Skip to content

Jak umieścić i edytować swoją biografię na Twitchu? – Dostosuj swój kanał

13 de Listopad de 2021

Społeczność twórców treści została połączona ze światem transmisji na żywo (zwany także strumieniowaniem). Staje się to znane na platformach takich jak Twitch, gdzie coraz więcej użytkowników cieszy się i przesyła treści do tej witryny wideo.

Chociaż wiele osób, które przesyłają treści do Twitcha, robi to dla rozrywki i wypoczynku, prawda jest taka, że ​​kilka innych jest całkowicie oddanych temu medium. To nie trzeba mieć dobry wizerunek aby zdobyć więcej obserwujących. Poniżej wyjaśnimy, jak prawidłowo edytować profil na Twitchu.

Jakie dane powinieneś umieścić w swoim biografii na Twitchu?

W swoim profilu Twitch masz dostęp do wszystkich ogólnych informacji, od przeglądania posiadanych subskrybentów po liczbę bezpośrednich przesłanych na kanał. A ponieważ ta prezentacja jest pierwszą rzeczą, jaką zobaczą użytkownicy, niezwykle ważne jest posiadanie niezbędnych danych, aby być w stanie uchwycić tożsamość swojego kanału.

Pierwszą rzeczą, którą należy opisać w biografii Twitcha, jest motyw kanału, przy czym zaleca się określenie do jakich kategorii należy treść. Czy to gry wideo, recenzje, czy jakikolwiek inny temat, który można rozwijać w ramach platformy. Podobnie ważne jest umieszczenie wszelkich istotnych danych osobowych.

Jak możesz dodać opis do swojej biografii na Twitchu?

Platforma Twitch ma dość prosty interfejs, na którym się znajduje łatwy dostęp do różnych ustawień profilu. W przypadku korzystania z serwisu Twitch i chęci przejścia do ustawień pisania biografii należy wykonać następujące czynności:

 • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do Twitcha i zalogowanie się.
 • Musisz kliknąć ikonę profilu w prawym górnym rogu ekranu.
 • Wprowadź „ustawienia”.
 • Kliknij „kanał i filmy”.
 • Przejdź do sekcji ’zmienić dane identyfikacyjne swojego konta„.
 • W pasku „biografia” wpisz tekst za pomocą maksymalnie 300 znaków.
 • Kliknij „zapisz zmiany”.

Z drugiej strony platforma Twitch również ma wersję na telefony komórkowe. W tej aplikacji masz również możliwość napisania lub zmiany biografii kanału. W tym celu należy wykonać następujące czynności:

 • Wejdź do aplikacji i zaloguj się.
 • Na stronie głównej kliknij ikonę profilu w lewym górnym rogu.
 • Przejdź do trzech punktów w górnym rogu.
 • Kliknij „edytuj biografię”.
 • Napisz biografię, a następnie kliknij „zapisz”.

telefon komórkowy z logo twitch

Jak dodać link do innych sieci społecznościowych?

W profilu Twitcha znajduje się miejsce, w którym można umieścić różne linki które mogą połączyć konto z YouTube, Twitterem i innymi sieciami społecznościowymi. Aby dodać te linki, musisz przejść do ustawień, wpisać „kanał i filmy” i przejść do sekcji „linki społecznościowe”.

W tej sekcji znajdują się różne paski, w których możesz wkleić różne linki swoich sieci społecznościowych w kolejności, w jakiej chcesz. Będą one widoczne na Twoim kanale, a obserwujący mogą zostać przekierowani do Twoich sieci społecznościowych za pośrednictwem tych linków.

W jaki sposób możesz edytować lub usunąć link?

W tej samej przestrzeni konfiguracyjnej znajdziesz ustawienie usuwania niektórych linków. Musisz tylko przejść do paska linków, który chcesz usunąć i kliknij ikonę kosza. W ten sposób link zostanie usunięty.

Co powinieneś zrobić, aby edytować panele Twitcha?

Panele są bardzo widoczna cecha w obrazie kanału. Aby je edytować, przejdź do profilu na Twitchu i przejdź do zakładki „O”. W tej sekcji musisz wybrać link „edytuj panele”, które mogą być automatycznie modyfikowane. W tym tekście i zdjęcia o określonym rozmiarze zostaną dodane do publikacji.

Jakie są kroki, aby dodać harmonogram transmisji do swojego kanału?

Aby uzyskać dostęp do ustawień kalendarza, przejdź do panelu sterowania profilu i wprowadź ustawienia, a następnie kliknij „kanał i filmy”, a następnie przejdź do „kalendarza”. A w polu „dodaj transmisję” możesz dostosować daty, godziny i opisy przyszłych emisji kanałów.