Skip to content

Jak sprawdzić, czy mój Samsung Galaxy J2 ma czujnik zbliżeniowy, podczerwieni, magnetometr i żyroskop?

13 de czerwiec de 2022

Samsung Galaxy J2 to bez wątpienia jeden ze smartfonów, które Najlepiej sprzedała się koreańska firma Samsung na całym świecie w ostatnich miesiącach i dlatego ogromna liczba użytkowników jest zainteresowana tym, aby móc jak najlepiej wykorzystać swój telefon komórkowy, a tym bardziej, gdy znają jego zalety w porównaniu z innymi telefonami komórkowymi.

Pierwszą rzeczą, którą musimy w tym względzie powiedzieć, jest to, że Samsung Galaxy J2 stał się przede wszystkim opcją Ceniony ze względu na bardzo dobry stosunek jakości do cenydlatego postaramy się udzielić Ci pewnych informacji na ten temat.

Dzieje się tak, że choć Samsung Galaxy J2 to bardzo dobry smartfon, jak wielu z nas wie z własnego doświadczenia, smartfony z biegiem czasu dodają nowe funkcje, zaczynając od high-endowych, a kończąc na low-endowych. te.

Z tego powodu wielu użytkowników często chce wiedzieć, czy Samsung Galaxy J2 ma żyroskop, który już przeanalizowaliśmy, lub w tym konkretnym przypadku, czy Samsung Galaxy J2 ma magnetometr.

Oczywiście wiemy, że niezależnie od tego, czy mówimy o Samsungu Galaxy J2, czy jakimkolwiek innym smartfonie i jego czujnikach, wielu nie wie, co specyficzna praca magnetometrui z tego powodu postaramy się podać kilka informacji, które należy wziąć pod uwagę w tym zakresie.

Musimy przede wszystkim powiedzieć, że magnetometr to czujnik zdolny do pomiaru siły i kierunku pola magnetycznego, działający w sposób podobny do tego, jaki oferują wagi.

Jakie są funkcje magnetometru w Samsung Galaxy J2

Prawda jest taka, że ​​chociaż wspomnieliśmy o tradycyjnym zastosowaniu magnetometrW ten sam sposób musimy zaznaczyć, że na telefonach komórkowych działa to zupełnie inaczej, ponieważ w zasadzie służy do włączania i wyłączania telefonu komórkowego, gdy zetknie się z etui.

Jasne, na pewno je znasz pełne okładki lub etui które sprawiają, że smartfon włącza się, gdy je otwieramy, podczas gdy oni wyłączają go dokładnie w momencie, gdy je zamykamy, po to jest ten czujnik.

Inne funkcje, jakie spełnia magnetometr w telefonie komórkowym, mają związek bezpośrednio ze smartwatchami, a dzięki temu czujnikowi mamy również możliwość uzyskania telefon jest również wykrywaczem metaluco w większości przypadków jest niezwykle przydatne.

Wielu użytkowników, zwłaszcza inżynierów lub tych, którzy mają obawy w tym zakresie, używa swoich telefonów komórkowych z magnetometrem, aby wykryć, czy są kable za ścianą lub czy są instalacje elektryczne w określonym miejscu.

Po tym wszystkim, co powiedzieliśmy, jesteśmy pewni, że w końcu będziesz chciał wiedzieć, czy Twój smartfon ma czujnik magnetometru, a prawda jest taka, że ​​poza specyfikacją techniczną urządzenia, na szczęście w sklepie Google Play jest aplikacja, która rozwiąże wszystkie nasze wątpliwości.

Mówimy o zwany Sensor Box, specjalnie opracowany, abyś mógł rozwiązać te problemy w sekundę i wiedzieć, czy masz w telefonie magnetometr.

Jak sprawdzić, czy mam uszkodzony czujnik zbliżeniowy w Samsung Galaxy J2?

Aby dowiedzieć się, czy masz uszkodzony czujnik zbliżeniowy, musisz zrób test ewaluacyjny. Ten test polega na poznaniu, czy jest jakiś problem z jego działaniem. Jak to robimy? Zwróć uwagę na następujące kroki. Test polega na zabraniu sprzętu i wejściu do wewnętrznego menu, tak aby był to ten sam telefon komórkowy, który daje nam odpowiedź, której szukamy.

test czujnika zbliżeniowego na samsung galaxy j2

Osiąga się to poprzez naciśnięcie aplikacji w telefonie, a następnie należy nacisnąć następujące klawisze: *#0*# i wybierz opcję CZUJNIK.

Gdy to zrobisz, zbliż rękę do miejsca, w którym znajduje się czujnik, jeśli jest umieszczony w kolorze zielonym i oprócz wszystkiego, co wibruje, możemy zinterpretować, że czujnik zbliżeniowy działa poprawnie.

Dlatego jeśli ekran zmieni kolor na zielony i stale wibruje nie musisz wyciągać ręki, możemy wywnioskować, że telefon ma problem lub fizyczne uszkodzenie do naprawy.

Czy masz magnetometr? Galaktyka J2 lub jakikolwiek inny telefon komórkowy, który posiadasz?

dołącz do naszego kanału telegram