Skip to content

Jak sprawdzić Fire Stick pod kątem złośliwego oprogramowania i co robić w takich przypadkach?

14 de wrzesień de 2021

Obecnie nasze urządzenia elektroniczne narażone są na straszne i katastroficzne wirusy, które uniemożliwiają prawidłowe funkcjonowanie sprzętu i przyprawiają o ból głowy jego użytkowników.

Żaden z nich nie jest wolny od ataku tych wirusów i okazuje się, że nawet wspaniały Fire Stick może sobie z nimi poradzić. Na szczęście na Look How It’s Done wiemy, jak pozbyć się tego problemu, a dziś nauczymy Cię, jak to zrobić sprawdź, czy Fire Stick ma złośliwe oprogramowanie i co zrobić w takich przypadkach.

Jakie problemy powoduje infekcja wirusowa na Fire Stick?

Wirusy mogą powodować różne problemy, często zależy to od systemu operacyjnego naszego Smart TV, tak samo jak czasami ma to wpływ, gdy ktoś zaatakował nasze urządzenie.

Na telefonach komórkowych i komputerach, mają tendencję do posiadania ograniczeń w programach, niszczenie plików lub utrudnienia w ich załadowaniu m.in. Jednak w przypadku Fire Stick obecność złośliwego oprogramowania występuje wyłącznie na dwa sposoby:

Powolność urządzenia

Każda czynność wykonywana na urządzeniu staje się bardzo powolna. Odtworzenie treści wymaga czasu. Wyszukiwanie trwa dłużej. Podczas przeglądania menu blokuje się i nie ładuje.

Może to być również wynikiem złe połączenie internetowe, ale musisz się upewnić, że tak jest, w przeciwnym razie oznacza to, że urządzenie pada ofiarą wirusa.

Blokady i zamrażanie

Jeśli odtwarzanie nagle się zawiesi lub zawiesi, urządzenie przegrzewa się lub samoczynnie uruchamia się ponownie, mamy też do czynienia ze złośliwym oprogramowaniem.

Jak poznać wersję urządzenia?

Aby poznać wersję Fire Stick, wystarczy sprawdzić urządzenie. Zacznijmy od całkowitego odłączenia, upewniając się wcześniej, że jest wyłączyć, aby uniknąć kłopotów.

Mając go w rękach, wystarczy spojrzeć na spód (w przeciwieństwie do tego, na którym znajduje się logo Amazona), aby odkryć model i wersję Fire Sticka, który posiadamy.

Informacje te możemy również znaleźć pod adresem pudełko, w którym przychodzi lub na fakturze; które są dostarczane do nas w sklepie w momencie zakupu.

Procedura wyszukiwania złośliwego oprogramowania z ustawień

Aby dowiedzieć się, czy Smart TV ma wirusa, musimy zacząć wejście do konfiguracji. Stamtąd możemy aktywować skaner zintegrowany z Amazon Fire Stick w celu wyszukiwania wirusów, które włamują się do systemu.

Zacznijmy od zlokalizowania się w menu urządzenia i zlokalizowania obszaru Urządzenia i kontynuuj, aż opcje programistyczne.

Znajdziemy oba aplikacje z nieznanych źródeł jak Debugowanie ABD a my je aktywujemy, aby przeprowadzić wyszukiwanie i czyszczenie złośliwego oprogramowania, które ma telewizor.

Jak przywrócić ustawienia fabryczne Fire Stick?

Innym możliwym rozwiązaniem problemu błędów, które uniemożliwiają nam korzystanie z Amazon Prime, Netflix, Spotify i innych usług na naszym Smart TV, jest zresetuj Fire Stick do ustawień fabrycznych.

Aby to zrobić, musimy przejść do ustawień w górnej części ekranu i wybrać w My Fire TV. To bezpośrednio pokaże nam ekran do ponownego uruchomienia lub zresetuj do ustawień domyślnych.

Dzięki temu nie tylko zostaną rozwiązane awarie, ale również usunięte zostaną dane logowania i skonfigurowane przez nas preferencje użytkowania. Niemniej jednak warto, jeśli Fire Stick zostanie wyczyszczony.

jak zresetować ustawienia fabryczne na ognistym kiju?

Jaka jest najlepsza aplikacja innej firmy do skanowania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania?

Możemy również skorzystać z Programy innych firm do skanowania i usuwania złośliwego oprogramowania obecny na Ognistym Kiju. Zwykle musimy skonfigurować Fire TV, aby zaakceptować te aplikacje.

Ponownie przechodzimy do ustawień, a stamtąd do My Fire TV. Na tym samym ekranie, który daje nam możliwość zresetowania konfiguracji, znajdziemy Opcje dla programistów i musimy aktywować ten, który pozwala nam instalować aplikacje niewiadomego pochodzenia.

Bezpieczeństwo Norton

Norton Security to najlepsza opcja opracowana przez strony trzecie, którą możemy zainstalować w celu wykrywania złośliwego oprogramowania. Dba nie tylko o pozbyć się w czasie rzeczywistym wirusów atakujących nasze urządzeniechroni nas również przed kradzieżą tożsamości i optymalizuje działanie narzędzi zespołowych.