Skip to content

Jak spersonalizować swój kanał YouTube i uczynić go bardziej profesjonalnym? – Pomocne wskazówki

14 de Listopad de 2021

Aby przyciągnąć nowych odbiorców i dodać subskrybentów do swojego kanału YouTube, nie wystarczy tworzyć wysokiej jakości treści. Istnieją narzędzia, które pozwolą Ci dostosować widok Twojego kanału na platformie do: oferują większą atrakcyjność wizualną i bardziej profesjonalny wygląd tym, którzy go odwiedzają. Każdy aspekt jest ważny i możesz edytować każdą sekcję według własnego uznania, postępując zgodnie z kilkoma prostymi instrukcjami.

Jak dostosować stronę główną swojego kanału?

Jednym z pierwszych wrażeń, jakie odczuwa użytkownik odwiedzający Twój kanał, jest wygląd jego strony głównej. Właściwa konfiguracja strony głównej może zwiększyć liczbę subskrybentów i generować większą liczbę odwiedzin.

Wybierz główny film

Główny film będzie odtwarzany automatycznie za każdym razem, gdy użytkownik odwiedzi Twój kanał na platformie YouTube. Możesz wyróżnić dowolny z filmów opublikowanych na swoim kanale, ale weź pod uwagę jego popularność. Może to być odzwierciedleniem wrażliwości odbiorców i zrobi dobre pierwsze wrażenie.

Aby wybrać film jako główny, należy wejść do sekcji „Twój kanał” po zalogowaniu się do serwisu YouTube, a następnie wybrać opcję „Dostosuj kanał”. Dostęp do tego menu można również uzyskać, przechodząc do platformy edycji YouTube Studio i wybierając pole „Personalizacja” w lewym panelu.

Teraz w polu oznaczonym jako „Projekt” musisz przejść do sekcji „Polecany film dla subskrybentów” i wybrać opcję „Dodaj”. Tam, będziesz musiał wybrać film, który chcesz wyróżnić dla Twoich subskrybentów; aby potwierdzić, wybierz pole „Opublikuj”.

Wybierz kategorie, które chcesz wyświetlić

Na głównej stronie Twojego kanału możesz zdefiniować do 12 różnych kategorii, który pomoże Ci poprowadzić użytkowników przez różnorodne treści, które opublikowałeś na platformie. Aby utworzyć sekcje na swoim kanale, musisz przejść do sekcji „Dostosuj kanał” w sekcji „Twój kanał” w YouTube; lub po prostu otwierając opcję „Personalizacja” w YouTube Studio.

Będąc w menu dostosowywania, musisz wybrać sekcję „Projekt” i przejść do sekcji oznaczonej jako „Polecane sekcje”. Tam musisz wybierz opcję „Dodaj sekcję”, aby zdefiniować nowąlub możesz użyć jednego z tych, które są dostępne domyślnie. Następnie wystarczy wybrać filmy, które dodasz do sekcji z opublikowanych treści, i kliknąć pole „Opublikuj”.

Jeśli po utworzeniu sekcji chcesz edytować jej zawartość, musisz podążać tą samą trasą, którą przebyłeś wcześniej, aby utworzyć sekcję, zlokalizuj ją w panelu. Tam należy zaznaczyć trzy pionowe kropki w danej kategorii i wybrać opcję „Edytuj zawartość sekcji”.

Jakie opcje wybrać w zaawansowanych ustawieniach YouTube Studio?

Opcje oferowane przez panel ustawień zaawansowanych YouTube pozwolą Ci zmienić specyfikację Twojego kanału. Aby możesz edytować swój region zamieszkania, słowa kluczowe, które prowadzą użytkownika do znalezienia Twoich treści; jak również pozostałe sekcje, które chcesz.

Aby uzyskać dostęp do menu ustawień zaawansowanych, musisz przejść do platformy edycji YouTube Studio lub przejść do sekcji „Dostosuj kanał” po zalogowaniu się na „Twój kanał” w YouTube; gdzie zostaniesz przekierowany do YouTube Studio.

Tam musisz wybrać opcję „Ustawienia” w lewym panelu, a następnie sekcję „Kanał”. Wreszcie, wybierz pole „Ustawienia zaawansowane” aby wprowadzić żądane zmiany w dostępnych sekcjach, które preferujesz.

dostosuj stronę główną swojego kanału

Odbiorcy kanału

Jest to pierwsza edytowalna sekcja dostępna w panelu ustawień zaawansowanych. Określ odbiorców, do których skierowane są Twoje treści, zwiększy liczbę odwiedzin, ułatwiając przepływ filmów przez platformę YouTube. Musisz być ostrożny, ponieważ ustawienia wprowadzone w tej sekcji będą miały zastosowanie do treści, które już opublikowałeś i które planujesz opublikować.

Teraz musisz wskazać, czy zawartość kanału jest skierowana do odbiorców dziecięcych, czy wręcz przeciwnie, zawartość kanału nie jest stworzona do oglądania przez dzieci. Zaznaczenie pola odpowiadającego każdej opcji, jak uznasz za stosowne.

Automatyczne napisy

Zaawansowane ustawienia w tej sekcji pozwolą Ci aktywować opcję cenzurowania słów, które są uważane za nieodpowiednie w treści wideo. Dzieje się tak, ponieważ rozpoznawanie słuchowe algorytmu YouTube czasami popełnia błędy i potrafi pomylić konwencjonalne wyrażenia z nieodpowiednimi. Możesz aktywować tę opcję, aby uniemożliwić wyświetlanie napisów w takim przypadku.

aplikacja mobilna youtube studio

Jak stworzyć playlistę ze swoimi filmami z YouTube?

Każdy użytkownik może tworzyć playlisty z treściami publikowanymi na YouTube, nawet ci, którzy nie mają konta. Możesz jednak tworzyć playlisty ze swoimi filmami i dodawać je do strony głównej swojego kanału, aby ułatwić odwiedzanie publiczności określonej treści.

Aby to zrobić, po zalogowaniu się na swoje konto YouTube, musisz przejść do każdego z filmów, które chcesz dodać do listy odtwarzania. Teraz pod filmem wybierz pole „Zapisz”, a następnie pole „Utwórz listę”. Będziesz mógł edytować dane listy, wpisując nazwę i czy będzie ona widoczna publicznie.

Aby zakończyć proces, musisz zaznaczyć pole „Utwórz”. Możesz utworzyć tyle list odtwarzania, ile chcesz, ale spróbuj użyć ich do sklasyfikowania treści na swoim kanale i ułatwienia dostępu użytkownikom.