Skip to content

Jak uruchomić komputer z systemem Windows 10, 8 i 7 w trybie bezpiecznym lub bezpiecznym?

20 de maj de 2022

Komputery znacznie ułatwiają nam życie, jeśli chodzi o pracę lub naukę, ale gdy coś z nimi pójdzie nie tak, sytuacja może stać się prawdziwym koszmarem. Zdarzyło się nam wszystkim czasami, że komunikaty ostrzegawcze pojawiają się, nie wiedząc bardzo dobrze, co jest przyczyną, że sprawia nam to problemy podczas uruchamiania komputera lub nawet, że komputer został zainfekowany wirusem. W przypadku sztnajlepsze, co możemy zrobić w takich przypadkach, to uruchom Windows w trybie awaryjnym.

Kiedy włączamy komputer w trybie bezpiecznym lub awaryjnym, tak naprawdę robimy: uruchom komputer tylko z najbardziej podstawowymi funkcjamiw celu rozwiązania istniejących problemów.

Metoda 1, aby uruchomić system Windows 10, 8 i 7 w trybie awaryjnym

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest normalne wyłączenie komputera. Następnie włączamy go ponownie i zanim pojawi się logo Windows, musimy kilkakrotnie wciskać klawisz F8 (na niektórych komputerach jest to klawisz F5), aż pojawi się komunikat. ekran z dostępnymi opcjami rozruchu.

Zwykle daje nam to możliwość rozpoczęcia Okna w trybie awaryjnym, uruchom system Windows w trybie awaryjnym z obsługą sieci i uruchom system Windows w trybie awaryjnym z wiersza poleceń. Jedyną różnicą między jednym a drugim nośnikiem startowym jest liczba funkcji, jakie będzie miał komputer. Z łatwością możemy wybrać dowolne z nich.

Metoda 2, aby uruchomić system Windows 10, 8 i 7 w trybie awaryjnym

Ta metoda, którą właśnie wyjaśniliśmy, nie jest jedyną, z której możemy skorzystać. Inną opcją jest zrobienie tego przez Konfiguracja MS. Sposób dotarcia do MSConfig różni się w zależności od używanej przez nas wersji systemu Windows, więc najłatwiej jest wyszukać ten program w plikach komputera.

Po zlokalizowaniu MSConfig wchodzimy do programu i przechodzimy do Ogólne > Rozruch diagnostyczny > Rozruch > Bezpieczny rozruch > OK. Pojawi się okno wskazujące, że konieczne jest ponowne uruchomienie komputera, kliknij „Uruchom ponownie”.

Czy mój komputer jest w trybie awaryjnym?

Sprawdzenie, czy zrobiliśmy to dobrze i uruchomiliśmy system Windows w trybie awaryjnym, jest naprawdę proste. Od razu to zauważymy, bo rozdzielczość ekranu jest niższa niż zwykle i ikony na ekranie zostały zredukowane do niezbędnego minimum. Dodatkowo w rogach ekranu wskaże „Tryb awaryjny”.

Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym możemy dokonać niezbędnych zmian, aby komputer znów działał poprawnie. kiedy skończymy Ponownie uruchamiamy komputer i znowu będzie w trybie normalnym.

Jak uruchomić system Windows 10, 8 i 7 w trybie awaryjnym

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest oczywiście usunięcie wszelkich dysków lub dysków USB, które masz na swoim komputerze.

Teraz, gdy komputer jest wyłączony, włączmy go. To, co będziesz musiał zrobić, zanim zacznie się włączać, to naciśnij kilka razy F8 i przytrzymaj go, aż pojawi się ekran z kilkoma opcjami. Teoretycznie jeden raz powinien wystarczyć, ale na wszelki wypadek, jeśli nie wiesz dokładnie, kiedy go nacisnąć, wciskaj wielokrotnie F8, choć oczywiście nie niszczysz klawiatury, bo nie musisz jej desperacko naciskać .

Pojawia się ciemny ekran z różnymi opcjami, to co wybierzemy za pomocą strzałek klawiatury to właśnie „Tryb bezpieczeństwa” i powinniśmy po prostu nacisnąć enter.

Uruchom system Windows w trybie awaryjnym

Teraz, jeśli masz wiele kont, wybierz użytkownik, który ma wszystkie uprawnienia administratora aby nie mieć żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o rozwiązywanie twoich problemów.

Zalecamy, aby jeśli nie wiesz zbyt wiele na ten temat, przed rozpoczęciem badania powinieneś mieć komputer, a nawet urządzenie mobilne z różnymi samouczkami lub przewodnikami na temat tego, co chcesz zrobić.

W każdym razie, jeśli jest to dla Ciebie coś skomplikowanego lub nie wiesz zbyt dobrze, co robisz, zalecamy abyś zanieś go bezpośrednio do serwisu technicznego godne zaufania, ponieważ może się to skończyć znacznie gorzej.

dołącz do naszego kanału telegram