Skip to content

Jak się dowiedzieć, w którym kierunku jestem zorientowany w Mapach Google i jak skalibrować kompas – poznaj moją orientację

6 de Maj de 2021

W nowej erze cyfrowej bardzo powszechne jest korzystanie z usług online na komputerach i telefonach komórkowych w celu poruszania się zarówno po świecie cyfrowym, jak i rzeczywistym, a programy stworzone przez wielką gigantyczną firmę Google są uważane za najlepiej zoptymalizowany i najbardziej użyteczny na poziomie ogólnym, a także jego wyszukiwarkę, aplikację nawigacyjną oraz usługę mapowania geograficznego i GPS, znaną jako Mapy Google.

A ta aplikacja jest znana dzięki wszystkim opcjom i możliwościom, które zawsze zapewnia, zwłaszcza jako przewodnik, i tam kompas odgrywa ważną rolę, ponieważ nie wszystkie telefony komórkowe mają już pobraną aplikację kompasu, a idea telefonów komórkowych zawsze była minimalizacja ilości zadań które muszą być użyte.

Jak korzystać z kompasu i orientacji

Aplikacja Google Maps ma możliwość korzystania z kompasu, czyli narzędzia, które działa poprzez pokazanie, gdzie północ jest ze względu na pola magnetyczne ziemi, a dzięki czujnikom magnetycznym, które mają najnowsze telefony komórkowe, jest w stanie do z używaj narzędzia razem z opcjami map. Ważne jest, aby umieć odczytać i skalibrować go w aplikacji.

Zrozum kompas

Cyfrowy kompas działa w taki sam sposób jak kompas analogowy, działa za pomocą krzyżyka ze strzałką, zwykle czerwoną, która zawsze wskazuje północ, podczas gdy inne pokazują południe, wschód i zachód, przy czym południe jest naprzeciw północy, wschód na prawo od północy i przeciwnie do zachodu, chociaż w wersji Google Maps działa tylko wskazując północ czerwoną strzałką a południe z białą strzałką.

Gdzie wskazuje mapa?

Musisz zrozumieć, jak działa kompas w dwóch wersjach map Google, że aby móc z nich korzystać, konieczne jest zaktualizowanie aplikacji do najnowszej wersji, co można zrobić w prosty sposób, ponieważ w wersjach mobilnych może oglądać mapę w ujęciu satelitarnym i 2D, a bardziej osobistą wersję stanowi połączenie Street View 3D i satelitarnego 2D; różnica między nimi jest funkcją kompasu. gdzie w wersji satelitarnej zawsze pokaże mapę z północą u góry ekranu, podczas gdy w drugim można go zmienić.

osoba korzystająca z map Google

Kompas i jego użycie w Mapach

Ponieważ jest zrozumiałe, że tylko jeden tryb w Mapach pozwala zobaczyć ruch kompasu, może pojawić się pytanie: czy nie ma sposobu, aby poznać orientację użytkownika w wersji satelitarnej? Odpowiedź brzmi: tak, istnieje bardzo prosty sposób na zrozumienie orientacji użytkownika, ponieważ aby wiedzieć, gdzie się znajduje, aplikacja oznacza lokalizację użytkownika niebieską kropką.

Ten niebieski punkt działa jako karta opcji osobistych, w której znajdziesz również opcję kalibracji kompasu, ale zostanie to omówione później, ponieważ należy rozumieć, że ten niebieski punkt pokazuje niebieski łuk w kierunku do którego telefon komórkowy, a tym samym użytkownik, też patrzychociaż ten łuk może mieć różną wielkość, co prowadzi nas do rozmowy o kalibracji narzędzia.

Kalibracja kompasu jest oczywiście bardzo przydatna

Pamiętasz wspomnianą niebieską kropkę? Podczas kalibracji kompasu należy go wprowadzić, aby znaleźć opcję w lewym dolnym rogu, jest to bardzo prosty proces, ale w każdym razie warto zauważyć, że podczas kalibracji telefonu komórkowego ważne jest postępuj zgodnie z wytycznymi, które dyktuje telefon komórkowy, zwykle prosi telefony komórkowe o przesunięcie się w kształcie ośmiu (8) w celu skalibrowania czujników.

Wskazówki dotyczące płynnego korzystania z Map

Ważne jest, aby podkreślić przydatność aplikacji do wykorzystania jako GPS, zarówno do chodzenia po miastach, jak i do jazdy w pojazdach, takich jak rowery, samochody i środki transportu publicznego, dlatego ważne jest, aby dowiedzieć się, że można używać Map Google z tryb samochodowy, taki jak korzystanie z aplikacji normalnie byłoby to niebezpieczne.