Skip to content

Jak udostępniać duże pliki z telefonu komórkowego lub komputera? – Najlepsze narzędzia

10 de luty de 2022

Teraz prawie wszystko jest obsługiwane online, nawet systemy wysyłkowe. Pozwalają nam one na łączenie wirtualnych informacji w celu pomyślnego wysyłania i udostępniania. Sprawa staje się bardziej skomplikowana, gdy pliki są bardzo duże. W tym przypadku istnieją aplikacje, które nie pozwalaj na dołączanie dużych dokumentów.

Jeśli szukasz usług wirtualnych z opcją nieograniczonego transferu. Pomożemy Ci znaleźć system, który spełni Twoje potrzeby.

Co należy wziąć pod uwagę wybierając usługę transferu?

Przed wybraniem usługi przesyłania ważne jest, aby wziąć pod uwagę poniższe informacje, które pomogą Ci bez większych problemów wysyłać pliki, obrazy, filmy i pliki PDF. Czasami usługa może być przydatna dla jednej osoby, ale nie dla innej.

Dlatego teraz przeanalizujemy kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, chcąc wybrać a usługa przesyłania plików. Niektóre z aspektów, które należy podkreślić, to limit wagi, rodzaj plików, które umożliwia wysyłanie, oraz szybkość transferu. Jeśli chcesz przesłać plik na swój telefon komórkowy, możesz to zrobić za pośrednictwem używanej sieci Wi-Fi.

Limit wagi lub przechowywania

Zwykle wysyłając pliki online, zazwyczaj osobiście korzystamy z najczęściej używanej platformy. Istnieją jednak ograniczenia związane z rozmiarem pliku. Rzućmy okiem na 6 aplikacji wysyłkowych i zobaczmy, jakie są ich warunki:

 1. dysk Google: Oferuje klientom 15 GB za darmo. Ale są też ograniczenia rozmiaru, oczywiście wszystko zależy od pliku. Jeśli jest to dokument tekstowy, maksymalna liczba to 1,02 miliona słów. Z drugiej strony po przejściu na Dokumenty Google maksymalna wartość to 50 MB. Istnieją ograniczenia dotyczące arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i Witryn Google. Maksymalnie nie przekracza 5 TB dla innych plików. Najlepsze jest to, że tutaj masz możliwość ukrycia obrazów.
 2. wrzutnik: Firma zmniejszyła limit dostępnej przestrzeni, oferuje tylko 2 GB dla tych, którzy korzystają z darmowego planu Dropbox. Poza tym, niezależnie od tego, czy używamy go na komputerze stacjonarnym, czy na telefonie komórkowym, nie ma ograniczeń co do rozmiaru pliku.
 3. OneDrive: Niedawno dokonano aktualizacji, która umożliwia przechowywanie dokumentów o maksymalnym rozmiarze 100 GB. Działa to w ten sam sposób z SharePoint i OneDrive.
 4. iCloud: Najtańszy plan kosztuje 1 € miesięcznie, co pozwala na 50 GB miejsca. To, co przesyłamy przez ¡Cloud, ma maksymalny zasięg 15 GB.
 5. WeTransfer: Chociaż pozwala na transfer plików tylko do 2 GB w ramach darmowego planu, korzystanie z aplikacji jest proste i praktyczne.
 6. Telegram: Możesz wysyłać wszystkie typy plików. Ma jednak limit 1,5 GB.

Rodzaj obsługiwanych dokumentów

pdf-logo

Wybrana usługa powinna umożliwiać wysyłanie załączników pocztą lub e-mailem oraz za pośrednictwem aplikacji zaprojektowanych w celu ułatwić przepływ przelewów, na przykład te wymienione powyżej. Musi istnieć możliwość zapisywania plików w folderach cyfrowych w celu późniejszego wysłania informacji o następującej treści:

 • Zdjęcia
 • Taśmy wideo
 • Filmy
 • Dokumenty PDF
 • arkusze słów
 • Książki elektroniczne itp.

Powinno być również możliwe uzyskanie zgody na przesyłanie treści pracy, o ile jest ona zgodna z warunkami bezpieczeństwa firmy.

Pojemność i rodzaj transferu

Aplikacje takie jak iCloud i Dropbox to dobra alternatywa dla szybkiego przesyłania dokumentów. Wyżej wymienione aplikacje umożliwiają przechowywanie wszelkiego rodzaju informacji cyfrowych, w tym filmów i zdjęć.

Te systemy transferu umożliwiają użytkownikom już dostęp do plików Wyślij je z dowolnego miejsca i urządzenia. MFT to także opłacalna aplikacja do zarządzania szybkościami transferu. Oprócz obniżenia kosztów zapewnia szybką wysyłkę, upraszcza przesyłanie plików i jest bezpieczna.

Jakie są najlepsze aplikacje do wysyłania dokumentów i jak się zarejestrować?

osoba korzystająca z komputera

Udostępnianie dużych ilości informacji za pośrednictwem dokumentów stało się bardzo powszechne, ponieważ ostatnio prawie wszystko jest obsługiwane wirtualnie. Myśląc o tym, przynosimy Ci to, co najlepsze aplikacje, których możesz używać do wysyłania plików. Niektóre wymagają rejestracji, a inne nie, są bezpłatne przynajmniej w podstawowej usłudze. Oto kilka opcji, które inni uznali za przydatne.

terashare

Platforma Terashare jest naprawdę przydatna, jeśli chcesz wysyłać duże dokumenty. Ta aplikacja może być dobrym wyborem, ponieważ brak limitu rozmiaru pliku. Bezpłatnie wysyłamy foldery o nieograniczonym rozmiarze. Jedyną wadą jest to, że wysyłanie plików może być nieco powolne, chociaż wszystko będzie zależeć od wagi plików i szybkości Internetu, z którego korzystasz.

ToffeUdostępnij

To kolejna alternatywa do wysyłania nieograniczonej liczby plików. Nie jest to najprostsza ani najwygodniejsza aplikacja, ponieważ działa z kodem QR lub linkiem i jeśli karta przeglądarki jest otwarta, jest ważna. Z drugiej strony, aby z niego korzystać, nie trzeba się wcześniej rejestrować ani instalować oprogramowania.

Wyślij ten plik

To, podobnie jak te wymienione powyżej, pozwala wysyłaj dokumenty bez limitu. Ale w tym celu musisz być zarejestrowany na platformie. Ma bezpłatny abonament, ale wygasa po trzech dniach i można go udostępnić tylko jednemu odbiorcy.

Jeśli chcesz cieszyć się usługą przez dłuższy czas, istnieją różne płatności, które wahają się od 4,95 do 99,95 dolarów miesięcznie. W zależności od posiadanych środków i potrzeb chwili możesz wybrać plan, który najbardziej Ci odpowiada. Niektóre inne aplikacje i platformy umożliwiające wysyłanie plików to:

 • Rozbić
 • Instant.io
 • filemail
 • iCloud i Mail Drop (macOS)
 • Wyślij gdziekolwiek
 • Volafile
 • Przenieś XL
 • pCloud Transfer
 • Ydray
 • upuść wyślij

dołącz do naszego kanału telegram