Skip to content

Jak ubiegać się o nazwę użytkownika na Instagramie Łatwe i proste — technologia

28 de grudzień de 2021

Jeśli miałeś problemy z nazwą użytkownika na Instagramie Albo dlatego, że inna osoba ma to samo imię, albo chciała ukraść twoją tożsamość, udając, że jest tobą; W tym artykule przedstawimy kilka wskazówek, jak rozwiązać ten problem, z rozwiązaniami dostępnymi dla samej sieci społecznościowej. Należy pamiętać, że ta metoda nie będzie ważna w zależności od przedstawionego przypadku. Chociaż zawsze istnieje możliwość zmiany nazwy użytkownika.

Jak odebrać nazwę użytkownika konta z Instagrama?

Na świecie są miliardy ludzi i wielu z nich może dzielić zarówno twoje imiona, a nawet w skrajnych przypadkach twoje nazwiska. Nie jest więc niczym niezwykłym, że jeśli w załóż konto na Instagramie! i umieść swoją nazwę użytkownika, sieć społecznościowa powiadomi nas, że ta nazwa jest już zajęta przez kogoś innego.

To ostatnie nie oznacza, że ​​my ukradli nasze imię i nazwisko, ale przez przypadek w życiu ktoś inny nazywa się tak jak ty i najpierw zarejestrował się na Instagramie i oczywiście wpisał swoje imiona, aby stworzyć swoją nazwę użytkownika. W tym scenariuszu nic nie można zrobić, aby odebrać nazwę użytkownika, a tym bardziej wymagać od Instagrama, aby usunął tę nazwę komuś innemu, aby przejął ją za nas.

Kradzież tożsamości

Kiedy ktoś inny tak bardzo wziął twoje imię, jak Twoje zdjęcie i profil ogólnie, aby utworzyć kolejne konto na Instagramie i podszywać się pod Ciebie; to samo w sobie jest już przestępstwem i dość poważnym wykroczeniem i tutaj możesz złożyć odpowiednie roszczenie. Pamiętaj, że ma to zastosowanie tylko wtedy, gdy spełnione jest powyższe, ponieważ jeśli osoba przyjęła tylko imię, ale zarówno jej zdjęcia, jak i profil są zupełnie inne od twojego, nie jest to kradzież tożsamości na Instagramie.

Teraz, kontynuując raport o kradzieży tożsamości, możesz przejdź do wsparcia i/lub centrum pomocy na Instagramie zgłosić roszczenie. Tam musisz wypełnić formularz wskazujący na przedstawiony Ci problem, aby sieć społecznościowa mogła podjąć działania w tej sprawie. Musisz wybrać odpowiednie opcje, a po sprawdzeniu przez Instagram, aby potwierdzić, że podane przez Ciebie informacje są prawidłowe, nastąpi zablokowanie konta.

osoba oglądająca jego instagram

Jeśli nazwa użytkownika jest komercyjna

W tym drugim przypadku odnosimy się do sytuacji, gdy masz komercyjną markę swojej firmy, firmy lub produktu, a inna osoba bierze wszystkie te informacje, tworzy kolejne konto podszywające się pod Twoją markę, aby Cię oszukać lub stać się brudną konkurencją.

Procedura będzie taka sama jak poprzednia, jednak musisz upewnić się, że opcje, które zaznaczysz w formularzu są takwybierz jakie jest konto sprzedawcyl, nazwa użytkownika. Ponieważ możesz również dokładniej określić, czy skradzione zostało zdjęcie, film, a nawet komentarze.

Po wykonaniu tych kroków spróbuj wybrać opcję „Chcę otrzymać nazwę użytkownika”, aby ta nazwa pozostała wyłącznie i wyłącznie dla Twojej marki. W ten sposób w końcu pojawi się pole, w którym wyjaśnisz, dlaczego uważasz, że to na Ciebie wpływa.

Zhakowany użytkownik konta

Gdy ktoś inny zabrał Twoje własne konto główne, należy przejść do opcji „Odzyskaj konto” i tam wybrać, czy jest to konto osobiste, czy komercyjne, a następnie wybrać opcję „Moje konto zostało zhakowane”. Po wykonaniu powyższego Instagram poprosi Cię o więcej szczegółów na temat tego, co się stało, aby sieć społecznościowa mogła upewnić się, czy Twoje konto naprawdę zostało zhakowane, czy nie; wtedy będziesz musiał postępować zgodnie z podanymi instrukcjami.

zhakowane konta na Instagramie

Poczekaj na usunięcie nieaktywnych kont

Technologia tej sieci społecznościowej rozwinęła się tak bardzo, że jeśli wykryje konto użytkownika prywatnego lub komercyjnego, które było nieaktywne przez kilka miesięcy, automatycznie usunie to konto, a także wszystkie zawarte na nim informacje i oczywiście, nazwa użytkownika, którą miało to konto, będzie dostępna bezpłatnie. Zasadniczo będziesz musiał sprawdzić, czy użytkownik o nazwie, którą chcesz wprowadzić, był nieaktywny, a jeśli tak, poczekaj, aż ta sama sieć społecznościowa zrezygnuje z subskrypcji wziąć nazwę użytkownika.

Kup nazwę użytkownika

Inny sposób na… ubieganie się o nazwę użytkownika odbywa się poprzez zakup w takim przypadku powinieneś skontaktować się z właścicielem wspomnianego konta, aby wynegocjować nazwę użytkownika i sprawdzić, czy ta osoba jest skłonna Ci ją sprzedać. Jeśli tak, możesz uzyskać taką nazwę, której tak bardzo pragniesz.

Jak długo trwa dostępność zgłaszanego konta?

W zależności od rodzaju problemu i jego wagi, Instagram może zająć trochę czasu, aby zweryfikować informacje. że dostarczyłeś; Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w krótkim czasie otrzymasz odpowiedź z sieci społecznościowej, aby dowiedzieć się, czy w końcu będziesz mógł przyjąć nazwę użytkownika. Jeśli jest to bardziej skomplikowane, zajmie to więcej czasu.

Jakie są rozwiązania dla kont o pospolitych nazwach na Instagramie?

W takich przypadkach jedynym rozwiązaniem jest po prostu zróżnicowanie naszej nazwy użytkownika dodatkową literą, cyfrą lub symbolem aby odróżnić ją od innych nazw użytkownika. Gdy przystępujesz do zakładania konta na Instagramie, czy to ze strony internetowej, czy z aplikacji mobilnej, platforma poinformuje Cię, że nazwa użytkownika jest już zajęta. Poleci więc kilka alternatyw, które możemy zastosować, aby bez problemów utworzyć nasze konto.

dołącz do naszego kanału telegram