Skip to content

Jak udostępniać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym na WhatsApp? – Lokalizacja

11 de Listopad de 2021

Dzisiaj wszyscy w dużym stopniu polegamy na mediach społecznościowych do komunikacji, a jednym z nich aplikacje do przesyłania wiadomości najbardziej kultowym z tych lat jest WhatsApp.

Dzięki tej aplikacji możesz udostępniać wiele rzeczy, takich jak pliki multimedialne, takie jak filmy MP4, obrazy lub lokalizacja w czasie rzeczywistym witryny, w której się znajdujesz. W tym samouczku omówimy lokalizacje w czasie rzeczywistym z WhatsApp i jak anulować tego typu informacje.

Jak długo trwa transmisja lokalizacji WhatsApp w czasie rzeczywistym?

Z funkcją udostępnij swoją lokalizację przez WhatsApp Możesz pokazać znajomemu, który będzie odwiedzał Twój dom, dokładną lokalizację Twojego domu. Możesz wybrać, jak długo ta lokalizacja będzie transmitowana w czasie rzeczywistym, możesz wybrać między 15 minutami, 60 minutami lub 8 godzinami.

Po upływie tego czasu lokalizacja w czasie rzeczywistym straci ważność i zostanie wyświetlona tylko najnowsza aktualizacja.

Czy lokalizacja przesyłana w czasie rzeczywistym jest dokładna?

Transmisja lokalizacji w w czasie rzeczywistym przez WhatsApp w rzeczywistości jest bardzo dokładny. Jest tak samo dokładny, jak podczas korzystania z aplikacji Mapy Google, więc nie musisz się zbytnio martwić, czy lokalizacja jest udostępniana we właściwy sposób.

W jaki sposób Mapy Google są powiązane z transmisją lokalizacji WhatsApp?

Związek lokalizacji Map Google w WhatsApp nie jest skomplikowany, ponieważ gdy korzystasz z opcji udostępniania swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym, WhatsApp generuje unikalny kod wyszukiwania dla Google a to z kolei udostępnia dane w czasie rzeczywistym na czacie, do którego wysyłasz te informacje. W ten sposób pozostaje on aktualizowany do czasu upłynięcia ustawionego dla niego limitu czasu.

Jak możesz wysłać swoją lokalizację w czasie rzeczywistym?

Jeśli chcesz udostępnij lokalizację przez WhatsApp a nie wiesz, jak to zrobić, możesz to zrobić w ten sposób z urządzenia mobilnego, zwróć szczególną uwagę.

Z Twojego iPhone’a lub Androida

Rzeczy, o których wspomnieliśmy do tej pory, przekonały Cię do udostępniania swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem WhatsApp. Tutaj powiemy Ci, jak wykonać tę akcję, musisz wejdź do aplikacji WhatsAppTeraz wyszukasz kontakt, któremu chcesz udostępnić swoją lokalizację.

W pasku pisania pojawi się ikona dołączania czyli spinacz do papieru. Po dotknięciu możesz nacisnąć kółko z napisem „Lokalizacja”, a następnie wybrać opcję lokalizacji w czasie rzeczywistym. Na ekranie pojawi się rodzaj mapy z punktem wskazującym, gdzie jesteś, a opcje dotyczące miejsca i czasu dla tej lokalizacji zostaną udostępnione.

telefon komórkowy iphone

Po wybraniu godziny Twoja lokalizacja zostanie udostępniona. Możesz napisać szczegół lub komentarz do osoby, do której wysyłasz lokalizację, a następnie możesz kliknij przycisk wyślij aby udostępnić Ci te informacje.

Jeśli po udostępnieniu swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym z WhatsApp i chcesz ją anulować, będziesz mógł to zrobić z łatwością. Musisz tylko przejść do czatu, w którym udostępniłeś te informacje, aw wiadomości z lokalizacją, którą klikniesz, przestań udostępniać. Teraz ty pojawi się reklama ostrzegawcza do którego zaakceptujesz. W ten sposób lokalizacja w czasie rzeczywistym nie będzie już udostępniana.

Z siecią WhatsApp

Niestety w tej chwili funkcja udostępniania swojej lokalizacji w czasie rzeczywistym z WhatsApp Web nie jest dostępna. Wynika to głównie z faktu, że na twoim komputerze jest trochę mniej bezpieczne do udostępniania rodzaj informacji takich jak ta. Dlatego nie jest możliwe wykonanie tej akcji z tego miejsca.