja”.
 • Następnie znajdziesz rozwijany panel opcji i musisz kliknąć „Aktualizacja oprogramowania”.
 • Następnie zadzwoń „Aktualizuj teraz”.
 • System operacyjny urządzenia inteligentnego rozpocznie wyszukiwanie, jeśli są Dostępne aktualizacje.
 • Jeśli nie ma dostępnej aktualizacji, pojawi się powiadomienie z następującym komunikatem „W tej chwili nie masz żadnych nowych aktualizacji” w tym przypadku wystarczy nacisnąć akceptować.
 • Jeśli natomiast w systemie jest aktualizacja, naciśnij „Aktualizuj teraz” i rozpocznie się proces pobierania.
 • Po zakończeniu procesu system wyśle ​​powiadomienie „Aktualizacja zakończona”.

Aplikacje i narzędzia dostępne w nowych aktualizacjach Smart TV

smart tv sceneria lisa szkło powiększające

Twórcy inteligentnej telewizji cyfrowej nieustannie pracują nad zapewnieniem swoim użytkownikom nowych technologii; co jest przydatne, aby uprościć pracę podczas jej obsługi i zmaksymalizować doświadczenie. W tym celu wprowadzili nowe dostosowania, wśród nich wyróżniają się:

The szukanie głosowe jest to kluczowe narzędzie dla użytkowników. Ponieważ dzięki niemu i zintegrowanemu mikrofonowi użytkownik może łatwiej i szybciej poruszać się między zawartością platformy internetowej.

Smart TV posiada opcję, dzięki której użytkownik może zarządzać urządzeniem ze swojego telefonu komórkowego, aby: rozkaż to! na duże odległości, używając telefonu komórkowego jako pilota. W tym celu wymagane jest tylko pobranie niektórych aplikacji. Ponadto łączność między nimi umożliwia łatwe udostępnianie treści multimedialnych.

Nowe urządzenia Smart TV umożliwiają również wyświetlanie treści skopiowane na urządzenie lub pendrive (pamięć przenośna, która umożliwia pobieranie i przechowywanie różnych plików) przez port USB. Nowe technologie bez wątpienia zmieniły i ulepszyły sposób, w jaki bawimy się w domu.

Telewizory inteligentne doprowadziły do ​​perfekcji sztukę małego ekranu i obejmowały kino, telewizję kablową, Internet satelitarny, odtwarzanie Blu-ray i znacznie uprościły zarządzanie wszystkimi tymi platformami.

Na koniec mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie pomocny. Chcielibyśmy jednak poznać Twoją opinię, czy udało Ci się łatwo zaktualizować oprogramowanie Smart TV? Czy uważasz, że technologia Smart TV jest ważna? Zostaw nam swoje odpowiedzi w komentarzach.

Zalecenia przed aktualizacją systemu operacyjnego Smart TV

Jednym z głównych zaleceń, które należy wziąć pod uwagę, jest wykonanie kopii zapasowej przed aktualizacją, ponieważ może się zdarzyć, że niektóre rzeczy zostaną usunięte podczas aktualizacji. aktualizacja.

Skąd pobrać aktualizacje dla mojego telewizora Smart TV i jak je zainstalować?

Pierwszą i bardzo niezbędną rzeczą, którą musisz zrobić, to podłączyć swój Smart TV do połączenia internetowego, a następnie wykonaj następujące czynności: Naciśnij przycisk „Menu” na panelu sterowania, a następnie, w zależności od marki telewizora, naciśnij Pomoc techniczna lub Pomoc, w menu, które się otworzy, naciśnij opcję „Aktualizacja system” i sprawdź, gdzie jest napisane „Aktualizuj teraz”.

System Twojego komputera zacznie szukać Dostępne aktualizacje, jeśli ich nie ma, powie, że w tej chwili nie ma żadnych aktualizacji, a jeśli je znajdzie, naciśnij aktualizację teraz i rozpocznie się proces pobierania; Pod koniec tego procesu otrzymasz powiadomienie z wiadomością, że Twoja aktualizacja została pomyślnie zakończona i to wszystko.

inteligentny telewizor do aktualizacji

Jak zaktualizować oprogramowanie sprzętowe telewizora Smart TV bez podejmowania ryzyka?

Aby zaktualizować oprogramowanie układowe telewizora Smart TV prawidłowo i bezpiecznie, musisz wykonać następujące czynności:

 • Musisz mieć pewność, że Twój komputer jest połączony z Internetem albo przez połączenie LAN lub Wi-Fi.
 • Następnie wejdź do menu ustawień, tam wejdziesz do ustawień sieciowych i wybierzesz miejsce, w którym jest napisane sprawdź aktualizacje.
 • Jeśli są dostępne aktualizacje, pojawią się na ekranie.
 • Musisz wybrać pobieranie, czyli proces, który zajmuje kilka minut (nie wyłączaj ani nie odłączaj telewizora podczas tego procesu).
 • Jeśli nie ma więcej dostępnych aktualizacji, wybierz potwierdź, aby wyjść.
 • I gotowy twój system zostanie zaktualizowany.

Czy Smart TV można zaktualizować bez połączenia z Internetem? – jak to zrobić?

Aby zaktualizować a Smart TV konieczne jest połączenie z Internetem, w przeciwnym razie nie będzie można tego zrobić, lub jest też inny sposób na zrobienie tego za pomocą komputera i pamięci USB.

Jak mogę zaktualizować Smart TV przez USB?

Jeśli nie masz połączenia z Internetem, możesz zaktualizować system za pomocą dysk USB i komputer i musisz wykonać następujące kroki:

 1. Znajdź kod modelu telewizora w Internecie i pobierz go.
 2. Następnie przechowujesz go na dysku USB.
 3. Włóż dysk USB do gniazda w telewizorze.
 4. Aktualizacja oprogramowania rozpocznie się automatycznie.

Bardzo ważne:

 • Podczas tego procesu nie wyłączaj telewizora ani nie odłączaj dysku USB.
 • Kod telewizora znajdziesz z tyłu.