Skip to content

Jak skutecznie wyszukiwać aplikacje w Amazon Fire Stick? – Instruktaż

20 de wrzesień de 2021

Widząc wielki skok, jakiego dokonała ludzkość w zakresie technologii w ciągu ostatnich dziesięcioleci, jest naprawdę imponujący, możliwość posiadania technologii, która wcześniej była przeznaczona do użytku prywatnego lub ściśle przemysłowego, jest dziś rzeczywistością i jest przedmiotem ciągłego zainteresowania zautomatyzuj zadania lub zapewnij nowe doznania rozrywkowe.

Jednym z największych przedstawicieli na tym poziomie zaawansowania i dywersyfikacji jest gigantyczny Amazon, który zaczynał jako strona do sprzedaży i zakupu produktów z niskiej i średniej półki, ale stopniowo zaczął zyskiwać prestiż, aż do inwestowania w nowe pomysły biznesowe, takie jak jego obecna platforma streamingowa Amazon Prime.

Innym ciekawym projektem Amazona, który należy wziąć pod uwagę, jest usługa Amazon Fire Stick TV, która składa się z oprogramowania konwertującego dowolny telewizor ze złączem HDMI na Smart TV, gwarantujący dostęp do wielu aplikacji i funkcji specjalnych, na przykład możliwość oglądania ekranu Androida na telewizorze.

Jeśli chcemy jak najlepiej wykorzystać te nowe funkcje, musimy pamiętać, że istnieją różne konfiguracje, a także metody użytkowania, które znacznie poprawiają wrażenia.

Jakie wymagania muszę spełnić, aby znaleźć aplikacje na Amazon Fire Stick?

Zanim zaczniesz szukać nowych aplikacji, które sprawią, że korzystanie z Fire Stick będzie wygodniejsze i przyjemniejsze, najpierw musimy sprawdzić, czy nasz telewizor jest podłączony do internetu, a także wcześniejszą rejestrację w celu korzystania z usługi.

Najbardziej bezpośrednia metoda znajdowania aplikacji na Amazon Fire Stick

bezpośrednia metoda znajdowania aplikacji na amazon fire stick

Obecnie istnieją różne metody znajdowania aplikacji, którą chcemy zainstalować na naszym urządzeniu, jedna z metod polega na użyj naszego komputera, aby wyszukać i wybrać aplikację naszych preferencji, ale istnieje znacznie szybsza i skuteczniejsza metoda, którą możemy wykonać z naszego Fire Stick TV, która przebiega w następujący sposób:

Użyj menu głównego Fire TV

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to przejść do głównego menu naszego Fire TV. Robimy to, naciskając przycisk menu na środku kontrolera.

Wybierz aplikację, którą chcesz pobrać

Następnie wyszukasz i wybierzesz aplikację, którą chcesz pobrać. Robisz to za pomocą pilota, podświetlając nim wybraną aplikację.

Ściągnij aplikację

Teraz, jeśli będziemy chcieli wyszukać aplikacje z naszego komputera z powodu jakiejś awarii naszego pilota lub dla wygody, przejdziemy do sklepu z aplikacjami Amazon, a następnie przejdziemy do sekcji Model Fire TV gdzie zaznaczymy odpowiednie pole.

Gdy to zrobimy, poszukamy interesującej Cię aplikacji, klikniemy pobierz i mamy nadzieję, że cały proces zostanie przeprowadzony automatycznie. Jak możemy to zauważyć oba procesy są łatwe i szybkie do wykonania, ponieważ interfejs platformy jest dość intuicyjny i przyjazny w obsłudze.

Jakich aplikacji nie mogę mieć na karcie Amazon Fire Stick?

Chociaż Amazon Fire Stick to fantastyczna opcja, która daje nam dostęp do dużej liczby aplikacji, ma ograniczenie polegające na tym, że możemy korzystać tylko z tych, które znajdują się w oficjalnym sklepie Amazon Fire Stick.

Tak więc aplikacje, których oficjalnie nie ma w tych sklepach, prawdopodobnie nie będziemy mogli z nich korzystać, ponieważ Amazon nie ma oficjalnych umów z firmami, które są ich właścicielami i dlatego nie mają prawa promować go na swojej platformie.

aplikacje, których nie mogę mieć na amazon fire stick

Co mogę zrobić, jeśli nie mogę znaleźć aplikacji na karcie Amazon Fire Stick?

Jak wspomniano powyżej, najprawdopodobniej jeśli nie możemy uzyskać aplikacji, dzieje się tak dlatego, że jest nie ma praw do nadawania go na swojej platformie, dlatego nie będziemy mogli zainstalować go na naszym urządzeniu konwencjonalnymi metodami.

Na szczęście dla nas istnieje specjalna opcja, która pozwala nam uzyskać dostęp do tych aplikacji, które nie są dostępne.

Jeśli chcemy uzyskać aplikacje, których nie ma tylko w sklepie będziemy musieli użyć trybu, który aktywuje aplikacje niewiadomego pochodzenia W naszym Amazon Fire Stick, po aktywacji, każda aplikacja innej firmy, która nie jest powiązana z Amazon, może zostać zainstalowana na naszym urządzeniu, oczywiście biorąc pod uwagę, że możemy być narażeni na błędy w jej użytkowaniu.

dołącz do naszego kanału telegram