Skip to content

Jak sprawdzić, czy filmy na Twoim kanale YouTube zostały skradzione? – Przekonaj się

15 de listopad de 2021

Z treściami, które przesyłasz na YouTube możesz zarabiać w zależności od liczby odwiedzin wideo. Opublikowanie filmu, który nie należy do Ciebie, ale zawiera inne treści, zostanie uznane za naruszenie praw autorskich. Bardzo ważne jest, aby tak jak inni ludzie nie pozwalali niektórym korzystać z tworzonych przez nich filmów, tak i ty bronisz swoich treści.

Aby obronić swoje treści, musisz tylko dowiedzieć się, czy Twoje filmy z YouTube zostały skradzione. Następnie będziemy pokazując, jak to sprawdzić, jakie jest najlepsze narzędzie do sprawdzania, czy film został skradziony i co zrobić, jeśli ktoś inny ukradł jeden z Twoich filmów w YouTube.

Dlaczego tak ważne jest, aby sprawdzać, kto udostępnia Twoje filmy w YouTube?

Przed sprawdź czy Twoje filmy z YouTube zostały zduplikowane konieczne jest, aby doradzić sobie zachowanie pewnej kontroli nad udostępnianiem filmów. Taka rzecz jest bardzo potrzebna z co najmniej trzech powodów:

Twoje filmy są Twoją własnością

Kto wydał czas, wysiłek i kreatywność to byłeś Ty w momencie tworzenia filmu. Każda z przedstawionych w nim rzeczy należy do Ciebie.

Treść Twoich filmów musi zostać zgłoszona do roszczenia

Ponieważ nikt nie pomógł Ci w tworzeniu filmu, możesz zgłosić do niego roszczenie. Skarga w YouTube zostanie dokładnie zbadana. Jeden raz zidentyfikuj się, że naprawdę jesteś właściciel tego filmu Suwaki na platformie automatycznie pobiorą wideo z kanału YouTube innej osoby.

Oczywiście ten rodzaj procesu ma zastosowanie tylko na platformie YouTube, ponieważ tylko tam na filmach można zarabiać. W przypadku, gdy ktoś pobierze Twój film z YouTube i opublikuje go w sieci społecznościowej, nie ma się czym martwić. Media społecznościowe nie pozwalają na zarabianie na treściach, jeśli nie masz zweryfikowanego konta.

Jeśli dana osoba ma zweryfikowane konto, będziesz musiał zgłosić treść. Aby uniemożliwić innym osobom udostępnianie Twojego filmu, możesz utworzyć całkowicie bezpośredni link. To też robię możesz zwiększyć wizyty które otrzymują Twoje filmy z kanału YouTube.

Zyski należy czerpać z Ciebie

Kiedy liczba reprodukcji Twojego filmu na kanale YouTube wzrośnie, będziesz mógł cieszyć się wszystkimi zyskami, a to dzięki Twojej ciężkiej pracy przy tworzeniu filmów. Tylko Ty powinieneś cieszyć się tymi zarobkami, z tego powodu nigdy nie powinieneś wychodzićr niech nikt nie kopiuje twoich treści i opublikuj jako swój własny.

Jakie jest najlepsze narzędzie, aby dowiedzieć się, czy Twoje filmy zostały skradzione?

youtube z urządzenia Apple

Na platformie YouTube znajdują się tysiące filmów, więc nie możesz przeglądać jeden po drugim, kanał po kanale, aby sprawdzić, czy ktoś skopiował jeden z Twoich filmów. Istnieje narzędzie, które znacznie ułatwia tego typu pracę, program nazywa się Copyright Match Tool.

Narzędzie dopasowywania praw autorskich

Za pomocą narzędzia Copyright Match Tool będziesz przeglądać filmy pasujące do Twoich filmów. To jest coś, co może użyć osoby, które mają kanał na YouTube w przypadku, gdy natkną się na film, który jest identyczny lub bardzo przypomina jeden z Twoich obiektów. Mogą poprosić o usunięcie takiego filmu z powodu pewnego naruszenia praw autorskich.

To narzędzie pomaga szybko wyświetlać wszystkie rodzaje dopasowań do Twojego filmu jako innych filmów w YouTube. Co najlepsze, jeśli natkniesz się na film, który w pewnym stopniu przypomina Twój własny, wybierzesz rodzaj działania.

Aby skorzystać z tego narzędzia, przejdź do YouTube Studio, poszukaj opcji „Prawa autorskie”, a następnie przejdź do gdzie jest napisane zbiegi okoliczności. Po wyświetleniu każdego z dopasowanych filmów wideo jako innych możesz wykonać kilka kroków.

Co możesz zrobić, jeśli zawartość Twoich filmów w YouTube została zduplikowana?

osoba oglądająca wideo w aparacie

Narzędzie oferowane przez YouTube identyfikuj prawa autorskie z innymi filmami, udostępnia co najmniej trzy opcje. Te trzy opcje to „Archiwizuj”, „Poproś o usunięcie” i „Skontaktuj się z właścicielem kanału”. Zobaczmy, co pociąga za sobą każda z tych opcji:

plik

Jeśli zauważysz, że dopasowań do jednego z Twoich filmów jest niewiele, wybierz opcję archiwizacji, aby usunąć to dopasowanie z powiadomień na swoim kanale. Czasami niektóre filmy mogą wyglądać podobnie do innych. I nie musi to oznaczać, że druga strona chciała skopiować Twoje treści, ale ze względu na rzeczy w życiu okazało się, że jest prawie tak samo.

Poproś o usunięcie

Gdy film wideo zostanie poproszony o usunięcie, organy regulacyjne pozwolą Ci przesłać roszczenie o usunięcie filmu wideo innej osoby z jej kanału. Po przesłaniu tego prośba o usunięcie filmu Nie zostanie to zrobione natychmiast, ale najpierw zostanie przeprowadzona kontrola, a drugi film z Twojej nieruchomości zostanie zachowany, aby sprawdzić, czy to prawda, że ​​jest podobny.

Porozmawiaj z właścicielem kanału

Jedną z opcji najczęściej wybieranych przez osoby, które napotykają na tego typu problemy, jest: komunikować się z właścicielem kanał. Komunikując się z właścicielem kanału za pośrednictwem wiadomości e-mail, możesz porozmawiać z daną osobą, aby dowiedzieć się, dlaczego skopiowała Twój film. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to zmienić prywatność swoich filmów, aby osoby, które je ukradły, nie mogły ich zobaczyć.

Jak rozwiązać Twój przypadek powielania treści w YouTube?

Najlepszym sposobem na śledzenie tego typu rzeczy jest zawsze odwiedzanie YouTube Studio i sprawdzanie menu praw autorskich przy meczach. Tam każdy mecz zostanie wyświetlony masz inne filmy z Twoimi filmami, a będziesz wiedział, czy ktoś kopiuje Twoje treści.

dołącz do naszego kanału telegram