Skip to content

Jak śledzić lub śledzić przesyłki wysyłane za pośrednictwem usług pocztowych

14 de kwiecień de 2021

Z pewnością kiedyś wysłałeś paczkę tradycyjną pocztą, ale nigdy nie dowiedziałeś się, kiedy dotrze do miejsca przeznaczenia. Z tego powodu w tym artykule nauczymy Cię jak śledzić lub śledzić przesyłki wysłane za pośrednictwem usługi kurierskiej abyś mógł poznać status swojej przesyłki.

Co to są paczki pocztowe?

Paczki pocztowe to przesyłki zawierające przedmiot, który może zostać wysłany za pośrednictwem usługi pocztowej. Po wysłaniu paczki pocztowe pozostają zapieczętowane, dopóki nie dotrą do Poczta.

Charakterystyka paczek pocztowych

Każda paczka pocztowa musi być zgodna z regulaminem usług pocztowych i posiadać formularz zawierający informacje o odbiorcy, miejscu doręczenia paczki oraz danych osoby, która ją otrzyma.

Paczka pocztowa jest sprawdzana przez firmę pocztową i wysyłana zapieczętowana. Ponadto wspomniany pakiet jest oznaczony rozszerzeniem numer przesyłki które można wykorzystać do śledzenia od miejsca wysyłki do miejsca przeznaczenia.

Jak śledzić lub śledzić przesyłki wysłane za pośrednictwem usługi kurierskiej

Istnieją dwie możliwości śledzenia lub śledzenia paczek wysyłanych za pośrednictwem usługi kurierskiej. Te opcje będą przydatne w zależności od wiedzy, jaką ma klient o trasie, którą będzie podążał wysłana paczka, chociaż nie będzie mógł uzyskać dostępu szczegółowe informacje dotyczące wysyłki.

Kod śledzenia lub „śledzenie kodu”

Jednak w przypadku korzystania z usług pocztowych nie ma jednej witryny do śledzenia, ale jest ich kilka strony internetowe według kraju, w którym znajduje się paczka. Dlatego konieczne jest określenie trasy, jaką będzie podróżowała paczka, zanim dotrze do ostatecznego miejsca przeznaczenia.

Poznaj kraje zarejestrowane w UPU

Ważne jest, aby wiedzieć, co to jest Kraje zarejestrowane przez UPU śledzenie wysłanych paczek. Witryna usług pocztowych każdego kraju pokaże aktualny status paczki, ale nie będzie wskazywać szczegółów dotyczących miejsc, w których została przekazana. Dlatego śledzenie polega na wiedzy tylko o tym, dokąd zmierza wysłany pakiet.

Aby dowiedzieć się o krajach zarejestrowanych w UPU, wystarczy wejść na oficjalną stronę UPU. Możesz również wybrać dostęp do adresu internetowego firmy kurierskiej w każdym kraju.

Po jakim czasie wysłane paczki dotrą do celu?

Szacowany czas przybycia wysłanych paczek zależy od wielu aspektów, takich jak przejście przez odprawę celną, które zazwyczaj może zająć godziny, dni, a nawet tygodnie oraz dokumentacja które mogą opóźnić przekazanie paczek, jeśli nie są one zgodne z zasadami nadawania paczek do niektórych krajów lub podczas przejazdu przez kontynenty.

Czy istnieje konkretna witryna do śledzenia wysłanych paczek?

Możesz nie wiedzieć dokładna ścieżka, po której będzie podążał pakiet które wysłałeś. W takim przypadku możesz uzyskać dostęp do strony internetowej o nazwie 17TRACK, na której możesz wprowadzić kod śledzenia wysłanej paczki. Następnie należy nacisnąć przycisk „Zlokalizuj” i za kilka sekund będziesz mógł określić status paczki, miejsce pochodzenia i następne miejsce docelowe.

17 ścieżek wysłanych paczek

Czy warto wysyłać paczki za pośrednictwem firmy kurierskiej?

Paczki wysyłane tradycyjną pocztą są tańsze niż w Usługi wysyłkowe premium jak w przypadku zamówienia na AliExpress, żeby podać przykład. W przypadku usługi paczek pocztowych czas przybycia paczki do miejsca przeznaczenia może trwać od jednego do sześciu miesięcy. Ponadto nie możesz uzyskać szczegółów śledzenia ani znać statusu paczki przez cały czas.

Śledzenie paczek wysłanych z usługi kurierskiej może wydawać się skomplikowane, ponieważ nie ma jednej strony internetowej dla zidentyfikować status przesyłki ze względu na zależność od kraju, w którym znajduje się paczka. To i inne czynniki pozwolą Ci się zastanowić, czy warto skorzystać z usługi kurierskiej.