Skip to content

Jak skonfigurować i aktywować kontrolę rodzicielską, kodując PIN do mojego profilu Netflix

7 de sierpień de 2021

Netflix jest dziś główną platformą dla filmów i oryginalnych treści, która ma miliony użytkowników na całym świecie. Niektóre z nich ciekawie korzystają z tej usługi, nie znając w pełni jej zakresu. A mówimy tak, ponieważ wiele osób nie zauważa pewnych jego funkcji. Powód, dla którego tym razem chcemy Cię nauczyć, jak skonfigurować kontrolę rodzicielską w systemie, umieszczając kod PIN w naszym profilu.

Te kontrola rodzicielska ma znaczenie aby uniemożliwić dzieciom oglądanie treści, do których nie chcesz ich docierać. Ponieważ na tej platformie jest wiele treści dla dorosłych i młodych dorosłych. To, co jest oczywiście nieodpowiednie dla nieletniego, to dlaczego te kontrole są tak ważne. Ponieważ nasze dzieci nie są wystarczająco duże, aby oglądać między innymi treści związane z przemocą, seksem. Które są bardzo popularne i oferowane przez Netflix.

Jak zarządzać kontrolą rodzicielską Netflix?

Cóż, z tego musimy powiedzieć, że istnieją dwie główne metody aby ustawić kontrolę rodzicielską w serwisie Netflix, pierwsza związana z użyciem zabezpieczającego kodu PIN, a druga poprzez edycję poziomu dojrzałości konkretnego konta. W naszym rozumieniu PIN kontroli rodzicielskiej jest najskuteczniejszą metodą, ponieważ dzięki niemu będziesz mógł ustalić limit, który dotyczy wszystkich kont, a całą zawartość będą mogli zobaczyć tylko ci, którzy wiedzą, czym jest ten PIN.

Kroki tworzenia kontroli rodzicielskiej w serwisie Netflix

Aby utworzyć tę kontrolę rodzicielską, najpierw musisz wejść na swoje konto W serwisie Netflix kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu, a w nowym menu, które się pojawi, kliknij opcję konta, aby uzyskać dostęp do ustawień konta.

W tym momencie musisz przejść do kontroli rodzicielskiej, gdzie możesz ustawić czterocyfrowy kod PIN, jak również ograniczenia sprawy. Podczas tworzenia kodu PIN kontrola rodzicielska już działa. Ważne jest, aby powiedzieć, że możesz zmienić kod PIN w dowolnym momencie, wprowadzając go wcześniej.

Jest bardzo ważne, aby ten kod PIN, który utworzyłeś w przypadku Twojego profilu w serwisie Netflix, małoletni w Twoim gospodarstwie domowym ma trudności z rozszyfrowaniem. Ale powinno to być również coś, co możesz łatwo zapamiętać, ponieważ jeśli o tym zapomnisz, może to spowodować dyskomfort w przyszłości. W tym celu możesz użyć dat, które są dla Ciebie ważne, ponieważ konkretne daty to rzeczy, na które dzieci zwykle nie zwracają uwagi. Są to jednak dane, których zapomnienie byłoby prawie niemożliwe.

logo Netflix na laptopie

Jak działa kontrola rodzicielska Netflix?

Teraz możesz ustawić uprawnienia, wybór typu treści z którego należy zażądać kodu PIN. Im wcześniej ustawisz limit, tym większa ilość treści blokowanych przez system. Ponownie możesz zmienić ten parametr w dowolnym momencie. Poza tym musisz wiedzieć, że poza możliwością ograniczenia treści według klasyfikacji. Można to również zrobić z konkretnymi tytułami, więc nie powinieneś odrzucać tego systemu, jeśli wolisz.

Z drugiej strony, jak powiedzieliśmy, metoda ustalić poziomy dojrzałości na konto Konkretny może być mniej agresywny i aby wprowadzić w nim zmiany, musisz wejść w profil, który chcesz zmodyfikować, klikając odpowiednią ikonę. W Edytuj profil przechodzisz do Dozwolonych seriali i filmów, a kiedy otworzy się menu rozwijane, wybierz, które z nich chcesz widzieć, a które nie.

Treści, na które należy zwrócić większą uwagę, to między innymi te, które nawołują do przemocy, oszustw, życia na ulicy, seksu. To może być bardzo uderzające dla nas dorosłych, ale z drugiej strony może być czynnikiem szkodliwym dla wzrostu i dojrzałości psychicznej naszych najmłodszych. Ponieważ musimy wziąć pod uwagę, że są na etapie uczenia się, dlatego ważne jest, aby to, co jest dla nich dostępne, było dla nich treścią edukacyjną i szkoleniową, a nie tylko rozrywką.

Chociaż nie oznacza to, że treści, które pozostają do Twojej dyspozycji, muszą być nudne. Ale jeśli musimy się upewnić, że tego nie zrobimy mieć na nich zły wpływ.

dołącz do naszego kanału telegram