Skip to content

Jak sprawić, by program Excel automatycznie zmieniał kolor komórki za pomocą telefonu komórkowego i komputera?

9 de marzec de 2022

Microsoft Excel jest prawdopodobnie najpotężniejszym narzędziem w całym pakiecie Office, a jego popularność i funkcjonalność osiągnęły taki poziom, że niektóre zadania wymagają znajomości obsługi programu Excel na poziomie średniozaawansowanym jako jednego z wymagań.

Możesz pobrać program Excel z jego strony internetowej, a także korzystać z jego wersji online lub kupić wersję fizyczną wraz z innymi programami pakietu Microsoft Office. W tym artykule nauczymy Cię, jak zmienić kolor komórkicyfra lub litera w zależności od przypadku, ale automatycznie, z uwzględnieniem niektórych warunków.

Jak działa warunkowe formatowanie kolorów w programie Excel?

ten Funkcja „Formatowanie warunkowe” Służy do umieszczania określonego typu koloru i/lub czcionki w komórkach zawierających wartości spełniające określone warunki. Wartości te mogą być zarówno literami, jak i cyframi, dzięki czemu możliwa jest zmiana koloru wiersza na podstawie tekstu lub liczby.

Ta opcja znajduje się w zakładce „Strona główna”, opcja „Style” i „Formatowanie warunkowe”, po wykonaniu tej czynności zobaczysz kilka głównych opcji, które zmienią format komórki zgodnie z określonymi warunkami, na końcu wszystkiego , będziesz mógł opracować własne reguły z jeszcze bardziej szczegółowymi warunkami, jeśli tego potrzebujesz, a następnie zastosować je tyle razy, ile potrzebujesz.

Po umieszczeniu linijki i formatu, w wybierz odpowiednie komórki i zaakceptuj, wszystkie te, które spełnią postawiony przez Ciebie warunek, będą miały wpływ na format, reszta nie.

Jakie są kryteria używania formatowania warunkowego w dokumentach programu Excel?

Istnieje kilka aspektów, które należy wziąć pod uwagę przed zmianą koloru komórki za pomocą formatowania warunkowego, w przeciwnym razie może się zdarzyć, że podczas próby zastosowania formatów mogą wystąpić błędy i zmiany nie zostaną zastosowane.

nakładanie kolorów na komórki w programie Excel

Uporządkuj dane w jednej tabeli

To może być frazes, ale ważne jest, aby to podkreślić, wszystko dane muszą być odpowiednio uporządkowane i uporządkowane, to znaczy, jeśli odpowiadają wierszowi lub kolumnie, te z tej samej klasy muszą tam być, a nie w losowych komórkach. Tak samo, jeśli masz kilka tabel w tym samym arkuszu kalkulacyjnym, jeśli określone dane odpowiadają tabeli, muszą w niej pozostać.

Musi tak być, ponieważ stosując reguły, musisz wybrać obszar, w którym znajdują się dane do modyfikacji formatu, a Excelowi będzie łatwiej, jeśli zostaną pogrupowane.

Mają podobne kryteria (cyfry lub litery)

Kryterium, reguła lub warunek do ustalenia musi być zgodny z danymi znalezionymi w komórkach, czyli jeśli chcesz zmienić format po warunkowym liczbowym, komórki muszą mieć liczby i to samo dotyczy wielkości liter ; w przeciwnym razie program Excel nie będzie w stanie rozpoznać polecenia i dlatego w ogóle niczego nie zmieni.

Jak automatycznie zmienić kolor komórki w programie Excel?

Po uporządkowaniu i uporządkowaniu wszystkich danych, pierwszą rzeczą, którą zrobisz, jest wybranie tych, które ucierpią zmiana mrówczanu, czy to cały wiersz, kolumna, czy ich kombinacja. Teraz przejdź do „Strona główna” > „Style” > „Formatowanie warunkowe” > „Nowa reguła” lub „Zarządzaj regułami”.

W nowym oknie dialogowym wybieramy opcję „Formatuj tylko komórki zawierające” i tutaj ustalisz warunki według wartości, tekstu, dat, błędów, bez błędów i wybierzesz format, jeśli zmienisz kolor komórki, zmienisz kolor tekstu i jego styl.

automatyczna zmiana koloru komórki w programie Excel

Zgodnie z tekstem

Po wybraniu tej opcji będziemy mogli zmienić kolor w komórce zgodnie z tekstem zaczynającym się od konkretna literaże się kończy, że zawiera i że nie zawiera, w okienku, które jest tuż obok określimy powyższe, a gdy określimy format i wszystko, klikamy „Akceptuj” lub „Zastosuj” i zmiana zostanie dokonana we wszystkich tych komórkach, które spełniają naszą regułę.

W przypadku, gdy chcemy zmienić tę regułę tekstową na inną, w opcji „Zarządzaj regułami” możemy dokonać odpowiedniej edycji, stąd istnieje również alternatywa do usunięcia lub dodania nowych warunków.

W zależności od wartości

Jeśli są to liczby, to wybraną przez nas opcją będzie „wartość komórki”, a obok będziemy mieli do wykonania czynność: pomiędzy, nie pomiędzy, równe, nie równe, większe niż, mniejsze niż, większe lub równe i mniejsze niż lub równe. W tym sensie musisz być znacznie bardziej szczegółowy niż w poprzednim przypadku, a następnie określić odpowiednie wartości.

Po ustaleniu wszystkiego, w tym formatu, proces jest taki sam, zanim wybierzesz komórki, zastosujesz swoją regułę, a wszystkie spełniające twój warunek zmienią swój format.

dołącz do naszego kanału telegram