Skip to content

Jak stworzyć serwer Discord i mieć społeczność graczy?

18 de styczeń de 2022

Znasz Discorda? Jest to bez wątpienia jedna z najczęściej słuchanych platform do tej pory przez społeczność graczy, składa się z: darmowy komunikator internetowy, który poprzez czat głosowy VoIP, czat wideo i tekstowy działa, aby móc komunikować się z kanałami za pośrednictwem serwerów.

Platforma jest dostępne dla systemów Microsoft Windows, MacOS, Android, iOS, a nawet Linux, ale jak stworzyć serwer Discord? A jak możesz rozwijać społeczność swojego serwera? W tym poście wyjaśnimy, czego potrzebujesz, aby zacząć ze swoją społecznością Discord

Jak stworzyć własny serwer na Discordzie?

Aby rozpocząć, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać i zainstalować Discord, ta platforma jest kompatybilny z Windows, Mac, Android i iOS. Teraz, aby utworzyć własny serwer, przejdź do kolumny po lewej stronie, w której pojawiają się serwery, do których jesteś podłączony, a następnie naciśnij ikonę plusa i wybierz opcję „Utwórz serwer” na ekranie, który się pojawi.

Możesz jednak wybierz nazwę i różne aspekty serwera, aby go dostosować trochę bardziej do własnego stylu i umieść zdjęcie profilowe lub awatar, na koniec, kiedy je utworzysz, umieszczą link, który jest jak zaproszenie do wysłania go do kogo chcesz dołączyć.

Oto kroki, aby dostosować serwer Discord

Po utworzeniu serwera Discord musisz go skonfigurować, zarówno w jego języku, poziomie weryfikacji, zarządzać rolami lub funkcjami dla członków, jak i wiedzieć, jak zapraszać graczy na swój serwer Discord. Teraz, jak wyjaśniliśmy wcześniej, kiedy tworzysz swój serwer możesz wybrać żądany motywPonadto, zgodnie z preferencjami, możesz tworzyć kanały, na których udostępniane są treści dla dorosłych „No Safe For Work” (NSFW).

To znaczy że Discord zapyta każdego, kto chce wprowadzić weryfikację wieku, ponieważ jest to alternatywa, aby uniknąć nieporozumień i móc kontynuować z kanałami, które od początku wskazują rodzaj treści dla widzów. Z drugiej strony, będąc w Discord, możesz używać tagów, dodawać gry do swojej biblioteki, tworzyć lub tworzyć emotikony z niestandardowymi obrazami, umieszczać, a nawet zmieniać niestandardowe statusy dotyczące tego, w co grasz, umieszczać bota muzycznego i oczywiście dodawać znajomych . Zdobądź także ciekawe serwery z Disboard.org.

W ten sposób możesz zacząć ze swoją społecznością Discord

Aby to zrobić, przejdź do lewego górnego rogu i kliknij nazwę serwera, a następnie pojawi się menu rozwijane, w którym wybierzesz „Ustawienia serwera”, po otwarciu panelu musisz zejść w dół, aż znajdziesz „Społeczność „, który znajduje się na pasku po lewej stronie, teraz naciśnij przycisk „Start” i zacznij konfigurować ustawienia serwera publicznego.

niezgoda

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby rozwijać społeczność serwerów

Discord to kolejna platforma, na której możesz komunikować się ze znajomymi, aby rozwijać swój serwer, zaproś osoby, które znasz i pozwól, aby ludzie dołączyli do Twojego serwera Discord udostępnianie linku w sieciach społecznościowych lub innych witrynach internetowych, na które wchodzisz i dowiesz się więcej o swoich treściach. Jednak opcja utworzenia lub dołączenia do grupy to kolejny sposób na rozwój serwera Discord, ponieważ grupy to serwery, które są ze sobą połączone.

Dołączając do grup, użytkownicy ze wszystkich serwerów w grupie będą ze sobą rozmawiać i może to być sposób na: niech ludzie przejmą twój serwer, ale musisz znaleźć grupę, która szuka członków, aby było to bardziej wykonalne, te witryny mają sekcję, w której możesz zgłosić własny serwer do własnego włączenia.

dobrze zdefiniowane kanały

Robienie tego składa się z dodaj kategorię do swojego kanału, i aby to zrobić, musisz przejść do ikony serwera i kliknąć prawym przyciskiem myszy lub nacisnąć znak szewron po prawej stronie nazwy serwera, wpisać nazwę, a kiedy skończysz, przeciągnij i upuść go tam, gdzie chcesz być na liście kanałów.

kreskówka logo discord

Uprawnienia do odczytu i zapisu

Aby to zrobić musisz przejść do jednego z użytkowników kanału i kliknąć prawym przyciskiem myszy, pamiętaj, że gdy zostaniesz przydzielony do roli stworzony, aby użytkownik miał uprawnienia, nie miał dostępu do wszystkich. Kontynuuj, klikając prawym przyciskiem myszy i wybierz „Role”, w tej części możesz aktywować pole utworzonej roli z niezbędnymi uprawnieniami.

rozmowy wideo

Aby nawiązać wideorozmowy, przejdź do ikony „Znajomi”, a następnie otwórz listę, na której znajdują się wszyscy Twoi znajomi z serwera Discord. Teraz musisz umieść kursor na nazwie użytkownika, którego wybierzesz, aby nawiązać połączenie wideo i kliknij ikonę „Wideo”, ponieważ po naciśnięciu tej opcji będziesz mógł włączyć wideokonferencję bezpośrednio z użytkownikiem.

Przypisz role

Discord umożliwi zarówno tworzenie, usuwanie, jak i przypisywanie uprawnień do ról, co oznacza, że ​​mają one walor estetyczny, oferując delegowanie uprawnień do określonych grup użytkowników w Discordzie, ponieważ możliwe jest stworzenie systemu administracyjnego dla określonych zakresów serwerów publicznych, to znaczy, to trochę jak wybierz dla zaufanej osoby, które pomagają lub współpracują na Twoim prywatnym serwerze i przypisują uprawnienia do ról, wykonaj następujące kroki:

  1. Najpierw kliknij zakładkę „Role” znajdującą się w menu.
  2. Tam wybierz „Ustawienia serwera”
  3. Następnie kliknij ikonę plusa „+” i przypisz jej określone uprawnienia dla całego serwera, który chcesz zmienić.

dołącz do naszego kanału telegram