Skip to content

Jak ukryć aplikacje w Samsung J2 w bezpiecznym i ukrytym folderze

8 de czerwiec de 2022

Aplikacje są absolutnie niezbędne na każdym telefonie komórkowym. Tworzone są z zamiarem ułatwienia życia wszystkim ludziom, jeśli jednak z jakiegokolwiek powodu musisz wykonać kopię zapasową niektórych aplikacjiuniemożliwiając ich udostępnienie każdemu, kto zabierze Twój telefon komórkowy i chcesz ukryć aplikacje z Samsung J2 w bezpiecznym i ukrytym folderze, kontynuuj czytanie tego artykułu i zobacz, jak to zrobić.

Wykonywanie tego typu czynności pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa Twojego telefonu i pod każdym względem poprawić Twoją prywatność.

Linia smartfonów Samsung Galaxy J2

Zanim cię nauczę jak ukryć aplikacje w Samsung J2 w bezpiecznym i ukrytym folderze konieczne jest krótkie zapoznanie się z rodziną Samsung Galaxy J2, abyś mógł określić, jaki jest Twój sprzęt i jaki jest jego zakres.

Samsung galaxy J2 ma kilka wersji: J2, J2 prime, J2 Pro i J2 Core. Wszystkie te modele, poza rdzeniem Samsung J2, współpracują z systemem operacyjnym Android 6.0 Marshmallows. Rdzeń Samsung J2 obsługuje wersję Androida Oreo GO, która jest nowsza niż marshmallows Androida 6.0.

Warto też wiedzieć, że w telefonach Samsung opracowano folder o nazwie „Bezpieczny folder” odpowiedzialny za ochronę plików i aplikacji, które w nim umieszczamy, w sposób zaszyfrowany. Można do niego ponownie uzyskać dostęp tylko za pomocą hasła lub odcisku palca i jest on dostępny tylko dla modeli J2 Prime, J2 Pro i J2 Core.

Jak ukryć aplikacje na Samsung Galaxy J2?

Podobnie istnieją aplikacje, które wielu chciałoby zachować w tajemnicy. Jest to powiązane ze wszystkimi sieciami społecznościowymi, takimi jak między innymi Badoo, Tinder, Facebook. Niektórzy ludzie są trochę zakłopotani, wiedząc, że ktoś inny może mieć możliwość dowiedzenia się, jak i dlaczego korzysta z niektórych aplikacji?

To są powody, które nas poruszają i zmuszają do podjęcia tych środków bezpieczeństwa.

Aby móc ukryć aplikacje, pierwszą rzeczą, którą mamy, jest to uzyskaj dostęp do naszego bezpiecznego folderu. Musisz spełnić wymagania bezpieczeństwa, z którymi go skonfigurowałeś, biometrycznie lub za pomocą kodu dostępu.

Już na głównym ekranie bezpiecznego folderu zobaczysz kilka ikon u góry ekranu „Chroń”, „Dodaj aplikacje”, „Dodaj pliki” lub „Edytuj aplikacje”, wybierz tę, która wskazuje „Dodaj aplikacje”. Wybierz aplikację, którą chcesz zapisać w tym folderze.

Jak ustawić bezpieczny folder jako ukryty?

ukryj aplikacje, to bardzo dobra dostępna na rynku opcja ukrywania wszelkiego rodzaju plików w naszym telefonie komórkowym. Istnieją programy, które oferują łatwość wykonania tego w kilka minut, w których możemy umieścić foldery, pliki, zdjęcia, filmy. Nie ograniczają się one tylko do zainstalowanych aplikacji.

Jednak tutaj nauczymy Cię, jak korzystać z „bezpiecznego folderu”, abyś mógł ukryj aplikacje z Samsung J2 w bezpiecznym i ukrytym folderzebez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

ekran mobilny, aby ukryć bezpieczny folder

Aby ukryć bezpieczny folder, aby: niewidoczne na ekranie głównymuniemożliwiając każdemu przeglądanie Twoich informacji, a tylko Ty masz do nich dostęp, wykonaj następujące czynności:

  1. Uzyskaj dostęp do bezpiecznego folderu i pokonaj filtry zabezpieczające (klucz dostępu lub dane biometryczne).
  2. Naciśnij trzy kropki, które pojawiają się w prawym górnym rogu.
  3. Wybierz opcję ustawień.
  4. Po prawej stronie opcji „Pokaż bezpieczny folder” jest przełącznik, ten przycisk pozwala wybrać, czy chcesz go wyświetlić, czy ukryć.
  5. Naciśnij „ukryj” i voila. Zapisałeś aplikacje, które uważasz za najbardziej wrażliwe i nie będą już dostępne dla nikogo.

Ochrona hasłem bezpiecznego i ukrytego folderu

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że nie zapomnij hasła, pod którym zostaną ukryteW przeciwnym razie konieczne będzie ponowne zainstalowanie każdej aplikacji na telefonie.

Oznaczałoby to poważny problem, ponieważ niepotrzebnie zajmowałbyś więcej miejsca, zapełniając telefon bezużytecznymi rzeczami i zmniejszając jego wydajność.

Pomimo technologii i bez względu na to, jak staromodny może się wydawać, zalecamy zapisanie tego w notatniku/agendzie, który jest dobrze chroniony.

Chociaż, jeśli Twój zespół ma możliwość: backup biometryczny, użyj go i zapomnij o hasłach.

dołącz do naszego kanału telegram