Skip to content

Jak przetestować pamięć RAM mojego komputera lub telefonu komórkowego? -Pełna weryfikacja

8 de styczeń de 2022

Jeden z podstawowych i bardzo ważnych utworów, aby mogli obsługiwać komputery, telefony, tablety i inne ekwipunek to pamięć RAM. Podobnie pamięć ta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego z tych zespołów, aby zapewnić ich dobrą pracę.

Teraz wiele razy nie mamy wiedzy o ilości pamięci RAM jaką posiada nasz sprzęt i dlatego w tym artykule nauczymy Cię jak to zrobić przetestuj pamięć RAM swojego komputera lub telefonu komórkowego.

Jaka jest funkcja pamięci RAM w sprzęcie cyfrowym?

Przede wszystkim musimy znać dokładną koncepcję tego, czym jest pamięć RAM, a prawda jest taka, że ​​jest to główna pamięć komputera lub urządzenia, w którym jest osiągana tymczasowo przechowuj informacje programów, które są na komputerze i są używane. Podobnie pamięć ta znajduje się zarówno w komputerach, jak i telefonach komórkowych oraz innych urządzeniach, które muszą rezerwować informacje lub dane.

Z drugiej strony pamięć RAM charakteryzuje się tym, że różni się od innych typów pamięci, które ma urządzenie, ponieważ z jednej strony ma dużą prędkość, a ponadto dane, które są przechowywane, są tylko tymczasowo. Oznacza to, że w momencie wyłączenia komputera lub telefonu i ponownego włączenia, być może dane, które zostały zapisane, już się nie spotykają.

Tak więc funkcją pamięci RAM w różnych urządzeniach cyfrowych jest pomoc w uzyskaniu lepszej wydajności i szybkości działania. Co więcej, zapewnienie tymczasowego przechowywania w celu zarezerwowania danych aplikacji, które są w urządzeniu, a następnie zostaną automatycznie debugowane.

Dlaczego tak ważna jest znajomość pamięci RAM swoich urządzeń?

Jedną z cech, które musimy wziąć pod uwagę przy zakupie lub zakupie urządzenia, jest pamięć RAM. Innymi słowy, przy zakupie urządzenia najważniejsza będzie informacja, ponieważ jeśli nie zostanie zakupione urządzenie o dobrej pojemności pamięci RAM, nie będzie ono w stanie działać w najlepszy sposób, tak jak byśmy sobie tego życzyli. Ponieważ obecnie szukamy urządzeń, które są szybkie i kluczowym elementem dla szybkości jest pamięć RAM.

Z drugiej strony pojawia się coraz więcej nowych wersji pamięci RAM, które zaczynają się od 1 pamięci RAM, co jest bardzo dobre, ponieważ wiele aplikacji i programów obecnie zwiększa wagę pobierania i zajmuje znacznie więcej miejsca. Więc im więcej pamięci RAM, im lepsza wydajność Twojego urządzenia, z tego powodu musisz znać pamięć RAM swoich urządzeń.

Jak możesz określić, ile pamięci RAM ma twój komputer?

Tutaj nauczymy Cię, jak sprawdzić, ile pamięci RAM ma Twój komputer w systemie Windows lub MacOS. Pamiętając, że ta pamięć, która ma swobodny dostęp, oferuje, że system operacyjny Windows lub MacOS używa jej jako pamięci roboczej, dzięki czemu procesor komputera i programy może tymczasowo zdeponować w nim dane. Dzięki temu dysk twardy nie jest zajęty, a komputer może działać dobrze.

trzymaj barana

Jeśli masz komputer z systemem Windows

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby dowiedzieć się, ile pamięci ma Twój komputer z systemem Windows, jest wejście do opcji menu konfiguracji znajdującej się w ikona Windows w lewym dolnym rogu ekranu. Tam musisz wejść, a następnie pojawi się wyskakujące okienko z większą liczbą opcji.

Po otwarciu wyskakującego okna głównego menu konfiguracji należy kliknąć opcję „System”, która pojawia się jako pierwsza w oknie i zawiera obraz lub ikonę laptopa. Już wpisane w tej opcji, będziesz musiał dostęp w opcji „O” który znajduje się w lewej kolumnie na końcu.

Po wejściu w tę opcję otrzymasz informacje, których szukasz, ile pamięci RAM ma twój komputer Znajduje się w sekcji „Zainstalowana pamięć RAM” a poza tym znajdziesz więcej informacji o swoim komputerze.

Mając MAC

Aby dowiedzieć się, ile pamięci RAM ma Twój Mac, musisz wejść do menu Apple z ikoną jabłka, a następnie kliknij opcję „O tym Macu” znaleziona jako pierwsza opcja w menu. Później będziesz musiał wejść do sekcji „Pamięć”, która pojawia się w zakładce „Przegląd”, a poznasz pamięć RAM, którą ma Twój Mac.

Jakie kroki należy wykonać, aby zweryfikować pamięć RAM telefonu komórkowego?

Jeśli chcesz poznać dokładną ilość pamięci RAM, jaką ma Twój telefon komórkowy, z systemem Android lub iOS, będziesz musiał wykonać kilka kroków, których nauczymy Cię poznawać te informacje.

ile pamięci RAM ma twój telefon komórkowy?

Za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android

W telefonach z systemami Android zwykle trudno jest ustalić ile ma pamięci RAM, ponieważ niektóre nie mają sekcji „O telefonie” w menu konfiguracji, jednak nie jest trudno poznać te informacje i tutaj Cię nauczymy .

Co należy zrobić, to wejść w ustawienia, a następnie Szukaj sekcja „Przechowywanie”, w którym musisz wejść i tam znajdziesz informacje, których szukasz, dotyczące ilości pamięci RAM, którą ma Twój telefon z Androidem.

Na urządzeniu z systemem iOS

Zwykle urządzenia z systemem iOS mają tylko pamięć wewnętrzną i umożliwiają dodanie pamięci zewnętrznej, takiej jak urządzenia z Androidem korzystające z karty SD, więc będzie to łatwe. znajdź ilość pamięci RAM w.

  1. Wejdź do menu ustawień.
  2. Wybierz opcję „Ogólne”.
  3. Następnie wybierz „Przechowywanie iPhone’a”.