Skip to content

Jak włączyć lub wyłączyć tryb awaryjny Androida na urządzeniach Samsung, Motorola, Xiaomi, Zte, Huawei i innych

13 de maj de 2023

Czy chcesz dowiedzieć się, jak aktywować i dezaktywować tryb awaryjny na Androidzie w najprostszy i najszybszy możliwy sposób? Trzeba więc wiedzieć, że jest to sposób, w jaki możemy korzystać ze smartfona w bardzo określonych okolicznościach. Wszystko, co musisz zrobić w takich przypadkach, to wprowadzić tryb bezpieczny urządzeniaa tym samym skorzystać z dobrodziejstw tego innego startu.

Rzeczywiście, chociaż prawdopodobnie wielu użytkowników smartfonów nie pozna szczegółów związanych z trybem awaryjnym, musimy przede wszystkim zaznaczyć, że jest on w zasadzie taki sam, jak tryb na komputerach. To znaczy, że uruchamiając urządzenie w ten sposób, w zasadzie będziemy mieć je z elementami fabrycznymi i absolutnie niczym więcej.

Pierwsza metoda

z włączony ekran telefonu komórkowego, będziemy przytrzymywać przycisk zasilania, aż pojawi się okno dialogowe z różnymi opcjami. Naciśnij i przytrzymaj przycisk Zamknij, aw następnym oknie, które się pojawi, musisz kliknąć opcję OK.

druga metoda

Jeśli pierwsza metoda nie pozwala na dostęp do trybu awaryjnego, możesz spróbować Kolejna alternatywa. Gdy telefon lub tablet jest wyłączony, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania oraz przycisk zmniejszania głośności. Po kilku sekundach pojawi się logo producenta Twojego urządzenia. Jeśli tak się stanie, jesteś już w trybie awaryjnym. Jeśli telefon włącza się bez żadnych problemów, przyczyną błędu mogła być ostatnio zainstalowana aplikacja. Usuń go i sprawdź, czy działa normalny rozruch telefonu.

Jak wyjść z trybu awaryjnego Androida?

Dla Wyjdź z bezpiecznego trybu Musisz tylko ponownie uruchomić telefon. Po włączeniu wrócimy do zwykłego trybu telefonu komórkowego. Pamiętaj, że instalowane aplikacje mogą powodować problemy z działaniem, więc nie wahaj się odinstalować ostatnio dodanej rzeczy, aby zaoszczędzić sobie kłopotów.

Do czego służy tryb awaryjny Androida?

Zanim przejdziesz dalej, z pewnością zastanawiasz się, do czego służy tryb awaryjny Androida i pamiętaj o następujących rzeczach, które powiemy. Przede wszystkim ten system stara się wyeliminować wszystkie klasyczne błędy telefonów komórkowych. Główne marki telefonów z system operacyjny Android, jak Samsung, HTC, Sony, Huawei czy LG, mają tryb awaryjny, więc zobaczmy więcej.

Rzeczywiście, jeśli Twój smartfon sprawia ci problemy i uważasz, że ma to związek z pewną niezgodnością związaną z instalacją lub aktualizacją aplikacji, musisz kontynuować czytanie tego artykułu. Następnie zobaczysz, że jeśli Twój telefon komórkowy w tryb awaryjny działa dobrze, a kiedy uruchamiasz go normalnie, nie działa, problem jest rzeczywiście jedną z zainstalowanych aplikacji.

Jak aktywować tryb awaryjny?

Jeśli smartfon jest włączony z odblokowanym ekranem, aby przejść do trybu awaryjnego, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk ekranowy zasilania/blokowania, aż pojawi się następujące menu podręczne. Rzeczywiście, zobaczysz, że są to klasyczne opcje Zamknij i uruchom ponownie. To, co powinieneś wtedy zrobić, to naciskać opcję Zamknij, aby pojawiło się nowe okno.

Następnie telefon komórkowy poprosi o potwierdzenie uruchom ponownie w trybie awaryjnym, a po kilku sekundach powinien ponownie uruchomić się w trybie awaryjnym, więc zauważysz pewne oczywiste różnice. Poza tym musisz wiedzieć, że powinieneś go używać przez jakiś czas, aby sprawdzić, czy działa bez problemu, sprawdzając zwłaszcza, czy problem, który zauważyłeś wcześniej, nadal występuje, czy też zniknął.

A jak wyłączyć tryb awaryjny?

chcesz wyłączyć tryb awaryjny

Jeśli lubisz wyłącz tryb awaryjny, procedura jest prawie za każdym razem prostsza, ponieważ wszystko, co musisz zrobić, to jak zwykle nacisnąć i przytrzymać nad przyciskiem zasilania, a po ponownym uruchomieniu już wyjdziesz z trybu awaryjnego. Czasami jednak ta sztuczka może nie zadziałać, a wtedy pokażemy Ci inne alternatywy, które również powinieneś rozważyć.

Jeśli w poprzedni sposób nie byłeś w stanie dezaktywować trybu awaryjnego, musisz wiedzieć, że nadal istnieje kilka alternatyw. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, że musisz go ponownie włączyć, przytrzymując fizyczny przycisk zasilania. Gdy zobaczysz ekran z modelem urządzenia, zwolnij klawisz zasilania, ale nadal naciskaj klawisz zasilania ściszanie

Gdy się włączy, w lewym dolnym rogu ekranu zobaczysz komunikat „Tryb awaryjny”. To, co musisz zrobić, to opuścić kartę powiadomień i kliknąć wyskakujące powiadomienie o tym. Gdy to zrobisz, urządzenie uruchomi się ponownie i uruchomi się ponownie w normalny sposób. Jeśli chcesz być spokojny, pobierasz program antywirusowy i możesz normalnie korzystać z Androida.

Inne bardzo częste pytania, które nasi czytelnicy zadali nam na ten temat, dotyczą w szczególności następujących kwestii: do czego służy tryb awaryjny systemu Windows, tryb awaryjny Huawei, tryb awaryjny Motorola, tryb awaryjny Android, tryb awaryjny Sony Xperia, tryb awaryjny LG , aktywuj tryb awaryjny Androida lub do czego służy tryb awaryjny w systemie Windows 10. W przypadku innych pytań w tym zakresie skontaktuj się z nami, abyśmy oczywiście mogli Ci w tym pomóc.

nauczyłeś się Aktywuj i dezaktywuj tryb awaryjny na Androidzie z tymi krokami?

dołącz do naszego kanału telegram