Skip to content

Jak stworzyć ankietę na swoim fanpage’u na Facebooku? – Zabawna interakcja

14 de listopad de 2021

Świat sieci społecznościowych bardzo się zmienił, odkąd zaczęły pojawiać się nowe funkcje, które poprawiają twoje wydajność i doświadczenie użytkownika. Jedną z często dodawanych rzeczy były ankiety. Są to zwykłe publikacje, dzięki którym możesz wiedzieć, co dana grupa ludzi myśli o czymś konkretnym.

Wielu już wie, jak ankiety są wykorzystywane na Facebooku, ale wciąż są użytkownicy, którzy nie wiedzą, jak to zrobić. Następnie wyjaśnimy, czego potrzeba, aby wypełnij ankietę na Facebooku, jak zrobić ankietę na Facebooku w sieci i kilka innych rzeczy.

Czego potrzebujesz, aby móc robić ankiety na Facebooku?

Przed przystąpieniem do tworzenia ankiety ważne jest, aby wiedzieć, jakie rzeczy są potrzebne, aby móc ją przeprowadzić. Jedyne, co powinieneś mieć, to aktywne konto na Facebooku, dobre połączenie internetowe i trochę doświadczenia z tworzeniem postów na Facebooku.

W sumie są to co najmniej 3 proste rzeczy, które nie są bardzo skomplikowane. Jednak nawet jeśli nie miałeś dużego doświadczenia w zamieszczaniu publikacji na Facebooku, nie powinieneś się martwić, bo pokażemy Ci jak zrobić cały proces. Należy zauważyć, że jeśli często publikujesz publikacje, wygodnie jest aktywować monetyzację.

W jaki sposób powinieneś stworzyć swoją ankietę na Facebooku ze strony?

Zaletą ankiet na Facebooku jest to, że można je publikować bez względu na to, skąd uzyskujesz dostęp do swojego konta na Facebooku. Zamiast tego funkcja przesyłania filmów i zdjęć z muzyką nie jest włączony w sieci na telefony komórkowe, a nawet komputery. To bardzo niefortunne dla tych, którzy korzystają z Facebooka z komputera.

Teraz zwróć uwagę na wskazówki, które zostaną podane poniżej przy tworzeniu ankieta na Facebooku bez komplikacji z sieci.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

W przypadku komputerów korzystanie z Facebooka jest znacznie lepsze. Kiedykolwiek chcesz prześlij ankietę na Facebooku, musisz zacząć od zalogowania się z sieci:

  • Po wejściu ustaw się w głównym oknie i poszukaj ikony z Twoim zdjęciem profilowym, aby uzyskać dostęp do swojego profilu.
  • Gdy znajdziesz tę ikonę, po prostu naciśnij ją, aby natychmiast wejść do profilu.
  • Gdy znajdziesz się w profilu, powinieneś poszukać paska z napisem „O czym myślisz?„. Ten pasek jest tym, który da ci podstawę do następnego kroku.
  • W momencie, gdy znajdziesz pasek, musisz go nacisnąć.
  • Po naciśnięciu go, poszukaj opcji o nazwie „Ankieta” o „Sesja pytań i odpowiedzi”.
  • Naciśnij go, umieść pytanie, które chcesz, kliknij „Dalej” i na koniec w miejscu, w którym jest napisane „Opublikuj”.

logo Windows 10

Po tym wszystkim proces tworzenia ankiety dobiegłby końca. Jeśli nie wiesz, możesz również umieścić ankiety z aplikacji mobilnej a stamtąd możesz również nauczyć się korzystać z Facebook Marketplace.

Z aplikacją mobilną na Androida lub iOS

Wcześniej wspominaliśmy, jak opublikować ankietę na Facebooku za pomocą komputera, ale teraz zostanie to wyjaśnione jak wgrać ankietę z telefonu komórkowego.

  • Najpierw zaloguj się na swoje konto i ustaw się w głównym oknie.
  • Kliknij w miejscu, w którym jest napisane „Co myślisz?” aby zobaczyć wszystkie szczegóły Facebooka podczas przesyłania publikacji.
  • Tam poszukaj ikony mikrofonu, aby wybrać opcję „Ankiety” lub jeśli nie szukasz opcji, która mówi „Zorganizuj sesję pytań i odpowiedzi„.
  • Dodaj pytanie ankiety, kliknij „Dalej” i przejdź do publikacji ankiety.

Wykonując cały ten długi proces, będziesz mógł przesłać swoją ankietę bez żadnych problemów. Tak jak tam sposób na publikowanie ankietMożesz także czatować na Facebooku bez pobierania Messengera. Chociaż na Fanpages prawie nie ma czatu, warto o tym pamiętać.

Jak dodać GIF do odpowiedzi na ankietę?

logo gif

W ankietach GIF można umieścić po to, aby publikacja i wszystko, co w niej zawierało, było przyjemniejsze. Aby umieścić GIF w ankiecie na Facebooku, wystarczy umieścić pytanie, kliknąć w miejscu „Dalej”, kliknąć w miejscu „GIF”, podzielić GIF, ułożyć go i opublikować ankietę.

Dlaczego opcja ankiety nie pojawia się na Facebooku i jak to naprawić?

Czasami opcja umieszczania ankiet na Facebooku nie pojawi się nigdzie. Gdy tak się stanie, pozostaje Ci tylko wybrać pytania z odpowiedziami, ponieważ ta funkcja została usunięta z aplikacji i sieci. Jednym ze sposobów naprawienia tego byłoby wysłanie wiadomość do wsparcia Facebooka.

dołącz do naszego kanału telegram