Skip to content

AliExpress vs Wish: która aplikacja zakupowa jest najlepsza? – Różnice, opinie, zalety i wady

16 de wrzesień de 2023

Zakupy online stały się w ostatnim czasie bardzo popularne. Ponieważ ze względu na efektywność dostarczania produktów i wygodę dla klienta podczas składania zamówienia. Firmy takie jak AliExpress i Wish wyróżniają się wśród tłumu ze względu na doskonałą obsługę, jaką oferują swoim klientom. Udało im się nawet zająć czołowe miejsca w witrynach zakupów online.

W dzisiejszych czasach kupowanie produktu w Internecie jest dość powszechne i wiele osób korzysta z Internetu w celu znalezienia różnych stron internetowych, takich jak Wish lub AliExpress, gdzie Otrzymują produkty w niezwykle przystępnej ceniebardzo ekonomiczne lub na specjalnych ofertach, które przynoszą ciekawe rzeczy za uczciwą cenę.

Coś, co generuje dużą wygodę, jeśli dochodzimy do sedna, ponieważ gdy idziemy biznes po biznesie, nie tylko zajmuje to dużo więcej czasu, ale też trzeba kupować pojedynczo. AliExpress i Wish, w większości przypadków lepsze ceny i znacznie lepsza jakość produktów.

Różnica między AliExpress i Wish

Jeśli mówimy o pochodzeniu, te dwie firmy mają swoją specyficzną historię. AliExpress jest Oddział Alibaby że tak powiem, i należy do grupy biznesowej kierowanej przez Jacka Ma, która obejmuje zestaw usług oferowanych przez małe chińskie firmy. Zdecydowanie przodując na rynku i wyprzedzając w sprzedaży inne firmy, takie jak Wish, ale to nie znaczy, że jest lepiej.

Z kolei Wish, który powstał w 2013 roku, stopniowo pnie się w górę w świecie zakupów online. Charakteryzuje się wyjątkowo niskie ceny jakie oferuje i doskonałą jakość, jaką mogą one mieć.

AliExpress oferuje nam pewne rzeczy, które czynią go bardzo dobrym, na przykład moc porozmawiaj bezpośrednio ze sprzedawcą. W ten sposób można dojść do ciekawych porozumień, takich jak m.in. podwyższenie pierwotnej ceny, zamówienie większej ilości produktów niż oferowane w przypadku chęci dokonania zakupu hurtowego. A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, AliExpress oferuje nam bardzo dobrą obsługę.

Z drugiej strony Wish nie oferuje takiej usługi porozmawiać bezpośrednio ze sprzedawcą, ale szukając niższych cen, wyróżnia się lepiej. Podobnie Wish stale oferuje oferty i promocje na niektóre swoje produkty, dzięki czemu ludzie znajdują rzeczy jeszcze tańsze.

AliExpress oferuje coś niezwykle pozytywnego, a mianowicie to, że ma ochrona kupującego trwająca dwa miesiące. Oznacza to, że jeśli nie otrzymałeś produktu w tym terminie, AliExpress zwróci Ci za niego pieniądze, a nawet jeśli dotrze następnego dnia, sklep oferuje Ci go w prezencie i nie zmusza Cię do tego trzeba zapłacić lub nic podobnego.

Wady przy zakupach na Wish

Są pewne rzeczy, które czynią jeden lepszy od drugiego, jeśli na to spojrzymy, Wish to dobry sklep, ale w rzeczywistości Jest mniej znany niż AliExpress. Ponadto jedną rzeczą, która w ogóle nie podoba się użytkownikom podczas korzystania z Wish, jest to, że nie można skontaktować się bezpośrednio ze sprzedawcą.

pudełko z kodem kreskowym

Prowadzi to do poważnych problemów, ponieważ nie mogę rozmawiać o produkcie kwestionowane ani nie komentują sposobu wysyłki. Zasadniczo musisz trzymać się danych, które widzisz, jest to coś dość negatywnego ze strony tej strony.

Kolejnym problemem, o którym należy wspomnieć, jest to, że w wielu przypadkach koszt wysyłki jest wyższy do produktów. Dodatkowo czas wysyłki jest zazwyczaj bardzo długi; Są zamówienia, które trwają do trzech miesięcy. Oznacza to, że wielu użytkowników woli nie używać Wish do robienia zakupów.

Wady korzystania z AliExpress

Katalog AliExpress może być znacznie obszerniejszy niż Wish, a ceny wysyłki mogą nie być tak wysokie, ale Podobnie stwarza pewne problemy które użytkownicy w ogóle nie lubią.

Od tej platformy Nie pozwala również na kontakt ze sprzedawcami a czas dostawy jest również długi: od 30 do 60 dni. Kolejną dużą wadą jest płacenie za pomocą PayPal na AliExpress, ponieważ nie wszyscy sprzedawcy to akceptują, a pobierana przez nich prowizja jest wyższa niż normalnie (czego nie widać na Wish).

Zawsze należy bardzo dokładnie zapoznać się z opisem produktu. AliExpress nie odpowiem na szczegóły które są określone w publikacjach. Wiele razy użytkownicy narzekają, że część tego, czego szukają, nie jest związana z tym, czego chcą i co mają na myśli.

dołącz do naszego kanału telegram