Skip to content

Jak sprawdzić, czy Twoje sterowniki są aktualne w systemie Windows 10?

14 de grudzień de 2021

Technologia komputerowa jest stale odnawiana i aktualizowana, przynosząc ze sobą nowy sprzęt i oprogramowanie. Aby stworzyć pomost między obydwoma komponentami i zapewnić optymalne działanie sprzętu, jest to wymagane mieć zainstalowane najnowsze sterowniki. Jak sprawdzić, czy sterowniki są zaktualizowane w systemie Windows 10?

Sterowniki odgrywają bardzo ważną rolę w działaniu Twojego komputera, dlatego wygodnie jest, abyś wiedział, jak rozróżnić odpowiednie sterowniki dla Twojego urządzenia, jak sprawdzić dostępne aktualizacje i jak aktualizować je do najnowszej wersji, ręcznie lub automatycznie.

Jak sprawdzić, czy sterowniki nie są obsługiwane?

Sterowniki lub kontrolery są niezbędne dla wszystkich funkcji komputera, ponieważ utrzymują integrację między fizycznymi i komputerowymi komponentami systemu. Każdy spełnia określone funkcje, od sterowania dźwiękiem i obrazem, po łączenie z siecią i innymi urządzeniami. Niemniej jednak, nie wszystkie sterowniki są uniwersalnie kompatybilne.

Podczas gdy niektóre ogólne sterowniki są zgodne z większością komputerów, inne wymagają określonych sterowników, które są produkowane bezpośrednio przez producenta. Podczas instalowania sterowników na komputerze należy zadbać o to, aby: kompatybilny z twoim systemem operacyjnym lub mogą wystąpić błędy wydajności.

Aby to sprawdzić, możesz użyj narzędzia „Weryfikator sterowników” dostarczane przez Windows 10. Wystarczy otworzyć konsolę poleceń i wpisać „weryfikator”; Natychmiast zostanie przeprowadzona weryfikacja zgodnie z parametrami określonymi w interfejsie graficznym. System uruchomi się ponownie, aby zakończyć sprawdzanie sterowników i wyświetlić wyniki po zakończeniu.

Jak sprawdzić aktualizacje swoich sterowników?

Nawet jeśli tester wykaże, że Twój komputer ma wszystkie poprawne sterowniki i nie ma problemu z kompatybilnością, musisz zawsze pamiętać, że sterowniki są aktualizowane od czasu do czasu dostosować się do nowych systemów. Dlatego powinieneś sprawdzić, czy masz najnowszą wersję każdego sterownika.

istnieć dwa sposoby sprawdzenia wersji sterownika który reprezentuje każdy terminal i żaden z nich nie wymaga innych programów; opierają się wyłącznie na narzędziach systemu operacyjnego. Dzięki tym opcjom będziesz mógł zweryfikować aktualizacje sterowników w systemie Windows 10 i sprawdzić, czy wszystkie sterowniki są aktualne.

Z oknami

System operacyjny Windows 10 ułatwia aktualizację sterowników za pomocą „Windows Update”, a wbudowany kreator, który przeprowadza regularne sprawdzanie aktualizacji z oficjalnych źródeł. Dzięki temu narzędziu, które możesz skonfigurować w „Panelu sterowania”, będziesz otrzymywać powiadomienia za każdym razem, gdy dostępna jest aktualizacja sterownika do pobrania.

administrator urządzenia

Korzystanie z menedżera urządzeń

Zasobem ręcznym do sprawdzania aktualizacji sterowników jest „Administrator urządzenia”. Ten interfejs graficzny umożliwia przeglądanie wszystkich terminali na komputerze i przeglądanie ich właściwości indywidualnie, skąd można sprawdzić sterowniki, aby uzyskać ich najnowsze wersje.

Na co należy zwrócić uwagę podczas weryfikacji kierowców?

Sterowniki są dość delikatnym elementem, który może znacząco zmienić wydajność twojego komputera; dlatego jest podatne na błędy podczas aktualizacji. Jednym z najczęstszych przykładów jest niebieski ekran systemu Windows spowodowany problemem ze sterownikiem.

To wymaga tego precyzyjne środki ostrożności w momencie weryfikacji sterowników i ich aktualizacji. Niezależnie od tego, czy aktualizacje przeprowadzasz ręcznie, czy za pomocą kreatora, weź pod uwagę dwie podstawowe wskazówki, aby uniknąć konfliktów systemowych podczas odnawiania sterowników komputera.

Unikaj masowo

Ze względu na dużą liczbę komponentów i terminali, które składają się na komputer, nie zaleca się masowej ręcznej aktualizacji sterowników, czyli unikaj instalowania sterowników wsadowych. Jeśli zamierzasz przeprowadzić aktualizację ręczną, pobierz poszczególne pliki dla każdego sterownika z oficjalnej strony producenta lub innego zaufanego źródła.

Przywróć w przypadku błędów

Nawet automatyczne aktualizacje mogą prowadzić do błędów systemowych, które mogą poważnie uszkodzić komputer. Aby uniknąć utraty informacji, możesz użyć narzędzi systemowych, aby Utworzyć punkt przywracania’, który umożliwia ręczne przywrócenie systemu do stanu sprzed aktualizacji w przypadku wystąpienia błędów.

Jak automatycznie zaktualizować sterownik?

Aby uniknąć martwienia się o stan sterowników lub wybór odpowiednich dla komputera, możesz: zaplanować automatyczne aktualizacje. W ten sposób okresowa kontrola będzie wykonywana w tle, a aktualizacje zostaną zainstalowane bez konieczności jakiejkolwiek interwencji.

Do przeprowadzenia tych procesów są różni asystenci, z których najbardziej podstawowe jest narzędzie Windows Update. Oferta innych programów stron trzecich bardziej rozbudowane interfejsy i bardziej rozbudowane bazy danych na bieżąco aktualizować wszystkich kierowców.

W identyfikatorze kierowcy

Dzięki niezwykle prostemu interfejsowi narzędzie Drive Identifier jest jednym z najbardziej zaawansowanych i łatwych w użyciu zasobów aktualizacji sterowników. Ma drobiazgowe techniki wyszukiwania sterowników, które zapewniają najnowsze wersje wszystkich sterowników na komputerze bez wyjątku. Tylko instaluj, skanuj i aktualizuj automatycznie.

wskrzeszony kierowca

Użyj Driver Reviver

Oprogramowanie Driver Reviver zostało zaprojektowane tak, aby sprawdź stan sterowników na swoim komputerze, wykonując częste skanowanie komputera, aby być na bieżąco z najnowszymi wersjami sterowników. Priorytetowo aktualizuj te, które są starsze, a znalezienie odpowiedniej wersji do aktualizacji zajmuje tylko kilka sekund.

Od Driver Booster

Jedno z najbardziej kompletnych narzędzi do aktualizacji sterowników. Nie tylko skanuje i sprawdza Twój sprzęt, ale także pokazuje dostępne źródła aktualizacji sterowników, rozwiązywać problemy z wydajnością i zoptymalizuj wydajność swojego komputera. Pobierając Driver Booster, nigdy nie będziesz musiał się martwić o ponowne zaktualizowanie sterowników.

dołącz do naszego kanału telegram