Skip to content

Jak tworzyć filmy z aplikacji TikTok — szybki samouczek

28 de wrzesień de 2021

Tiktok to jedna z najpopularniejszych aplikacji rozrywka, która istnieje dzisiaj, z milionami użytkowników i jeszcze większą liczbą filmów, a tutaj wyjaśnimy trochę, jak wziąć udział i tworzyć własne filmy; powie Ci również trochę o funkcjach, z których możesz korzystać.

Jakie funkcje ma TikTok podczas tworzenia filmów w aplikacji?

W tej aplikacji znajdziesz wiele godzin rozrywki i zabawne, a kto wie, może znajdziesz nowe ciekawe tematy; Jeśli chcesz po prostu spędzić chwilę i cieszyć się treściami, które tam znajdziesz, nie musisz się rejestrować. Ale jeśli chcesz tworzyć i publikować własne filmy, to inna historia, jeśli będziesz musiał zarejestrować swoje konto TikTok lub utworzyć je, jeśli go nie masz.

TikTok oferuje szeroką gamę funkcji podczas tworzenia lub edycji treści; zabawne filtry, muzyka, niestandardowe tła i wiele innych zabawnych narzędzi. Za działaniem tej wspaniałej aplikacji nie stoi żadna nauka, można powiedzieć, że aplikacja jest bardzo przyjazna; mimo to poinformujemy Cię o pewnych rzeczach, które sprawią, że poczujesz się mniej zagubiony podczas tworzenia filmów.

Wytnij sceny

Chociaż wycinanie i edytowanie wideo w TikTok może wydawać się skomplikowane, w rzeczywistości jest to bardzo proste, oferuje nam możliwość nagrywania lub przesyłania filmów z naszej galerii trwających od 15 do 60 sekund i przycinania ich, aby wyglądały jak profesjonalista. Oczywiście przy cięciu wideo możesz również pomóc sobie z innych aplikacji do edycji, ponieważ tiktok nie ma do tego zaawansowanych opcji.

Dodaj efekty specjalne

Już po przytnij swój film, możesz go edytować, dodając wiele rzeczy, takich jak muzyka, naklejki, teksty, filtry i efekty. W tej aplikacji możesz znaleźć setki zabawnych efektów, które sprawią, że Twoje wideo będzie błyszczące i wyjątkowe. Aby je znaleźć, musisz przejść do edycji wideo i kliknąć miejsce, w którym jest napisane „efekty”.

TikTok oferuje nam to efekty według kategorii Popularne, nowe, gry, piękno, trendy, efekty specjalne, a nawet zapisz swoje ulubione efekty.

Zdjęcia jako slajdy

Kolejną świetną funkcją, którą dali nam programiści TikTok, jest tworzenie slajdów lub filmów z naszymi zdjęciami, niezależnie od tego, czy pochodzą one ze specjalnego wydarzenia, czy z czegoś dla kogoś wyjątkowego, slajd z najlepszymi wspomnieniami to świetny pomysł; z pojemność do 35 zdjęć na film lub slajd, z muzyką lub innymi efektami.

tworzyć filmy z tiktok

Możesz więc nagrać swój pierwszy film TikTok

Jeśli chcesz nagrać swój pierwszy film na TikTok i nie wiesz, jak i gdzie to zrobić, tutaj mamy kilka dobrych wskazówek, po prostu wykonaj te bardzo proste kroki i zacznij tworzyć nowe treści:

 1. Pierwsze naciśnięcie +, znajduje się na dole ekranu. Ale już, użyj aparatu TikTok aby nagrać swój nowy film.
 2. Wybierz czas trwania wideo, które nagrasz, może to być 15 lub 60 sekund. Wybierz efekty, które chcesz uzyskać podczas nagrywania, możesz zobaczyć, że istnieje wiele zabawnych opcji dla Twojego wideo
 3. Naciśnij przycisk nagrywania; Możesz go przytrzymać podczas nagrywania, a kiedy go zwolnisz, nagrywanie zostanie wstrzymane, wystarczy ponownie nacisnąć przycisk, aby wznowić nagrywanie. Dzięki tej funkcji możesz zrobić ciągły film lub podzielić go na kilka ujęć. Możesz także nagrać swój TikTok bez przytrzymywania przycisku.
 4. Kiedy masz całe nagranie, które możesz naciśnij sprawdź Po prawej stronie, gdy to zrobisz, przeniesie Cię do innego ekranu, na którym możesz dodać więcej efektów, także naklejek i tekstów.
 5. Naciśnij „Dalej”, a to przeniesie Cię do ostatniego okna; W tym miejscu możesz napisać opis wideo, a także skonfigurować różne opcje wideo. I na koniec, po prostu naciśnij przycisk publikowania i gotowy.

utwórz film taneczny na tiktok

Jak zmienić muzykę w tle w moim filmie TikTok?

Nie powinieneś mieć na swoim koncie wideo, które ma nieprzyjemne dźwięki w tle, które można usłyszeć i przysłaniają dźwięk wejściowy, ponieważ sprawiłoby to, że wyglądałbyś nieprofesjonalnie. Nie tylko zabierze to czynnik zaskoczenia wideo, ale sprawi to również wrażenie, że twoje wysiłki są niewielkie lub że jesteś nowicjuszem, na szczęście można tego uniknąć, dzięki temu, że TikTok ma opcję redukcji lub wyciszenia szumów w tle.

Aby zmienić muzykę w tle, musisz przejść do funkcji połączenia zmniejszyć lub wyciszyć hałas w tle; Kiedy masz gotowy film, musisz przejść do ikony miksera, która znajduje się w prawej górnej części, konkretnie w rogu, teraz będąc tutaj musisz przeciągnąć suwak jego oryginalnego dźwięku, tutaj możesz zobaczyć, ile chcesz aby go usunąć. W tej opcji możesz również dostosować dźwięk swojego wideo.

używaj filtrów w filmach tiktok

W ten sposób można dodać tekst do filmu TikTok

Aby Twoje wideo TikTok wyglądało bardziej profesjonalnie, musisz nauczyć się dodawać do niego tekst, ta funkcja może być bardzo przydatna podczas tworzenia trendów lub nadawania filmowi małego kontekstu. Musisz tylko przestrzegać następujących wskazówek:

 1. Zaloguj się na swoje konto TikTok, aby dokonać nowe wideo, wprowadzając znak +, który znajduje się na środku ekranu na dole.
 2. Następnie przejdź do tworzenia filmu, korzystając z wybranej przez siebie treści. Kiedy już nagrasz swój film, pojawią się nowe opcje, które będą do edycji, gdzie możesz zrobić wiele rzeczy.
 3. Aby dodać tekst do swojego wideo Musisz przejść do ikony, która ma jako symbol tutaj możesz napisać, co chcesz, upewniając się, że nie zakłócają reguł, które TikTok narzuca swoim użytkownikom, tutaj możesz wybrać rozmiar, czcionkę lub kolor liter.
 4. Po przygotowaniu tekstu, zaprojektowaniu i skonfigurowaniu wszystkich ustawień, naciśnij tam, gdzie jest napisane 'Gotowe’ który znajduje się w prawej górnej części ekranu, a konkretnie w rogu.
 5. Tutaj wrócimy do nagranego wideo, ale już zawierającego tekst na ekranie. Możesz teraz nacisnąć tekst, aby umieścić go w preferowanej części ekranu.
 6. Masz już swój tekst w filmie, aby wybrać, jak długo chcesz go tam mieć, musisz nacisnąć i przytrzymać tekst, aby pojawiły się dwie opcje
 7. Naciśnij tam, gdzie jest napisane „ustaw czas trwania”Tutaj możesz wybrać, gdzie wideo ma się pojawiać i jak długo ma się pojawiać na ekranie.
 8. W tym miejscu pojawi się oś czasu, umieść fragment wideo w miejscu, w którym ma się pojawić tekst, aby wybrać początek i koniec.
 9. Gdy masz gotowy tekst i zgodnie z oczekiwaniami, naciśnij przycisk ’Gotowy’, teraz, jeśli masz skonfigurowany tekst.

Co mam zrobić, aby opublikować film, który zapisałem w mojej galerii przed TikTok?

Obsługa tej aplikacji jest bardzo łatwa Jak już mogłeś zobaczyć w tym artykule, ale jeśli nadal nie wiesz, jak przesłać wideo, które już nagrałeś poza TikTok, oto proste wyjaśnienie tego. Wykonaj te proste kroki:

 1. Naciśnij przycisk + poniżej, aby utworzyć nowy film.
 2. Naciśnij przycisk „prześlij”, który znajduje się po prawej stronie przycisku „nagraj”. To odeśle Cię do galerii.
 3. Już tylko w galerii wybierz wideo lub obraz który chcesz przesłać.
 4. Edytuj go według własnych upodobań.
 5. Naciśnij przycisk „opublikuj”, aby zakończyć i prześlij swój film.