Skip to content

Jak sprawdzić, ile pamięci RAM obsługuje mój komputer?

25 de listopad de 2022

Czy masz komputer i z jakiegoś powodu chcesz wiedzieć, jaka jest jego pojemność pamięci RAM? Cóż, nie jest to błaha kwestia, biorąc pod uwagę, że w efekcie pamięć RAM będzie stanowić pojemność komputera do radzenia sobie z kilkoma zadaniami jednocześnie, a zatem im jest ona większa, tym będzie większa. moc w danym momencie komputera.

Z tego powodu, Jeśli chcesz wiedzieć, jaką pamięć RAM obsługuje Twój komputer, zalecamy dalsze czytanie.

Ile pamięci RAM obsługuje mój komputer?

Cóż, przede wszystkim musimy powiedzieć, że istnieje kilka sposobów sprawdzenia, ile pamięci RAM może obsłużyć nasz komputer, z których pierwszym jest przeczytaj instrukcję obsługigdyż w ten prosty sposób uzyskamy o nim podstawowe informacje.

Oczywiście, jeśli go nie zachowałeś, nie możemy tracić z oczu tego faktu Istnieje wiele aplikacji, które zostały specjalnie opracowane, aby oferować nam wszystkie informacje zarówno o sprzęcie, jak i oprogramowaniu naszego komputera.. Mogą one współpracować zarówno z komputerami stacjonarnymi, laptopami itp.

Wśród tych aplikacji, chociaż, jak powiedzieliśmy, jest ich wiele, wierzymy, że bez wątpienia jednym z najlepszych jest Crucial, który w rzeczywistości nie wymaga ładowania, ponieważ możemy z niego korzystać bezpośrednio online. Ta firma, słynąca z dysków twardych i pamięci RAM, udostępnia użytkownikom tę usługę, która powie nam, ile pamięci RAM może obsłużyć komputer.

Aby odwiedzić tę witrynę, wystarczy wejść w ten link, a gdy to zrobisz, Przejdź do sekcji Pamięć, aby udostępnić opcję Skaner systemu. Następnie pojawi się plik o nazwie CrucialScanner.exe, który po uruchomieniu dostarczy nam wszystkich danych na jego temat.

Dowiedz się, ile wynosi maksymalna pamięć RAM dla twojego komputera

Gdy system zakończy przeprowadzaną analizę, pojawi się nowy ekran, w którym pokaże nam, ile pamięci RAM jest w stanie go obsłużyćponad to, co masz w tej chwili.

Można to przeczytać w sekcji Maksymalna pamięć, co jak wspomnieliśmy, jest maksymalnym limitem pamięci RAM, jaką możemy mieć na naszym komputerze. Poza tym powinieneś wiedzieć, że aby skorzystać z ważniejszej pamięci RAM, będziesz musiał wziąć pod uwagę bity systemu operacyjnego, ponieważ w przeciwnym razie wszystko będzie bezużyteczne.

Ile pamięci RAM może obsłużyć Twój komputer teraz, gdy znasz sztuczkę, aby się tego dowiedzieć?

dołącz do naszego kanału telegram