Skip to content

Jak stworzyć własnego ebooka za pomocą serwisu Canva i jego narzędzi do projektowania?

19 de grudzień de 2021

Canva to strona internetowa służąca do projektowania. Posiada wiele narzędzi, które można wykorzystać do graficznego projektowania wielu rzeczy. Od ulotek, postów na Instagram, okładek książek, e-booków i wielu innych. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo, jak możesz stwórz własnego eBooka ze strony Canva. Jest to idealna prosta i zabawna strona internetowa do projektowania.

Jakie cechy powinien mieć każdy dobrze zrobiony eBook?

E-book to nic innego jak plik lub dokument w formacie elektronicznym. Innymi słowy, jest to książka cyfrowa. Te w dużej mierze osiągnęły podszywać się pod klasyczną papierową książkęponieważ dostęp cyfrowy jest przez większość czasu łatwiejszy.

Niezbędną cechą, aby można było powiedzieć, że eBook jest dobrze zrobiony, jest to ma sens i logikę od samego początku, treść i wynik rękopisu. Struktura i logika tego muszą być nienaganne. W zależności od rodzaju pisanej księgi może ona mieć m.in. dedykację, prolog, epilog, aneks.

Każda książka elektroniczna powinna mieć dwa rodzaje indeksów. Jednym z nich byłby specjalny spis treści. Ponadto eBook musi prawidłowo wykorzystywać wszystkie posiadane w nim spacje i poprawnie używać akapitów. Jeśli książka zawiera obrazy, powinny one być jak najostrzejsze.

Gdzie można znaleźć najlepsze szablony eBooków w Internecie?

Aby utworzyć eBook lalbo lepiej zrobić to na podstawie szablonu. W tym celu istnieje mnóstwo platform i stron internetowych, na których można uzyskać szablony ebooków. Canva to jedna z tych platform. Jest w nim wersja płatna i wersja bezpłatna. Wszystko będzie zależało od tego, czego chce użytkownik, ale z darmowej wersji można uzyskać dużo materiału.

Inne doskonałe platformy to: Visme, Bannersnack i Crello. W nich można również łatwo znaleźć arkusz kalkulacyjny dla eBooka. Z nich możesz stworzyć eBook oparty na formacie PDF lub JPEG. Mają też wersję darmową i premium.

telefon na płótnie

Użyj banków obrazów

Ilekroć ma powstać jakikolwiek format cyfrowy, Należy wziąć pod uwagę banki obrazów. Pomagają one zbytnio, ponieważ dają szeroki zakres opcji przy wyborze obrazów. Oczywiście Canva ma mnóstwo funkcji związanych z rozmiarem umieszczanych zdjęć.

Ponadto Canva umożliwia przycinanie umieszczonych obrazów na różne sposoby. Do największych i najbardziej znanych banków obrazów w sieci należą: Pexels.com, Pixabay.com, darmowe obrazy.

Spośród nich najbardziej godnym uwagi jest bank Pexels, dzięki któremu możesz znaleźć wszystkie potrzebne obrazy w doskonałej jakości i formacie. Banki obrazów są z pewnością koniecznością dla każdego, kto planuje opublikować eBook.

Na Pintereście

Pinterest to niesamowita platforma, która urzeka tysiące użytkowników niekończącymi się obrazami. Najlepszą rzeczą w tej platformie jest to, że umożliwia użytkownikom tworzenie pulpitów nawigacyjnych, w których zbierają ważne informacje na temat, który im się podoba.

Tablice te mogą być publiczne lub tajne. Pinterest będzie świetną pomocą dla tych, którzy potrzebują pomysłu wszelkiego rodzaju dla twojego e-booka. Zwłaszcza jeśli są to ilustracje lub zdjęcia, które mogą wykorzystać do nowych pomysłów.

Szablony Canva

Serwis Canva oferuje niesamowite szablony dla każdego, kto musi z nich korzystać. Po prostu zdobywając je i przeciągając myszką do celu, będą mogli się nimi cieszyć. Dzięki tym szablonom każdy, kto chce dawać Twój oryginalny akcent w projekcie mogę to zrobić. Po prostu musisz to dostosować i to wszystko. Z łatwością będziesz mieć swój własny, oryginalny szablon.

Co należy zrobić, aby rozpocząć tworzenie e-booka od podstaw w serwisie Canva?

Pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić każdy użytkownik, jest zarejestrowanie się w serwisie Canva. Po lewej stronie, u góry, będzie opcja tworzenia projektu, istnieje szereg opcji tworzenia postów, ulotek, e-booków i innych stylów projektowania.

Wybrano projekt eBooka, wybierasz opcję utworzenia e-booka od podstaw lub jeden z szablonów udostępnianych przez serwis Canva jako przykład. I voila, od tego momentu możesz zacząć projektować eBook.

logowanie do kanwy

Narzędzia, których możesz użyć, aby to ulepszyć

Canva oferuje szereg specjalnych narzędzi, które każdy użytkownik może zacząć wybierać, aby ulepszać swoje projekty. Na przykład narzędzie elementów graficznych może być użyte, jeśli którakolwiek ze stron eBooka to uzasadnia. A może można użyć jakiegoś narzędzia zmienić czcionkę, odstępy między wierszami.

dołącz do naszego kanału telegram