Skip to content

Jak uniknąć bycia wymienianym w historiach i postach na Instagramie — ustawienia

21 de grudzień de 2021

Instagram to sieć społecznościowa, która pozwala swoim członkom na interakcję nie tylko prywatnie, ale także publicznie za pośrednictwem wzmianka o przyjaciołach lub znajomych w historiach na Instagramie. To świetna opcja na platformie, ponieważ możesz wspomnieć o znajomych, którzy pojawiają się na zrobionym zdjęciu.

To powiedziawszy, dla wielu wzmianka w historiach była jedną z najlepszych innowacji platformy, ponieważ jej użytkownicy mogą wchodzić w interakcje w inny sposób, W ten sam sposób pomaga to osobom, o których wspomniałeś w określonej historii lub publikacji, być znanymi osobom, które przeglądają te historie lub publikacje.

W jaki sposób można skonfigurować pytania przed tagowaniem na Instagramie?

Na innych platformach proszą o autoryzację, aby móc potwierdzić etykietę publikacji. W przypadku Instagrama nie można warunkować tych etykiet, ponieważ platforma nie daje możliwości uzyskania pewnego rodzaju upoważnienia do etykietowania użytkownika w jakiejś publikacji.

Chociaż jest to bardzo dobra opcja, aby osoby spoza Twojego linku nie chciały Cię oznaczyć w publikacjach, których nie chcesz, miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości platforma Instagram dostosuj ten pomysł do swojej polityki prywatności.

Co powinieneś zrobić, aby poprawnie wyłączyć tagi na Instagramie?

Mamy kilka prostych kroków, które musisz wykonać, aby wyłączyć tagi na Instagramie. W związku z tym są to proste opcje, które należy wykonać w ustawieniach. Wyłączając tę ​​opcję tagowania, uniemożliwisz osobom spoza Ciebie lub Twojego profilu, chcesz oznaczyć Cię tagiem w publikacji.

Ta opcja jest bardzo przydatna dla osób, które są osobami publicznymi lub w pewien sposób mają jakiś wpływ na media społecznościowe, ponieważ gdy ta opcja jest włączona, może się zdarzyć, że połączą niektóre z tych osób, które są osobami publicznymi, z publikacją, w której zostały oznaczone i której dana osoba nie lubi.

Z urządzenia z systemem iOS

Aby wykonać tę procedurę, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść do aplikacji Instagram z urządzenia, a następnie uzyskać dostęp do opcji ustawień aplikacji, tam wpisanej, pojawi się lista opcji, wśród nich będzie opcja „etykiety”.

Wchodząc tam, spotkasz osoby, które mogą Cię oznaczyć w publikacji, pojawią się trzy opcje do wyboru: wszystkie (oznacza to, że wszyscy użytkownicy bez wyjątku mogą Cię oznaczyć), osoby, które obserwujesz (oznacza to, że mogą Cię otagować tylko osoby lub konta, które obserwujesz) i nikt (co oznacza, że ​​żaden użytkownik platformy nie może Cię oznaczyć w żadnej publikacji).

Z telefonem komórkowym z Androidem

Teraz w przypadku urządzenia z systemem Android proces jest dokładnie taki sam niż w przypadku urządzeń z systemem operacyjnym iOS. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wprowadzić ustawienia platformy, a następnie przejść do opcji, która mówi „etykiety”, podczas gdy tam pojawią się trzy opcje do wyboru. Pierwsza to wszyscy, druga osoba, którą obserwujesz, a trzecia to nikt.

przeprowadź konfigurację z telefonu z systemem Android

Możesz wybrać niektóre z tych trzech opcji, w zależności od swoich preferencji, ponieważ niektórzy użytkownicy śledzą tylko osoby, które znają, znajomych i rodzinę, więc wolą korzystać z drugiej opcji. W przypadku użytkowników, którzy obserwują wiele osób i kont firmowych, najlepszą opcją byłaby trzecia opcja, która nie pozwoli żadnemu użytkownikowi ani kontu Cię pokochać tag w niechcianym poście.

Jak wyłączyć wzmianki w Stories, IGTV i Reels?

Teraz w przypadku wzmianek w opowiadaniach, na Instagramie TV i filmach Reels. Polegają one na tym, że Twoje @ pojawia się w niektórych z tych trybów publikacji. Wyraźnym i najczęstszym przykładem są historie, w których czy możesz wspomnieć o ludziach? z którym pojawiasz się na zdjęciu.

Dzięki aplikacji mobilnej

Aby wyłączyć tę opcję, jest ona taka sama dla obu platform telefonów komórkowych, nie ma znaczenia, czy masz urządzenie z systemem iOS czy Android, będzie taki sam dla obu systemów operacyjnych.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wejść do ogólnych ustawień aplikacji Instagram, podczas gdy tam zobaczysz listę opcji, musisz wpisać tę, która mówi „@wzmianki” podczas wchodzenia tam, ponieważ w etykietach zobaczysz trzy opcje do wyboru, pierwsze „wszystkie” (które pozwalać każdy użytkownik Instagrama może o Tobie wspomnieć).

Drugie „osoby, które obserwujesz” (ogranicza wzmianki tylko do osób, które obserwujesz na swoim koncie), a trzecie „brak” (co ogranicza wzmianki do wszystkich użytkowników Instagrama).

zrób to z aplikacją mobilną dla większej wygody

Jeśli korzystasz z sieci Instagram

W tym przypadku sytuacja nieco się komplikuje, bo opcji wzmianek nie da się wyłączyć ze strony Instagrama, niestety nawet platformy nie ma takiej opcji na swojej stronie internetowej. Jeśli chcesz dezaktywować te wzmianki, a nie masz aplikacji mobilnej, poproś dobrego znajomego o udostępnienie Ci swojego urządzenia mobilnego, aby móc wykonać tę procedurę z aplikacji mobilnej Instagram.

Podobnie jest w przypadku etykiet, ta opcja nie można go dezaktywować ze strony Instagrama, raczej należy to zrobić bezpośrednio z aplikacji na urządzenia mobilne.

dołącz do naszego kanału telegram