Skip to content

Jak tworzyć różne rodzaje ankiet na Instagramie? – Poznaj swoich obserwujących

9 de listopad de 2021

Aplikacja Instagram daje Ci wiele narzędzi, dzięki którym możesz zdobyć więcej obserwujących, a także dowiedzieć się więcej o tych, których już masz. Jedną z tych strategii jest opcja interakcji z odbiorcami za pośrednictwem treści, możesz dodawać ankiety do swoich historii, aby skutecznie komunikować się z odbiorcami. Pokażemy Ci, jak z nich korzystać.

Jakie ankiety można wykonywać na Instagramie?

W aplikacji Instagram możesz uzyskać dostęp do opcji ankiety, aby dowiedzieć się więcej o swoich obserwatorach i zobaczyć ich opinie, dzięki czemu będziesz mieć więcej relacji z odbiorcami, jest to również sposób na zdobycie większej liczby obserwujących. Oto różne rodzaje ankiet, które możesz wypełnić na Instagramie:

Z dwiema możliwymi odpowiedziami

Można powiedzieć, że to podstawowy sposób ankiet, Twoje odpowiedzi będą proste, będziesz musiał dodać tylko 2 opcje. Najczęściej używane to Tak lub Nie, chociaż również Możesz zmienić ten rodzaj harmonogramu za pomocą pasków, które oferuje Ci Instagram aby edytować swoje historie. Podaj konkretne pytania, np. Czy lubisz plażę? A twoja odpowiedź może brzmieć: Tak / Nie, Oczywiste / To zależy, kocham to / Nienawidzę. Tyle pytań z odpowiedziami, w tym przypadku zostaną wybrane przez Ciebie.

Z drugiej strony możesz zastąpić odpowiedzi Tak / Nie opcjami, przykład tego jest następujący: Co lubisz najbardziej? Plaża / Zimno lub Hamburger / Psy. Tego typu opcje Zostaną również wybrane według własnego uznania.

Ankiety z pytaniami otwartymi

W ankietach z pytaniami otwartymi odpowiedzi będą wybierane przez odbiorców, będą mieli pole, w którym napisać coś takiego jak odpowiedź Jeśli chodzi o zadane przez Ciebie pytanie, nie są to jednak ankiety, chociaż są one również ich częścią, mają one na celu uruchomienie pytań, aby zapewnić rozrywkę Twoim odbiorcom, a tym samym poznać ich lepiej.

Przykładem może być: Co myślisz o plaży? Będą mieli pustą ikonę, w której mogą dodać odpowiedź, odpowiedź może być (uwielbiam, czy już?), Masz ryzyko, że odpowiedzi nie są takie, jakich oczekujesz lub odpowiedzieć innym pytaniem.

Pytania wielokrotnego wyboru

To są pytania, które zadajesz, umieszczając jednocześnie odpowiedzi, jest podobna do opcji z dwiema odpowiedziami, ale z tą różnicą, że możesz umieścić więcej opcji, aby odpowiedzieć, przykład tego, Czy podoba Ci się plaża? Odpowiedzi, które umieścisz, mogą być następujące: 1) Tak, kocham to, 2) To zależy z kim chodzę, 3) Boli mnie, 4) W porach roku. Odpowiedzi zostaną wybrane przez odbiorców.

otwarte pytania na instagramie

Z odpowiedzią suwaka

Odpowiedzi za pomocą suwaka polegają na umieszczeniu wybranego przez Ciebie pytania, a odpowiedź będzie polegała na przesunięciu naklejki, która zostanie dostarczona przez Instagram, twarz zostanie wybrana przez Ciebie. Przykładem jest, czy lubisz plażę? Możesz przesunąć kontrolki naklejek i umieść ile procent chcesz.

Jak stworzyć ankietę na Instagram Stories?

Sieć społecznościowa Instagram pozwala na wiele modyfikacji historii, na przykład dodawanie muzyki do swoich historii, nawet z dołączoną ankietą, aby było o wiele przyjemniej, po prostu musisz skorzystaj z opcji udostępnianych przez aplikację. Aby dodać prostą ankietę dowolnego typu, możesz to zrobić w następujący sposób:

  1. Wpisz swoją aplikację i Instagram.
  2. Przejdź do opcji tworzenia historii, możesz wziąć w tej chwili lub prześlij jeden ze swojej galerii.
  3. Teraz możesz przejść do edycji, masz wiele opcji edycji, jedną z nich jest umieszczenie na nim filtra kabinowego.
  4. Wejdź w opcję naklejki, tutaj możesz dodaj Znajdź, które chcesz, masz wiele opcji.
  5. Teraz po prostu przejdź do konfiguracji pytania lub odpowiedzi, jeśli na to zasługuje.
  6. Następnie po prostu kliknij publikuj i voila, będziesz mieć ankietę w sieci społecznościowej.

przesuwane ankiety dla twoich historii

Jak długo ankiety są publikowane w artykułach?

Elementy z ankietami będą miały czas trwania równy czasowi normalnych historii, tym razem to będzie tylko 24 godzinyJeśli chcesz mniej, będziesz musiał ręcznie usunąć historię. Jeśli chcesz, aby ta ankieta pozostała na Twoim koncie, możesz umieścić ją jako ulubioną, ale głosowanie zostanie zakończone w ciągu 24 godzin, po czym możesz ją znaleźć na swoim profilu.

Jak wyglądają odpowiedzi w ankiecie?

Na swoich zdjęciach z ankietami masz również możliwość umieszczenia godziny wykonania zdjęcia, dzięki czemu Twoi obserwatorzy mają lepsze wyobrażenie o tym, kiedy ankieta się zakończy. Możesz zobaczyć swoje odpowiedzi w opublikowanej historii, dane będą zawsze aktualizowane, abyś był na bieżąco z wynikami, a także możesz je opublikować w nowej historii.

Aby zobaczyć odpowiedzi na końcu przykładowego czasu, możesz je uzyskać w archiwum swoich opowiadań, tutaj znajdziesz również wszystkie publikacje, które stworzyłeś.

dołącz do naszego kanału telegram