Skip to content

Jak udostępnić łącze do pokoju na Facebooku na WhatsApp swoim kontaktom?

7 de Listopad de 2021

Platforma Facebook, oprócz swojej aplikacji, ma na rynku kilka produktów, które zaspokoją gusta wszystkich ludzi. Każdy z nich ma przyciągające wzrok, praktyczne funkcje, które można ze sobą łączyć, aby stworzyć satysfakcjonujące wrażenia. Jeśli testujesz Funkcja Facebook Room i chcesz udostępnić swój link na WhatsApp, wyjaśnimy, co należy zrobić.

Jak stworzyć pokój na Facebooku z WhatsApp zgodnie z używanym urządzeniem?

Platformy takie jak Zoom stają się coraz bardziej popularne każdego dnia ze względu na możliwość łączenia kilku osób na spotkaniu. Ponieważ, Produkty Facebooka umożliwiają prowadzenie rozmów wideo łączyć ludzi w bardziej nieformalne i intymne spotkania.

Jeden z innowacje, które wprowadziła firma to Sala lub Messenger Rooms. Może łączyć do 5 tuzinów osób w celu prowadzenia rozmów tekstowych lub wideo. Jeśli chcesz skorzystać z tego pokoju, możesz to zrobić jako gospodarz lub jako gość.

Jako twórca pokoju powinieneś wiedzieć, że aby aktywować i zapraszać innych, musisz posiadać konto na Facebooku, WhatsApp oraz posiadać Aplikację Messenger. Ponieważ są to narzędzia, które pozwolą Ci uruchomić tworzenie pokoju.

Aplikacja na komputer i WhatsApp Web

Zwykle ludzie używają swoich aplikacji na różnych urządzeniach, na przykład jeśli używasz WhatsApp Web lub wersji na komputery i chcesz wysłać link z zaproszeniem do jednego ze swoich kontaktów, wystarczy wykonać następujące czynności: w sesji rozmów poszukaj trzech punktów, aby utworzyć pokój, a następnie naciśnij przejdź do Messengera. Będąc w sesji będziesz również musiał stworzyć pokój i nadać mu nazwę.

Na telefonie z Androidem

Jeśli używasz Androida i chcesz wykonać tę procedurę, musisz przejść do sekcji połączeń i utworzyć pokój. Jeśli aplikacja Cię o to poprosi, musisz nacisnąć Przejdź do Messengera. Aby to zrobić, musisz mieć pewność, że masz najnowsze aktualizacje i że sesja jest otwarta z Facebooka, aby kontynuować proces.

Następnie musisz dotknąć Przetestuj i utwórz pokój. W tym momencie możesz dokonać pewnych dostosowań w pokojach, takich jak przypisanie nazwy do pokoju. To odróżni go od innych grup, które masz jako administrator lub gość, co ułatwi ci jego zlokalizowanie.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego

Możesz również dodać opis dotyczący przeznaczenia pokoju lub osób, które go tworzą. Ten szczegół może zapewnić ciepłą i atrakcyjną atmosferę osobom, które dołączają i motywują ich do pozostania w nim.

Z Twojego iPhone’a

Jeśli jesteś jednym z miłośników iPhone’a i chcesz mieć pokój do prowadzenia wideorozmów, w którym możesz zebrać znajomych lub rodzinę, możesz to zrobić, wykonując poprzednie kroki lub możesz zlokalizować rozmowę grupy. Coś ważnego, co musisz wziąć pod uwagę, to to, że w WhatsApp, aby móc aktywować tę opcję, najlepiej pokój, musi mieć co najmniej 5 członków.

Następnie będąc w rozmowie kliknij połączenie grupowe i stwórz pokój. Następnie kroki są takie same, musisz kliknąć Przejdź do Messengera, stworzyć pokój i dokonać wszystkich potrzebnych dostosowań, które dostosowują się do grupy, którą chcesz wezwać, aby do Ciebie dołączyć.

Ponieważ Facebook ma na rynku wiele produktów, które są ze sobą powiązane, umożliwia wykorzystanie informacji z jednego i przekazywanie ich drugiemu. Jest to korzystne dla wszystkich, ponieważ jeśli jesteś użytkownikiem, te zalety zmotywują Cię do pozostania w aplikacjach i dowiedzenia się coraz więcej o korzyściach, jakie możesz z nich uzyskać.

Nie jest to jednak zwykłe altruistyczne działanie twórców, bo im więcej użytkowników przyciągną i zostaną z nimi, tym większe będą zyski. Jeśli chcesz wysłać link do kontaktu, możesz to zrobić, wchodząc do pokoju z Facebooka i na dole znajdź symbol linku.

Otworzy się okno, które pokaże Ci wszystkie miejsca, w których możesz udostępnić zaproszenie, w tym WhatsApp Business, ale zwykłej WhatsApp nie będzie. Możesz więc kliknąć łącze kopiowania, przejść do aplikacji WhatsApp i udostępnić ją swoim kontaktom za pośrednictwem wiadomości.