Saltar al contenido

Jak udostępnić swoją lokalizację w czasie rzeczywistym przez Signal? – Wyślij do swoich kontaktów

31 de enero de 2022

Signal to kolejna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która pozwala wykonywać w niej różne czynności, mówi się, że ta aplikacja jest równa lepszy niż WhatsApp Messenger. Wszystko to dlatego, że ma bardzo podobne funkcje, ale z lepszą wydajnością i łatwością obsługi.

Teraz wiele razy chcemy udostępnić naszą lokalizację w czasie rzeczywistym jednemu z naszych kontaktów, aby mógł znaleźć naszą lokalizację i tym samym poznać tę osobę. Ponadto zwykle aplikacja, która pozwala nam poznać naszą lokalizację w czasie rzeczywistym są Mapy Google, ale wiele aplikacji ma w nich wstawione opcję udostępniania naszej lokalizacji w czasie rzeczywistym. Z tego powodu w tym artykule nauczymy Cię, jak udostępniać swoją lokalizację na sygnał.

Co muszę zrobić przed wysłaniem lokalizacji w aplikacji Signal?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, signal jest jedną z wielu aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, które konkurują z innymi aplikacjami, starając się oferować lepsze usługi. Ta aplikacja nie tylko oferuje komunikatory, ale także umożliwia wykonywanie połączeń, wideorozmów, wysyłanie plików, takich jak zdjęcia, filmy i dokumenty do kontaktów. Oprócz tych działań, Signal oferuje funkcję udostępniania lokalizacji, w której się znajdujesz.

Z drugiej strony musimy pamiętać, że główną aplikacją do udostępniania i wyszukiwania lokalizacji w czasie rzeczywistym są Mapy Google. Podobnie za pomocą Google Maps możemy wykonać wiele działań związanych z lokalizacją, od udostępnienia jej po wyznaczenie trasy, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego, ale aby to zrobić, musimy dać dostęp do naszej prawdziwej lokalizacji.

To samo dzieje się w Signal, aby móc udostępniać lokalizację za pośrednictwem tej aplikacji, musisz zezwolić na wysłanie tej lokalizacji. Dlatego tutaj opiszemy, jakie uprawnienia musisz dać Signal, aby udostępniać lokalizację w czasie rzeczywistym.

Musisz przyznać uprawnienia do lokalizacji

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy instalujemy aplikację na naszym telefonie, prosi ona o szereg uprawnień, które należy aktywować, aby poprawnie korzystać z aplikacji. Jednym z uprawnień, o które często proszą nas różne aplikacje, jest poznaj naszą lokalizację a to ma wiele wspólnego z jego działaniem. Ponieważ na podstawie lokalizacji będzie można ustawić język, do którego aplikacja ma się dostosować, a są inne powody.

Teraz, jeśli chodzi o sygnał, aby móc udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym, będziesz musiał przyznać aplikacji uprawnienia dostępu do Twojej lokalizacji, a dzieje się tak, gdy właśnie zainstalowaliśmy aplikację lub gdy pójdziesz udostępnić lokalizację, o którą poprosi Ci pozwolenie. Podobnie będziesz musiał udzielić pozwolenia, aby móc wykonywać inne działania, ponieważ w przeciwnym razie nie będziesz mógł udostępniać swojej lokalizacji.

Jak wysyłana jest lokalizacja w Signal?

Coś bardzo ważnego, o czym musimy wiedzieć, to to, że niezależnie od aplikacji, której użyjemy do wysłania lokalizacji, będzie to współpraca z Google Maps i jest bardzo niewiele aplikacji, które nie działają z Mapami Google. Dzieje się tak, ponieważ dzięki tej platformie możesz uzyskać dostęp do lokalizacji w czasie rzeczywistym dzięki sygnałowi wysyłanemu przez satelitę. Poza tym dzięki Google Maps możemy wykonać o wiele więcej czynności, od wytyczenia trasy, obejrzenia mapy z temperaturą i inne.

naucz się udostępniać swoją lokalizację za pomocą sygnału

Jednak aplikacje takie jak Signal mają już zintegrowaną opcję, która pozwala: dostęp do lokalizacji w czasie rzeczywistym i który pozwala podzielić się nim z jednym z naszych kontaktów. Dlatego tutaj nauczymy Cię udostępniać zarówno swoją aktualną lokalizację, jak i dowolną inną lokalizację, jeśli chcesz, ale pamiętaj, aby właściwie postępować zgodnie z instrukcjami, aby to osiągnąć.

Jeśli chcesz wysłać swoją aktualną lokalizację

Jedną z zalet korzystania z Signala jest to, że będziemy mogli udostępniać naszą lokalizację, jak już wspomnieliśmy wcześniej, co jest bardzo dobre, ponieważ jest skonfigurowane pod kątem wielu funkcji oferowanych przez inne aplikacje.

Teraz może się zdarzyć, że jesteś w jednym miejscu, ale chcesz udostępnić swoją lokalizację znajomemu lub członkowi rodziny, możesz to zrobić za pomocą Signala, jeśli tak jest w Twoim przypadku i masz zainstalowaną aplikację. Dobrą rzeczą w sygnale jest to, że jego funkcje są reprezentowane przez ikony, które są bardzo łatwe do zidentyfikowania a teraz, aby móc udostępniać swoją aktualną lokalizację za pośrednictwem sygnału, musisz wykonać następujące kroki:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej na swoim telefonie.
 2. Następnie znajdź czat znajomego lub członka rodziny, któremu chcesz udostępnić lokalizację.
 3. Gdy znajdziesz się na czacie swojego kontaktu, musisz kliknąć ikonę ze znakiem +, która znajduje się po prawej stronie paska pisania.
 4. Po naciśnięciu tam na dole pojawią się niektóre opcje i będziesz musiał nacisnąć opcję „Pozycja”.
 5. Następnie aplikacja przeniesie Cię do Map Google, aby mieć dokładną lokalizację i móc ją udostępnić, tam zweryfikujesz, czy to jest Twoja lokalizacja.
 6. Zweryfikowano już, że jest to twoja aktualna lokalizacja, wtedy będziesz musiał nacisnąć ikonę z chulito lub lepiej znaną jako czek.
 7. Na koniec kliknij ikonę wysyłania, a Twoja aktualna lokalizacja zostanie automatycznie wysłana.

dowiedz się, jak wysłać swoją aktualną lokalizację za pomocą sygnału

Jeśli chcesz wysłać inną lokalizację

Możliwość udostępnienia lokalizacji w sygnale, nie tylko pozwoli Ci wysłać swoją aktualną lokalizację, ale możesz również wysłać inną lokalizację, która jest w pobliżu lub ta, którą chcesz, w tym celu musisz wykonać następujące czynności:

 1. Zaloguj się do aplikacji.
 2. Następnie na czacie, do którego wysyłasz lokalizację.
 3. Następnie wybierz ikonę +.
 4. Teraz kliknij opcję „Pozycja”.
 5. Następnie przesuń palcem po ekranie w poszukiwaniu lokalizacji, którą chcesz wysłać.
 6. Po znalezieniu lokacji wystarczy nacisnąć alfonsa.
 7. Na koniec ponownie kliknij opcję wysyłania, aby udostępnić lokalizację.

dołącz do naszego kanału telegram