Skip to content

Jak tworzyć, edytować lub tworzyć filmy 360 stopni za pomocą After Effects – kompletny samouczek

15 de kwiecień de 2021

Porządkowanie fragmentów klipów wideo w pewnym momencie zwykle wydaje się skomplikowane, After Effects przychodzi, aby uratować nam życie i wyciągnąć nas z kłopotów w takich momentach. Dziś możesz dowiedzieć się tutaj, korzystając z pełnego samouczka Jak edytować lub twórz filmy 360 stopni za pomocą After Effects.

Cyfrowa dekada wkroczyła w nasze życie, aby ulepszyć i ułatwiać komunikację. Dlatego dzisiaj jest dość powszechne, że fan sieci społecznościowych i edycji wideo spełnia to marzenie z domu.

Edycja, przycinanie, dodawanie tekstu i dołączanie obrazów to opcje dostępne w programie After Effects które stają się naszym najlepszym sprzymierzeńcem podczas tworzenia treści.

Co to jest After Effects?

To jest oprogramowanie do edycji wideo zdolne do tworzenia ruchomych obrazów, składające się z osi czasu, które można dostosować do Twoich potrzeb i preferencji.

Ten program umożliwia tworzenie efektów wizualnych, korekcji kolorów, animacji postaci i animacji tekstu zgodnie z własnymi preferencjami.

Masz do swojej dyspozycji plik różnorodność języków, takich jak: Angielski, francuski i hiszpański i chociaż ukazał się w 1993 roku, ostatni rok stopniowo awansował do 10 najlepszych programów wydawniczych.

Należy zaznaczyć, że aplikacja ta charakteryzuje się posiadaniem różnych wtyczek, za które odpowiadają ułatwiać pracę i zmniejsz ilość spędzanego czasu.

Chociaż istnieją bezpłatne edytory wideo online, to oprogramowanie jest dostępne w ramach subskrypcji i ma wartość 20,99 USD miesięcznie, ale ze względu na jego narzędzia naprawdę warto! W takich przypadkach konieczne jest dokonanie tego typu inwestycji dla dobry wynik.

Kompletny samouczek dotyczący tworzenia, edytowania lub tworzenia filmów 360 stopni za pomocą After Effects

Przede wszystkim musimy pobierz wtyczki Skybox firmy Mettlemając to na naszym urządzeniu przechodzimy do After Efffects.

Przechodzimy do kliknięcia opcji Plik> Skrypty i wybierz Skyboxwskazane jest, aby wybrać rozmiar 1024, aby nasze urządzenie działało idealnie bez zacinania się.

Upewniamy się, że pudełko jest zaznaczone „Użyj elementów 3D” i klikasz generuj. Automatycznie utworzy się czarna warstwa, w której rozpoczniemy pracę.

Dodajesz tekst według swoich preferencji i importujesz wybrany przez siebie obraz równokątny do programu, najlepiej taki o wysokiej rozdzielczości, aby ułatwić ten proces.

W górnej części ekranu umieszczamy opcję Efekt> Kod pułapki> Horyzont i wybierz żądany efekt, po nałożeniu nasza warstwa zmieni kolor na szary, a obraz nie będzie już doceniany.

Nie martw się, wszystko w porządku. Szukamy zakładka „Image Cap” i tworzymy nową warstwę o takiej samej nazwie jak poprzednia. Kliknij prawym przyciskiem i tworzymy nową kamerę.

Do tego aparatu stosujemy opcję 15mm, a na naszym obrazie szybko zauważymy pożądany efekt, który wybieramy wartość powiększenia zgodnie z naszym celem.

Przytrzymując nasze kliknięcie, możemy przesuwać plik Kamera 360 stopni, na naszej osi czasu lokalizujemy drugie 0 i wybieramy Klatka kluczowa w pozycji.

Przechodzimy o sekundę do przodu i strzałką wybieramy, w którym kierunku efekt będzie się poruszał. Gramy i voila! czas zobaczyć wynik.

Zalety After Effects

Podczas edycji tego oprogramowania oszczędza czas i, jak wspomnieliśmy wcześniej, ułatwia tworzenie plików wstawianie elementów 3D, ma wysoką zgodność z pakietem plików Adobe, nie przegap okazji, aby utworzyć konto za darmo.

Filmy 360 stopni po efektach

Oprócz szablonów autor pomaga Ci w czasie edycji, dzięki narzędziu tekstowemu możesz dostosować typografię, rozmiar i moment pojawienia się w filmie.

Ma efekt klonowania który pozwala wyeliminować niechciane szczegóły w naszych filmach, uważanych za jedne z najpotężniejszych na rynku, ponieważ jest w stanie usunąć szczegóły, które nie są widoczne w pierwszej kolejności.

I wreszcie, pomaga ci w nauce w świecie edycji, poczuciu wynik natychmiast i wypróbowując różne pozycje i efekty. Krótko mówiąc, urzeczywistnienie pomysłu, który kiedyś sobie wyobrażałeś.