Skip to content

Jak ukryć lokalizację w MapCrunch i korzystać z trybu ukrycia?

15 de wrzesień de 2021

W 2012 roku, w lutym, kilku użytkowników popularnego forum 4chan opublikowało grę „MapCrunch”. Polega ona na wyzwaniu, w którym gracz pojawia się w nieznanym miejscu, gdzie za pomocą wskazówek Google Maps musiał znaleźć sposób na dotarcie do najbliższego lotniska.

Ta metoda gry stał się popularny w innych mediach, takich jak Tumblr gdzie więcej użytkowników dołączyło do ciekawej eksploracji i ucieczki, jaką oferuje ta dydaktyka.

Wraz ze wzrostem popularności powstały inne tryby gry, które oferowały różne poziomy trudności, gdzie prosta wersja pozwala na rozpoczęcie gry w kraju pochodzenia i posiada ustawienia lokalizacji.

Jaki jest tryb skradania się w grze?

Jednym z proponowanych trybów jest tryb skradania się, ten tryb opracowany przez społeczność składa się z ukryj informacje o naszym punkcie wyjścia.

Nadaje to nowe znaczenie pojęciu wyzwania, ponieważ gra umieści nas w jakimś losowym miejscu na świecie i naszym wyzwaniem będzie dotarcie do najbliższego lotniska, aby uciec, nawet przy pomocy interaktywnych map 3D Google Maps. mieć większe szanse na wygraną.

Procedura wyłączania informacji o lokalizacji

Ci, którzy chcą wypróbować tryb ukrycia, powinni wykonać poniższe czynności, aby wyłączyć informacje o swojej lokalizacji:

Naciśnij przycisk Wybory w lewym górnym rogu strony MapCrunch. Po lewej stronie ekranu pojawi się okno Opcje. Zaznacz pole obok słowa Podstęp. I gotowy!

Jakie są tryby trudności w MapCrunch?

Należy zauważyć, że jeśli nie chcesz wypróbować trybu standardowego lub trybu ukrycia, MapCrunch ma znacznie więcej różnych trybów, w których będziemy musieli przetestować naszą percepcję wzrokową i zmysł orientacji, aby maksymalnie je wykorzystać pojemności w ramach systemu rozszerzonej rzeczywistości Google Maps, którymi są:

Tryb głupka

W tym trybie gry będziemy mieli możliwość gry w naszym kraju pochodzenia, z wyjątkiem tego, że będziemy znajdować się w środowisku miejskim który może znajdować się w dowolnym miejscu w krajuW tym celu wystarczy zlokalizować pole wyboru „Tylko miejskie” i zaznaczyć je.

Nieformalny

Tylko w tym przypadku wybierzemy nasz kraj i rozpoczniemy grę, więc możemy ją potraktować jako kolejny z podstawowych trybów gry.

poszukiwacz

Ten tryb gry jest jednym z najbardziej polecanych przez użytkowników, ponieważ łączy w sobie elementy trybu Wussy rozwijającego się w środowisku miejskim, w którym będziemy musieli aktywować tryb skradania, który przeniesie nas w dowolne miejsce na świecie, dodając eksploracji ekscytującego akcentu z odrobiną intrygi.

Ryzykowny

W tym przypadku mamy bardziej przyjazną wersję trybu skradania, ponieważ chociaż ta opcja będzie zaznaczona, wybierzemy nasz kraj i rozpoczniemy grę, więc zostaniemy przetransportowani w losowe miejsce w naszym kraju bez możliwości poznania lokalizacji inaczej niż przez naszą wiedzę.

Jakie są style gry?

Oprócz tych różnych trybów gry, możemy też mieć poziomy trudności które całkowicie zmienią wrażenia z gry.

jakie są style gry w mapcrunch

Trudność ta wyraża się w postaci reguł narzuconych przez samą społeczność. Dzielą się na:

Łatwo

Twoja misja będzie znajdź lotnisko lub port morski, dzięki któremu można uciec z okolicy i wrócić do domu

Normalna

Jest to trudność najczęściej polecana przez graczy, kluczowym celem w tym przypadku jest znalezienie najbliższego lotniska, aby wrócić do domu

Hardcore

W tym momencie użytkownicy postanowili nieco zwiększyć trudność, ponieważ znalezienie lotniska nie wystarczy, ponieważ warunek jest dostać się do naszego domu 2 lotami, trzeba znaleźć drugie lotnisko.

Legendarny

W tym momencie osiągamy maksymalny poziom trudności, który składa się z prostego warunku, nie będziemy już mieli dostępnych środków transportu, nie można korzystać z lotnisk czy portów morskich, musimy iść całą drogę do domu.

W ten sposób Mapcrunch jest żywą reprezentacją, że proste pomysły mogą zaowocować zabawnymi doświadczeniami odpowiednimi dla każdego użytkownika, wystarczy trochę kreatywności i społeczności użytkowników z kim dzielić się doświadczeniami