Skip to content

Jak umieścić iPhone’a na Twitterze w trybie nocnym? – Dostosuj motywy

10 de Listopad de 2021

Różne aplikacje i platformy internetowe zaimplementowały tryb ciemny jako sposób na zapewnienie większego komfortu użytkownika. Optymalizując niektóre aspekty urządzenia, generowanie większej wydajności w realizacji zamówień.

W konkretnym przypadku urządzeń iPhone jest to nie tylko możliwe aktywuj tryb ciemny lub nocny na telefonie; raczej różne aplikacje pozwalają na używanie tego motywu w twoim środowisku. Aby aktywować tryb nocny na Twitterze, wystarczy wykonać kilka prostych kroków, aby poprawnie skonfigurować ustawienia.

Jakie są zalety korzystania z trybu ciemnego w aplikacjach na iPhone’a?

Oprócz atrakcyjności wizualnej, która obejmuje dla wielu korzystanie z trybu ciemnego w aplikacjach urządzenia; Ta opcja oferuje całkiem spore korzyści nie tylko dla urządzenia, ale także dla użytkowników. Ponieważ tryb nocny generuje większy komfort wizualny w miejscach o słabym oświetleniu lub w nocy, zmniejszając zmęczenie oczu i zmęczenie z powodu długotrwałej ekspozycji na światło z urządzenia.

Popraw i zoptymalizuj wydajność swojego telefonu komórkowego

Tryb ciemny został zaimplementowany jako narzędzie oferujące nie tylko komfort wizualny, ale także wyższą wydajność w różnych aspektach urządzenia. Aktywując tę ​​funkcję w różnych aplikacjach i domyślnym motywie Twojego iPhone’a; Urządzenie przeznaczy większość energii na realizację procesów. Co w konsekwencji optymalizować procesy i oferuje większą responsywność.

Oszczędzaj baterię bez utraty jakości ekranu

Włączenie trybu ciemnego w aplikacjach, a także na samym urządzeniu iPhone pozwala na zaoszczędzenie do 40% baterii urządzenia. Wynika to z faktu, że czarne piksele na ekranie urządzenia zużywają mniej baterii niż białe lub inne kolorowe piksele, ponieważ emitują znacznie mniej światła.

Należy pamiętać, że średni czas działania baterii urządzenia nie będzie zależał wyłącznie od tego, czy włączony jest tryb ciemny urządzenia. Ale czas użytkowania odgrywa fundamentalną rolę na pobór mocy w telefonie.

Jednak aktywacja trybu ciemnego w aplikacjach takich jak YouTube, Facebook, TikTok i Twitter, a także tego samego urządzenia, pozwoli na optymalne zużycie baterii. Jednocześnie z jakością obrazu i wizualizacją na ekranie nie ma wpływu.

Dostosuj swoje aplikacje do maksimum

Aktywując tryb ciemny lub nocny na iPhonie, możesz: dostosuj nowe wizualizacje które pasują do czarnego tła, aby były wygodniejsze dla oka. W tej samej sekcji, w której można aktywować tryb ciemny aplikacji, można zdefiniować inne aspekty, takie jak kolor litery lub zarys pól wyboru.

Dlatego będziesz mógł dostosuj aplikacje jak wolisz, kalibrując kontrast urządzenia, bawiąc się tonami i elementami, które być może nie pasowały do ​​wyraźnego motywu środowiska graficznego.

ustaw tryb ciemny na Twitterze

Jakie kroki musisz wykonać, aby skonfigurować tryb ciemny na Twitterze na swoim iPhonie?

Domyślnie tryb ciemny lub nocny jest wyłączony w aplikacji, więc jest to konieczne wejdź na platformę konfigurować. Najpierw będziesz musiał przejdź do menu ustawień Twittera; wybranie ikony oznaczonej trzema nałożonymi liniami w górnym rogu ekranu głównego.

Po przejściu do menu głównego należy wybrać opcję zidentyfikowaną jako „Ustawienia i prywatność”. W tym nowym oknie będziesz musiał wejść do sekcji „Ekran i dźwięk”, a następnie w polu „Tryb ciemny”. Możesz aktywować tę opcję, aby zmienić środowisko graficzne Twittera na ciemny motyw.

Podobnie możesz zmienić ustawienia w tej sekcji, aby tryb ciemny Twittera był aktywowany tylko w nocy. To wystarczy zaznacz pole 'Automatycznie o zachodzie słońca’, w ramach konfiguracji sekcji „Tryb ciemny”.

Jak korzystać z Twittera w trybie ciemnym z oficjalnej strony?

Internetowa wersja sieci społecznościowej Twitter ma również możliwość korzystania z trybu ciemnego na swojej platformie. W tym celu jest to konieczne wejść do menu konfiguracyjnego, wybierając sekcję „Więcej opcji” na ikonie z trzema wielokropkami, która znajduje się w panelu po lewej stronie okna.

Interfejs trybu ciemnego Twittera

Tam będziesz musiał wybrać sekcję ’Ustawienia prywatności’, a w nim sekcję zatytułowaną „Dostępność, ekran i języki”. W tym ostatnim będziesz musiał wybrać opcję „Pokaż”, która pozwala na wprowadzenie odpowiednich ustawień dla motywów graficznych i innych elementów wizualnych.

Teraz będziesz musiał zlokalizować sekcję zidentyfikowaną jako „Obraz tła”, w której będziesz mieć trzy różne opcje dostępne dla trybu wizualnego. Te odpowiadające trybowi nocnemu to opcje: Czysta noc i ciemna noc; wybierz ten, który wolisz aktywować tryb ciemny podczas korzystania z Twittera na komputerze.