Skip to content

Jak skonfigurować prywatność mojego serwera w Discord? -100% bezpieczeństwa

28 de listopad de 2021

Wraz ze wzrostem liczby użytkowników Discord rośnie również liczba pytań dotyczących funkcji i bezpieczeństwa tej platformy do przesyłania wiadomości. Chociaż jest łatwy w użyciu, ma tendencję do zagrożeń bezpieczeństwa, jak we wszystkich aplikacjach, co lepiej wiedzieć i wiedzieć, czy możesz coś z tym zrobić w zakresie ulepszeń bezpieczeństwa.

Jak naprawdę bezpieczny jest kanał Discord?

Podobnie jak w przypadku wszystkich platform, ryzykujesz, że będziesz ofiara molestowania lub oszustwa Poprzez wiadomości wymieniane na serwerach, które są tworzone w celu zgromadzenia dużej liczby użytkowników o wspólnych upodobaniach i mogących wymieniać informacje, zdjęcia, wiadomości i notatki głosowe między członkami serwera.

Jakie jest ryzyko, jeśli lub jeśli jesteś na Discordzie?

Bycie na Discordzie może wiązać się z kilkoma zagrożeniami, dlatego ci, którzy zdecydują się dołączyć do tej społeczności, powinni wziąć pod uwagę możliwe zagrożenia, które mogą pochodzić od członków serwera, do którego należą, lub spoza nich. W każdym razie jest to dość skuteczna platforma do zwiększenia więzi między ludźmi z różnych miejsc, którzy szukają udostępniać informacje na wspólny temat.

End-to-end nie jest zakodowany

Platforma Discord ma dostęp do wszystkich wiadomości i notatek głosowych które są wymieniane za pośrednictwem serwerów utworzonych przez użytkowników, co oznacza, że ​​nie ma szyfrowania typu end-to-end. Szyfrowanie typu end-to-end zapewnia, że ​​tylko nadawca i odbiorca będą mogli uzyskać dostęp do wiadomości, więc platforma nie będzie w stanie uzyskać do nich dostępu.

Ta funkcja Discord nie może zostać zmieniona, platforma ma stały dostęp do otrzymywanych wiadomości bezpośrednich i czatów. Jedynym sposobem na usunięcie informacji z rozmów na platformie jest usunięcie konta Discord.

Twoje informacje są sprzedawane stronom trzecim z niepotrzebnymi plikami cookie

Za pomocą plików cookie aplikacja może zbierać Twoje dane osobowe o Twojej aktywności lub gustach, aby w przyszłości móc sprzedawać te informacje witrynom, które zaczną przedstawić Ci inwazyjną reklamę Jeśli chodzi o twoje gusta za każdym razem, gdy przeglądasz Internet, może to być ryzykowne pod względem prywatności i denerwujące podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych.

Zbierz swoje dane VOIP i e-mail

Discord zbiera obrazy, dane VOIP i wiadomości e-mail od swoich użytkowników, może to mieć poważne konsekwencje, jeśli informacje zawierające takie dane obejmują kwestie finansowe lub informacje prywatne, które nie powinny być ujawniane publicznie. Dane VoIP mogą zawierać szczegółowe informacje o Twoich połączeniach oraz informacje, które wymieniasz za pośrednictwem poczty głosowej na Discord.

Jak dodać zabezpieczenia do swojego konta i serwera Discord?

Ze względu na brak bezpieczeństwa Discord, powinieneś udać się do ręcznie dostosuj parametry możliwe środki bezpieczeństwa, aby Twoje doświadczenia w Discord były bardziej prywatne i bezpieczne, unikając niedogodności związanych z platformą lub innymi użytkownikami, którzy mogliby przez nią zaszkodzić.

Aby rozpocząć konfigurację zabezpieczeń Discord, uzyskaj dostęp do swojego konta za pomocą identyfikatora i hasła za pośrednictwem aplikacji lub przeglądarki; naciśnij ikonę w lewym dolnym rogu, aby uzyskać dostęp do ustawień platformy i wybierz „prywatność i bezpieczeństwo”, tutaj zobaczysz opcje dostępne dla poprawić bezpieczeństwo platformy.

konfiguracja discord
Tutaj możesz wybrać, czy chcesz, aby platforma skanowała i usuwała wiadomości otrzymane z wyraźne treści multimedialne. W ramach opcji możesz wybrać „Zapewnij mi bezpieczeństwo”, „Moi przyjaciele to dobrzy ludzie” lub „Nie analizuj”. W zależności od wybranej opcji będzie to skanowanie wiadomości otrzymanych na platformie. Pozwala to uniknąć wiadomości od osób niebędących członkami Twoich serwerów.

Możesz również wybrać, czy chcesz skanować wiadomości, które otrzymujesz od członków swoich serwerów, w tej konfiguracji możesz wybrać opcję ’Zezwalaj na bezpośrednie wiadomości od członków serwera„.

skanowanie wiadomości
Discord ma sekcję o nazwie „Jak wykorzystujemy Twoje dane”, może to wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo i prywatność w aplikacji; wybierz, które opcje chcesz włączyć w zakresie korzystania z Twoich danych w Discord. Należy wspomnieć, że ograniczenie danych może: nie bierz udziału w sugestiach w nowych funkcjach.

Możesz zdecydować kto dołącza do twojej gry na Discord; Funkcja „Rich Presence” umożliwia skonfigurowanie opcji tak, aby Twoi znajomi mogli dołączyć do gry bez konieczności wysyłania prośby lub zezwalania członkom kanału głosowego na dołączenie do Twojej gry wideo.

W tym celu musisz zacząć od włączenia lub wyłączenia funkcji „Zezwól znajomym na dołączanie do gry” i „Zezwól uczestnikom kanału głosowego na dołączanie do Twojej gry”, To zależy od opcji, której szukasz pod względem bezpieczeństwa w Discordzie.

dołącz do naszego kanału telegram