Skip to content

Jak tworzyć niestandardowe kody QR w serwisie Canva? – Krok po kroku (przykład)

27 de luty de 2021

Technologia postępuje w niewiarygodny sposób, czego dowodem są małe wynalazki, które kształtowały ostatnie dziesięciolecia, takie jak kody QR. Dodały one nowy sposób na szybsze działanie, zapewniając wygodę użytkownikom telefonów komórkowych. Więc dowiesz się, jak tworzyć niestandardowe kody QR w Canva.

Czy to jest ten japoński wynalazek zrewolucjonizował branżę, Bo dzięki niemu rzeczy, które dawniej działały wolniej (np. Dotarcie do określonej strony internetowej lub profilu), teraz są realizowane z całkowitą normalnością i natychmiastowo, oszczędzając czas każdemu, kto nie może go stracić.

Co to jest kod QR?

Zanim zaczniesz tworzyć niestandardowe kody QR włączone Canva, Najpierw dowiesz się, czym one są i jaką ważną rolę odgrywają w dzisiejszych witrynach internetowych.

Są to w zasadzie kody szybkiej odpowiedzi, które mogą przechowywać informacje w matrycy punktowej. ByćMusi być specjalnie odczytany za pomocą czytnika QR, który jest już uwzględniony w większości obecnych urządzeń.

Jego główną funkcją jest przeniesienie Cię do określonej witryny internetowej natychmiast po jej przeczytaniu. Może to być między innymi e-mail, aplikacja, profil sieci społecznościowej, lokalizacja.

Został stworzony przez japońską firmę Denso wave w 1994 roku, i jest to jeden z najlepszych wynalazków dokonanych przez człowieka.

Chociaż ich użycie jest większość, to ta, którą czytałeś wcześniej, w ostatnich latach obejmowała więcej miejsca we wszystkich częściach świata. Na przykład: W Korei i niektórych częściach Ameryki Łacińskiej zaczynają być wdrażane w supermarketach.

Również na cmentarzach, umożliwiając użytkownikowi zdalny dostęp do zdjęć tego samego i strony internetowej, aby poznać dokładną lokalizację grobu. Ponadto ich zastosowanie zostało rozszerzone na pole walut kryptograficznych, a obecnie są one wykorzystywane w handlu elektronicznym (należy zaznaczyć, że można tworzyć lub generować kody kreskowe QR z Microsoft Word, a nawet tworzyć kod QR do bezpośredniego linku do Facebook, który pozwala zobaczyć, że są one wszędzie i można je dziś tworzyć w dowolnym miejscu).

Wszystko to, co przeczytałeś wcześniej, jest konieczne utwórz niestandardowe kody QR w serwisie Canva. Możesz więc zacząć dodawać je, gdy nadarzy się okazja.

Jak tworzyć niestandardowe kody QR w serwisie Canva?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uzyskać dostęp do swojego konta w aplikacji, a następnie kliknąć „Utwórz projekt” Jak zawsze. Otrzymasz sekcję, w której musisz wybrać opcję „Opublikuj na Instagramie”. Spowoduje to przejście do obszaru roboczego, tutaj wybierz opcję „Elementy”Znajduje się na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu.

Po otwarciu karty wybierz opcję o nazwie „Kształty„I w ramach tego wybierz kwadrat. Następnie (ten krok jest opcjonalny), musisz wybrać opcję na pasku o nazwie „Tekst” i umieścić tytuł obok swojego pola, na przykład: zeskanuj kod YouTube.

laptop z kolorami na biurku

Na koniec wróć do paska i wybierz opcję „Plus„Znalezione na końcu. Tutaj będzie pole o nazwie „Kod QR”, jej wybranie poprosi Cię o podanie adresu URL.

Skopiuj pełny adres URL linku do strony, którą chcesz dodać, takiej jak YouTube lub Instagram, i wklej go w miejscu, w którym powie Ci to aplikacja. Kiedy to zrobisz, otrzymasz przycisk o nazwie „Wygeneruj kod”, Wybierasz to i to wszystko, po prostu musisz naprawić kod nad pudełkiem, aby wyglądał dobrze.

Dzięki temu wszystko będzie gotowe, więc już wiesz, jak tworzyć niestandardowe kody QR w serwisie Canva. Aby ją pobrać, wystarczy wybrać opcję o tej samej nazwie, która pojawia się w prawym górnym rogu i kliknąć „Gotowy”. Po zakończeniu obraz pojawi się w folderze, który wybrałeś do pobrania, umożliwiając wysłanie go do wszystkich kontaktów. Pamiętaj, że oprócz kodów QR możesz także umieszczać linki lub hiperłącza, więc zbadanie tego środowiska w celu uzupełnienia doświadczenia nie zaszkodzi.