Skip to content

Jak się dowiedzieć lub sprawdzić, czy numer IMEI mojego telefonu jest zablokowany – sprawdź numer IMEI

17 de Maj de 2021

IMEI, jak sama nazwa wskazuje „Identyfikacja międzynarodowego sprzętu mobilnego” Są to ciągi liczb od 15 do 17 cyfr, które są uważane za unikalną i niepowtarzalną tablicę rejestracyjną telefonu. Ponieważ pozwala odróżnić jeden zespół od drugiego. Jeśli chcesz sprawdzić numer IMEI lub jego blokadę, możesz to zrobić na kilka sposobów, jednym z nich jest wybranie numeru * # 06 # na klawiaturze telefonu komórkowego, tak jakbyś miał wykonać połączenie.

Tam pojawi się pełny numer IMEI, który składa się w następujący sposób; pierwsze 6 cyfr to TAC (Type Allocation Code), cyfry 7 i 8 to kod producenta, cyfry 9 do 14 to kod weryfikatora, podczas gdy ostatnia liczba jest używana tylko jako weryfikator sprzętu.

Należy zauważyć, że ten kod umożliwia swobodną obsługę sprzętu, ponieważ pozwala na jego rozpoznanie przez firmę telekomunikacyjną, a tym samym na Wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości między innymi funkcjami. Zablokowanie lub zgłoszenie numeru IMEI telefonu spowodowałoby problem dla użytkownika, ponieważ nie będzie mógł korzystać z telefonu komórkowego zgodnie z wymaganiami.

Ogólnie rzecz biorąc, uzyskanie kodu IMEI jest czymś prostym, jeśli jest włączony, jednak jeśli tak nie jest, zdobądź swój IMEI, jeśli telefon jest wyłączony lub nie masz go w pobliżu, możesz to zrobić, a nawet wiedzieć lub sprawdź, czy IMEI mojego telefonu jest zablokowany, będziesz musiał go tylko zweryfikować, aby to osiągnąć.

Sprawdź, czy numer IMEI mojego telefonu jest zablokowany

W większości przypadków blokada IMEI telefonu dzieje się tak, ponieważ zgłoszono kradzież, co w dzisiejszych czasach zdarza się bardzo często, a następnie te urządzenia są odsprzedawane. Dlatego jeśli chcesz wiedzieć, czy IMEI telefonu jest zablokowany lub sprawdzić IMEI, wystarczy przeprowadzić weryfikację, aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości.

Sprawdź, czy numer IMEI został zgłoszony jako skradziony

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest sprawdź, czy urządzenie rozpoznaje sieć telefoniczną i działa normalnieczyli możesz wykonywać połączenia i wysyłać wiadomości. Po wykonaniu tego kroku dowiesz się, czy telefon jest zablokowany czy nie, ponieważ IMEI jest zablokowany, urządzenie nie rozpozna żadnego operatora telefonicznego i nie pozwoli Ci na wykonywanie połączeń.

Należy zauważyć, że ta metoda nie jest całkowicie niezawodna, ponieważ może nie być dobry odbiór sygnału lub dzieje się coś, co nie pozwala na wykonanie połączenia. Dlatego jest to zalecane skontaktuj się z operatorem telefonicznym aby sprawdzić bezpośrednio z nimi kod IMEI w Twoim systemie, ponieważ mają bazę danych z zablokowanymi kodami. Dzięki temu możesz sprawdzić, czy numer IMEI Twojego telefonu komórkowego nie został zgłoszony jako skradziony.

telefon komórkowy zablokowany przez raport IMEI

Sprawdź IMEI

Wszystkie zespoły mają wydrukowany numer IMEI gdzieś, a także w odpowiednim oryginalnym pudełku, w którym został zapakowany, znajdziesz również wydrukowany kod. Dlatego możesz sprawdzić, wybierając bezpośrednio następujący numer * # 06 #, aby numer IMEI pojawił się na ekranie urządzenia, a tym samym sprawdzić, czy jest taki sam, jak wydrukowany.

Inną metodą jest włóż kartę SIM do urządzenia od innego operatora, aby sprawdzić, czy jest zablokowany, czy nie. Inną techniką sprawdzania IMEI telefonu jest wybranie numeru * # 06 # w celu uzyskania kodu, dzięki czemu można przejść do strony IMEI.info, na której należy wprowadzić kod IMEI wyrażony na ekranie.

Następnie wybierz opcję „Sprawdź SN / GWARANCJĘ / PRZEWOŹNIKA”. Tutaj możesz zobaczyć pełne informacje o stanie telefonu. Jeśli w Sekcja przewoźników mówi OPEN, co oznacza, że ​​zespół jest wolny, ale jeśli wyraża nazwisko operatora, to dlatego, że ogranicza się do niej.

Na koniec pamiętaj, że jeśli jesteś ofiarą kradzieży lub rabunku, musisz zgłosić zdarzenie właściwym organom i operatorowi sprzętu, ponieważ w ten sposób możesz zablokować skradziony telefon komórkowy przez IMEI i uniemożliwić złodziejowi korzystanie z niego.