Skip to content

Jak sparować Amazfit Bip U z urządzeniem przez Bluetooth lub Wi-Fi?

25 de październik de 2021

Internet wyróżnia się jako jeden z największych wynalazków, jakich dokonała ludzkość w ostatnich czasach, możliwość łączenia się z kimkolwiek na świecie za pomocą przyniesionego ze sobą komputera nowa wizja społeczeństwa, pracy i gospodarki.

Nie przyszło to samo, ponieważ pojawienie się smartfonów jeszcze bardziej zwiększyło te postępy technologiczne, umożliwiając nam posiadanie urządzeń wielofunkcyjnych wielkości naszych kieszeni.

Dziś możemy się cieszyć niesamowite technologie, takie jak Amazfit Bip U, czyli Smartwatch lub smartwatch z dużą ilością funkcjonalności.

Mogą nam one pomóc w naszym życiu fitness dzięki czujnikom, które monitorować nasz puls, poziom tlenu we krwi, oprócz posiadania czujnika magnetycznego i GPS aby pomóc nam zlokalizować się w dowolnym miejscu, oprócz domyślnych opcji, które zwykle oferują zegarki.

Ile urządzeń można jednocześnie podłączyć do Amazfit Bip U?

Amazfit Bip U wyróżnia się jako doskonałe urządzenie, które nie tylko polega na świadomości tego, jak upływa nasz czas czy funkcji z nim związanych, ale idzie dalej dodanie funkcji, które pozwolą nam usprawnić sposób wykonywania codziennych ćwiczeń i podłącz nasze urządzenia.

Na przykład pozwala monitorować sen, utrzymuje nas alerty o wszelkich powiadomieniach, które mogą wystąpić, z ograniczeniem, że na urządzeniach z Androidem możemy być połączeni tylko z 2 urządzenia jednocześnie, podczas gdy z iOS tylko jeden, jeśli nie jesteśmy w ostatniej aktualizacji.

Jak pobrać Zeep i połączyć Amazfit Bip U z telefonem komórkowym?

Jeśli chcemy połączyć lub zsynchronizować nasz Smartwatch z naszymi urządzeniami lub telefonem komórkowym, najpierw będziemy musieli pobrać niezbędne środki, aby było to możliwe, co możemy uzyskać z Google PlayStore pod nazwą Zeep.

Ta aplikacja pozwoli nam połączyć go z naszym smartfonem, o ile są one kompatybilne, gdzie będziemy musieli tylko znaleźć aplikację w PlayStore i kliknąć Pobierz.

Po pobraniu aplikacji będziemy musieli wykonać następujące kroki aby połączyć Amazfit Bip U z naszym smartfonem:

  • Poszukamy przycisku Dodaj urządzenie i dodamy Smartwatch.
  • Będziemy musieli wybrać, aby je połączyć Kod QR lub nie, ale jako szybsza metoda zdecydowaliśmy się wybrać tę.
  • Gdy kod QR pojawi się w naszym Amazfit Bip U, będziemy musieli tylko umieść kamerę naszego smartfona na smartwatchu i czekaj na rozpoznanie i zatwierdzenie kodu QR.
  • Po tym procesie nasze urządzenia zostaną połączone i będziemy mogli się nimi cieszyć.

Jaka jest procedura synchronizacji z innymi urządzeniami?

Być może będziemy musieli również połączyć nasz Smartwatch z innymi urządzeniami, ale nie mamy pomysłów, jak to zrobić, tutaj przedstawiamy kilka, które mogą Cię zainteresować:

Urządzenie ważące

Niektóre wagi mogą być połączonym przez nasze smartfony do informacji generowanych przez nasz Amazfit Bip U, odbywa się to również za pośrednictwem aplikacji Zeep.

Słuchawka

W przypadku słuchawek, w zależności od modelu, możemy połączyć się przez Bluetooth pobierając specjalną aplikację, która pozwoli nam połączyć naszego Smartwatcha ze słuchawkami bezprzewodowymi.

jak zsynchronizować mój smartwatch z innymi urządzeniami

Czy łączność jest lepsza przez Bluetooth lub Wi-Fi?

Jak wskazano powyżej, Amazfit Bip U wykorzystuje oba typy połączeń do interakcji między różnymi urządzeniami, będący Wi-Fi używany dla wszystkich urządzeń, które współpracują z zegarem za pośrednictwem aplikacji Zeep, oraz Bluetooth dla wszystkich urządzeń bezprzewodowych, które mogą z nim współpracować, takich jak słuchawki.

Najlepsze alternatywy dla Zeepa do sparowania Amazfit Bip U

Jedną z największych zalet tego urządzenia jest jego zdolność do dostarczania informacji interesujących osobom, które chcą rozpocząć lub poprawić swoje życie fitness, z aplikacjami uzupełniającymi usługę, takimi jak:

AmazFit

Ta aplikacja pozwala użytkownikowi mieć wirtualnego asystenta Pomoże zarządzać wszystkimi danymi generowanymi przez Smartwatch ze statystykami poprawy, a także muzyką, która może pomóc w aktywności fizycznej.

Moje dopasowanie

Ze swojej strony Mi Fit to aplikacja opracowana przez Xiaomi, która może zaoferować ulepszenia w naszych szkoleniach, zalecany na podstawie danych wcześniej wygenerowanych przez urządzenie, dodatkowo ułatwiający połączenie z innymi urządzeniami.