Skip to content

Jak śledzę moją paczkę z Aliexpress w łatwy sposób – spraw, aby była szybka

10 de grudzień de 2021

Jeśli kupiłeś coś za pośrednictwem Aliexpress jasne jest, że chcesz mieć informacje o swoim zakupie i szczegółach jego dostawy, aplikacja udostępnia swoim klientom niezbędne informacje o ich przesyłkach, aby mogli mieć kontrolę nad termin dostawy i ewentualne niedogodności, które mogą się pojawić.

W jaki sposób mogę śledzić moją przesyłkę na Aliexpress?

Po dokonaniu zakupu przez Aliexpress, w ciągu 24 godzin Sprzedawca wyśle ​​Ci wiadomość e-mail ze szczegółami wysyłki, tutaj zazwyczaj zawiera kod śledzenia, do którego musimy uzyskać dostęp w ten sposób:

Wpisz swoją aplikację lub stronę internetową Aliexpress i przejdź do sekcji „Moje konto”, a następnie wpisz „Moje zamówienia”; teraz znajdź zamówienie, które chcesz śledzić i naciśnij opcję „Śledzenie”.

Zobaczysz nową stronę z najnowszą aktualizacją paczki, tutaj możesz również zobaczyć numer śledzenia i możesz go skopiować, jeśli chcesz go użyć, aby kontynuować pozyskiwanie informacje o Twojej przesyłce.

W tych informacjach będziesz mógł zobaczyć ostatni status swojego zamówienia i w jakim przypadku zostało zarejestrowane, dzięki czemu będziesz mógł zorientuj się, jak przebiega Twoja przesyłka. Dzięki tym informacjom będziesz mógł kierować się w przypadku pojawienia się problemu, opóźnienia lub wątpliwości dotyczących przesyłki.

W przypadku, gdy nie jest to wygodne, aby często uzyskiwać dostęp do Aliexpress w celu uzyskania informacji o przesyłce, istnieją inne alternatywy, aby ją śledzić i mieć świadomość tego, co dzieje się z tą przesyłką. Jednym z nich jest Telegram, ta aplikacja do przesyłania wiadomości ma niezliczone przydatne funkcje, takie jak korzystanie z „botów” w przypadku Aliexpress; te boty mogą ci łatwo pomóc być świadomym swojej paczki.

Z tej okazji musisz użyć MiTrackingBot, który wyśle ​​​​Ci powiadomienia za każdym razem, gdy Twoje zamówienie przedstawia zmianę statusu, do tego potrzebujesz tylko wyślij ci numer śledzenia paczki! do bota @MiTrackingBot.

Aby skorzystać z tego bota Telegram, musisz wejść do aplikacji Telegram i nacisnąć ikonę lupy w prawym górnym rogu i napisać @MiTrackingBot, otwórz rozmowę z tym botem i zacznij być za jego pośrednictwem świadomy swojej paczki.

Jeśli chcesz prowadzić rejestr, możesz połącz nazwę z numerem śledzeniaW ten sposób będziesz mógł wiedzieć, jakiego pakietu dotyczy każde powiadomienie z informacją; Możesz nawet zmienić operatora, jeśli wykryje się, że partner nadający już opuścił daną paczkę w określonym punkcie związanym z miejscem docelowym; w ten sposób poczta zajmie się paczką.

śledzenie przesyłek w telegramie

Czy paczka, w której została do mnie wysłana moja paczka, jest ważna?

Warto wiedzieć, że nie wszystkie usługi kurierskie są takie same, jedne mogą trwać dłużej, inne krócej, są też warianty pod względem bezpieczeństwo i koszt wysyłkiZawsze dobrze jest wiedzieć, która firma kurierska obsługuje Twoją usługę Aliexpress. Możesz nawet dobrać usługę kurierską do swoich potrzeb i możliwości.

paczki aliexpress

Co mam zrobić, jeśli chcę poznać pakiet mojego zamówienia?

Paczka, z której nadałeś paczkę, może być znana, możesz zapytać sprzedawcę lub sprawdzić plik paczki, który zawiera m.in. usługę, z której ją nadałeś, możesz to zmienić, jeśli zdążysz.

Zapytaj sprzedawcę

Aby sprawdzić u sprzedawcy, która paczka jest odpowiedzialna za twoje zamówienie, musisz wejść na swoje konto Aliexpress i uzyskać dostęp do opcji „Moje zamówienia”; Zobaczysz ikonę u góry listy zakupów i opcję „Skontaktuj się ze sprzedawcą”, naciśnij tę opcję, aby wejść na stronę i móc wyślij wiadomość do sprzedawcy.

Sprawdź plik swojej paczki

Wchodząc na swoje konto na Aliexpress i przeglądając sekcję „Moje zamówienia” będziesz mógł zobaczyć listę z paczkami, które już otrzymałeś i tymi, które jeszcze nie otrzymałeś, poszukaj paczki, o której chcesz poznać informacje oraz kliknij na nią, będziesz mógł zobaczyć informacje o statusie, kosztach i metoda użyta do wysyłki.

Jak śledzić przesyłkę?

Jeśli chcesz kontynuować śledzenie z innej aplikacji, możesz użyć 17Track (dostępnego również w Internecie), ta usługa jest w szczególności odpowiedzialna za śledzenie Twoich przesyłek. Po wprowadzeniu numeru paczki możesz być świadomy informacji o paczce i powiadomi Cię, jeśli pojawią się jakieś wiadomości.

W jaki sposób mogę się dowiedzieć, że są problemy z moim śledzeniem?

Ze środków, które wybrałeś do śledzenia paczki, musisz być świadomy powiadomień lub zmian w statusie paczki, wybrana strona musi informować Cię od wysyłki paczki do przybycia do miejsca przeznaczenia; jeśli przedstawia jakiekolwiek niedogodności, będzie to również widoczne poprzez śledzenie.

stan pakietu na aliexpress

Co się stanie, jeśli znajdę problem ze śledzeniem na Aliexpressie?

Śledzenie może pokazać, czy twoja przesyłka ma problemy, to normalne, że zarejestrowanie przesyłki może zająć trochę czasu! i mieć dostęp do śledzenia; bądź cierpliwy, jeśli problem będzie się powtarzał, możesz udać się do sprzedawcy, aby zgłosić problem za pomocą śledzenia. Najlepiej zawsze poczekać, aż usługa przekaże Ci informacje o Twojej przesyłce, powinieneś wiedzieć, że zwykle zajmuje im trochę czasu w swoich procesach.

Komu mam zgłosić ten problem w Aliexpressie?

W razie problemów wejdź na Aliexpress i przejdź do „Moje zamówienia”; wybierz opcję „Otwórz spór” lub „Szczegóły transakcji” w danym zamówieniu (ze strony internetowej). Musisz wypełnić formularz i dodać zrzuty ekranu, aby ujawnić swój problem, jeśli wystąpił błąd w przesyłce otrzymasz e-mail z Aliexpress o zwrot zamówienia.