Skip to content

Jak trwale usunąć moje konto Kik bez śladu? – Na zawsze

19 de styczeń de 2022

Wszyscy mamy potrzebę nawiązywania kontaktów towarzyskich z innymi ludźmi, aby nie czuć, że jesteśmy sami, mamy też pragnienie i prawo, aby nasza prywatność nie była naruszana. Dlatego staramy się, aby sieci społecznościowe obejmowały te aspekty. Teraz, jeśli nasze dzieci korzystają z aplikacji takiej jak Kik i uważamy, że nie jest to właściwe, może to dobry pomysł trwale usuń swoje konto.

Czy można dezaktywować konto Kik jako rodzic, a nie jako właściciel konta mojego dziecka?

Kik to serwis społecznościowy do przesyłania wiadomości błyskawicznych, z którego można korzystać na różnych urządzeniach i przy różnych połączeniach internetowych. Większość jego użytkowników to nastolatki, które chcą kontaktować się ze znajomymi i poznawać innych ludzi.

Chociaż prawdą jest, że ta aplikacja ma system, który może pomóc młodym ludziom chronić ich prywatność, prawdą jest również, że to stało się mieczem obosiecznym.

Aby założyć konto na tej platformie, potrzebujesz tylko adresu e-mail i nazwy użytkownika, w ten sposób inne osoby nie będą znały Twojego imienia i nazwiska, daty urodzenia, numeru telefonu ani żadnych innych danych osobowych.

Z jednej strony jest to pozytywne, ponieważ Twoja tożsamość nie jest tak ujawniona, chyba że zdecydujesz się ujawnić te dane. Jednak wiele złośliwych osób korzystało z tych danych ukrywać swoją prawdziwą tożsamość i intencję.

Spowodowało to, że wiele przestępstw popełnionych przez młodzież i przeciwko nieletnim było związanych z korzystaniem z tej aplikacji. Dlatego wielu rodziców podjęło decyzję o usunięciu konta swojego dziecka.

Niektórzy rodzice zastanawiają się, czy jest to możliwe i na szczęście dla nich odpowiedź brzmi tak. Musisz tylko wiedzieć imię i nazwisko użytkownika konta oraz adres e-mail, za pomocą którego zostało utworzone. Możesz poprosić o te informacje młodą osobę, a jeśli nie chcesz ich podawać, możesz otworzyć aplikację i z konfiguracji pobrać użytkownik.

Jeśli masz dzieci, które są już nastolatkami, powinieneś starać się monitorować to, co robią w sieciach społecznościowych, ponieważ wiele osób, które chcą im skrzywdzić, chowa się za nimi. Biorąc pod uwagę, że na Kik młodzi ludzie nie znają wieku nowych ludzi, których poznają, mogą dać się ponieść emocjom myśląc, że są w tym samym wieku i niewinni.

Niektórzy rodzice zdecydowali się korzystać z zasobów, takich jak Google Family Link, aby mieć kontrolę nad aplikacjami, które mają ich dzieci i jak z nich korzystają. Chociaż niektóre rzeczy mogą wymknąć się spod kontroli, każdy wysiłek, który podejmiesz, będzie tego wart.

usunąć konto kik

Jak trwale usunąć konto Kik?

Oprócz funkcji rozrywkowych, które Kik ma dla swoich użytkowników, ma również narzędzia do zaspokajania innych rodzajów pragnień. Jednym z nich jest eliminacja indywidualnych rozmów, które prowadzisz z innym użytkownikiem.

Z drugiej strony są tacy, którzy chcą zrobić sobie przerwę od aplikacji, albo z powodu złych doświadczeń, albo dlatego, że są znudzeni ogromnymi wiadomościami, które nadchodzą. W takich przypadkach możesz tymczasowo dezaktywować konto. Więc nie będziesz otrzymywać wiadomości ani e-maili lub jakakolwiek inna forma kontaktu z użytkownikami.

Trwale usuń konto użytkownika dziecka na Kik, musisz wykonać cztery ważne kroki, najpierw wyślij e-mail do [email protected] aw temacie pytanie o miejsce dla rodziców. Po drugie, musisz podać nazwę użytkownika i wiek dziecka.

Po trzecie, musisz poczekać serwis techniczny skontaktuje się z Tobą w celu wypełnienia formularza uszanować i wreszcie, po wypełnieniu formularza, musisz go wysłać, aby zakończyć proces eliminacji.

Usuwając konto z tej aplikacji, użytkownik nie pojawi się na liście kontaktów żadnego innego użytkownika ani nie będzie możliwości, aby inny użytkownik skontaktował się z Tobą w ten sposób. To, co powinieneś mieć pod ręką podczas składania wniosku, to nazwa użytkownika i adres e-mail nastolatka.

ojciec usuwa konto na kik

Jeśli chcesz usunąć konto, a Twoje dziecko nie jest przekonane, możesz potrzebować porozmawiaj z nim aby zobaczyć niebezpieczeństwa, które kryją sieci społecznościowe i że posiadanie na nich konta wymaga pewnego stopnia dojrzałości, aby nie narażać się na sytuacje zagrażające Twojej integralności.

Nic dziwnego, że mimo rozmów młody człowiek upiera się przy prowadzeniu konta. W takich przypadkach możesz wyszukać użytkownika w ustawieniach konta. Użytkownik charakteryzuje się małymi i dużymi literami, znakami i cyframi. Więc kiedy to zobaczysz, będziesz wiedział, co to jest.

Jeśli chcesz monitorować, co robią Twoje dzieci w aplikacji, najlepiej zrobić to z ich urządzenia, ponieważ system bezpieczeństwa Kik usunie Twoją historię czatów i nie będzie można jej zobaczyć na telefonie.

Co się stanie po dezaktywacji konta Kik na zawsze?

Kiedy usuniesz konto Kik, akcja trwa wiecznie, więc nie będziesz mógł ponownie włączyć tego konta z tym samym użytkownikiem lub tym samym adresem e-mail. Jeśli chcesz ponownie otworzyć konto, będziesz musiał użyć innego adresu e-mail i utworzyć nowego użytkownika.

ojciec rozmawia z synem

Inną rzeczą, która się dzieje, jest to, że nie będziesz już mieć dostępu do użytkowników korzystających z tego medium, więc jeśli chcesz się z nim ponownie skontaktować, powinieneś mieć jego dane osobowe, takie jak numer telefonu. W tym celu oboje muszą wymienić te informacje, ponieważ aplikacja ich nie dostarczy. Nie będziesz również uczestniczyć w czatach grupowych. Chociaż ważymy korzyści, może to nie mieć dla Ciebie większego znaczenia.

Czy można odzyskać wiadomości Kik z usuniętego konta?

Nie, gdy usuniesz konto w tej aplikacji, wszystkie kontakty, wiadomości, filmy, zdjęcia, naklejki i wszystko związane z profilem zostaną usunięte. Z jednej strony jest to zaleta, jeśli chcesz trzymać dziecko z dala od niebezpiecznych użytkowników. Minusem jest to, że jeśli młody człowiek miał ważne informacje, których nie utworzył, nie będzie mógł ich odzyskać.

dołącz do naszego kanału telegram