Skip to content

Jak stworzyć przezroczyste lub pełne pole tekstowe w After Effects? (Przykład)

27 de luty de 2021

Umiejętność tworzenia solidnego lub przezroczystego pola tekstowego w programie After Effects jest niezbędna dla projektantów wideo pracujących z reklamami lub filmami. Ponieważ jest to jeden z najlepszych dostępnych formatów, chociaż efekt liter 3D jest również przydatny w tego rodzaju pracy.

Pole tekstowe jest to idealny element do dodawania tekstu do kompozycji, równolegle, jeśli ma wielokolorowe tło. W rzeczywistości im bardziej atrakcyjne tło, tym lepszy efekt będzie wyglądał na ekranie.

Chociaż do zrobienia tego niezbędna jest seria dość prostych kroków, jest to tylko kwestia zwracania uwagi i ćwiczenia krok po kroku. Dzięki After Effects możesz także pracować z efektami przejścia i dodawać efekty, takie jak Glitch.

Co to jest pole tekstowe?

Pola tekstowe są kwalifikowane jako wartość, która umożliwia włączenie animowanych tytułów, napisów końcowych lub niższych trzecich. Jego głównym atrybutem jest nadać filmowi większą dynamikę.

Pomimo dostosowania, ich wygląd, krój, styl, rozmiar lub kolor czcionki mogą ulec zmianie podczas projektowania. Podobnie, jego naturę można animować lub zastosować w Formaty 3D.

Jego warstwy są syntetyczne, to znaczy nie wymagają specjalnych materiałów ani zewnętrznego pliku, aby utworzyć przezroczyste lub pełne pole tekstowe w programie After Effects. W rzeczywistości są to warstwy wektorowe.

Przewodnik krok po kroku dotyczący tworzenia jednolitego lub przezroczystego pola tekstowego w programie After Effects

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że jest to wsparcie dla tworzenia i projektowania wideo, więc krok po kroku obejmuje klatki i inne elementy. Aby utworzyć pełne lub przezroczyste pole tekstowe w programie After Effects, wykonaj następujące czynności:

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest otwarcie programu, otwarcie i dostosowanie ogólnych wymiarów materiału. Bardzo ważne jest, aby jego wymiary pasowały do ​​wszystkich elementów na scenie.
  • Następnie przystąpimy do zlokalizowania ikony „Tekst” znajduje się w drugim nagłówku w górnym obszarze programu, tylko na pasku narzędzi. Napisz słowo lub frazę, z którą będziesz pracować.
  • Teraz efekty zostaną zastosowane do warstwy tekstowej, aby dopasować je do pola tekstowego. Pierwsza z nich to podążanie trasą: «Efekt> Kanał> Falownik«. Dzięki temu białe litery zostaną natychmiast wstawione.
  • Po wygenerowaniu tej akcji użytkownik zmodyfikuje kolory RGB warstwy za pomocą opcji „Alfa” w swoim wewnętrznym panelu konfiguracyjnym.
  • Drugi efekt polega na tym, że litery stają się przezroczyste, w tym celu należy postępować następująco: «Efekt> Kanał> Minimax«. Ta opcja musi znajdować się na górze listy.
  • Podczas gdy osoba trzecia będzie modyfikować i poprawiać określone kolory, jej trasa polega na naciśnięciu przycisku «Efekt Korekcja koloru> Odcień«. Jest to opcja nieco drugorzędna, ale dobrze, że jest zrobiona.

Czy mogę zmienić rozmiar lub wygląd liter na końcu czynności?

Odpowiedź brzmi: tak, użytkownicy będą mogli zmienić charakter efektu w dowolnym momencie konstrukcji. Konieczne będzie tylko pozostawienie wybranej właściwej warstwy i wprowadzenie niezbędnych zmian.

Interfejs tekstowy zachodu słońca Ae

Jeśli chcesz zmniejszyć lub zwiększyć pasek tła efektu, ideałem jest gra z promieniem efektu Minimax. Podczas gdy kolor lub przezroczystość można zdefiniować na pasku narzędzi znajdującym się po prawej stronie ekranu.

Podczas tworzenia jednolitego lub przezroczystego pola tekstowego w programie After Effects Ideałem jest dobrze zdefiniowane wyrażenie lub słowo, którego chcesz użyć. Ponieważ modyfikacje w tym aspekcie mają tendencję do zniekształcania ostatecznej pracy.

Zalecenie od projektantów, którzy pracują z wieloma wartościami, jest takie, że sekcja tekstowa znajduje się w folderze, dzięki czemu nie koliduje z innymi elementami, ma wiele efektów pracy z tekstami, takich jak możliwość dodawania tekstur. Jest to jednak wskazówka boczna.

Po zlokalizowaniu elementów wideo możesz rozpocząć pracę z prędkością wideo, zwalniając lub zwiększając prędkość.